» »

Wing chun kung fu

Wing chun kung fu

the_game ::

Pozdravljeni! Zanima me če morda pozna kdo ta stil kung fuja pa če je to kje v sloveniji kakšen klub?

pupsi1984 ::

tudi sam iscem klub (v ljubljani), drugace pa ce se mislis ucit predvsem za "samobrambo" oz streetfight, kar wing chun rocna tehnika sigurno je, si lahko pogledas to stran:

http://www.dnobm.com/http://www.dnobm.com/

uporabljajo rocne tehnike podobne wing chun (plus ostali sporti)...
o kvaliteti kluba pa ne vem, ker tam nisem nikoli treniral, niti videl njihovih treningov...

pupsi1984 ::

the_game ::

sm tole je kr nekaj ta stran www.wingchun.si sm vsen zgleda zanimivo saj je omenjen tudi IPman

loool2 ::

Zdravo oživljam temo o wing chunu če je mogoče že kej novga v Sloveniji v zvezi s tem? lp

Vikking ::

Vem da je v Mariboru, saj pred kar nekaj leti je še bil, tam blizu lenta. Kar mi najde v zvezi z Maribor je sicer to: http://www.wingchun-satori.si/

loool2 ::

Bojda je v Ljubljani EWTO European wing tsun academy a je kdo član oz ma kšne izkušne s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: loool2 ()

guest #44 ::

Jz sem mislu da je to tema o kaki novi kitajski restavraciji. :P

loool2 ::

haha razumljivo ja :))

kotnikd3 ::

mene tudi zanima ta EWTO. Številka na njihovi spletni strani ne obstaja, po mailu ne dobim odgovora, o treningih pa ne duha ne sluha v presnem centru Buba...

aco111 ::

No za po Sloveniji ne vem, kje so klubi, pač malo pogooglati pa poklicati kak klub.
No jaz vem za en klub, v katerem sem treniral nekaj let ... KBV Ormož. Če koga zanima naj piše :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

panteist ::

Da ne bom nove teme odpiral - zanima me, če kdo pozna v LJ kakšno "šolo" za kung-fu? (poleg te Wing Chun)

aco111 ::

Don't worry be happy :)

panteist ::

Ja, ampak nič od tega ni kung-fu!

BladE_ ::

Odvisno kaj hočeš odnesti od vsega skupaj... Večkrat sem tudi jaz razmišljal, da začnem z nečim ampak zgolj zaradi treninga in samoobrambe... Sam bi izbral ju jitsu ali wing chun, mogče pa celo kombinacijo muay thai in ju jitsu ampak potem temu ne moreš več reči samoobramba :D
Akcija - Reakcija

panteist ::

Jaz bi šel na kung-fu zaradi večje prepletenosti spiritualnosti, meditacije in treninga telesa. Le zaradi samoobrambe pa tudi ne bi šel :)

Yosh ::

bolj spiritualno ti je aikido,ker je res cista samoobramba. Wing chun pa je kar agresiven.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

PacificBlue ::

Bruce Lee je bil mojster wing chuna.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

panteist ::

Kul, hvala, si bom pogledal malo Aikido. Drugače sem našel pa tudi kung-fu -> shaolin tempelj slovenija, ki ima treninge tudi v LJ.

Avenger ::

panteist je izjavil:

Jaz bi šel na kung-fu zaradi večje prepletenosti spiritualnosti, meditacije in treninga telesa


Ravnokar si opisal jogo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dolenc ::

Aikido je pač precej komplicirana zadeva in temu primerno je učenje. Par let treninga potrebuješ, da vsaj približno razumeš zakaj se sploh gre in takrat se šele začne pravo učenje. Je zlo lepa veščina, ampak moraš biti precej ustrajen, s časom pa ti res začnejo klikerji delat. Telo se ne trenira kaj posebaj, pač koker se ti z izvajanjem tehnik in kakimi prevali in padanjem. Ker če bi imel še kondicijske treninge, se pa sploh ne bi mogel nič naučit(seveda ti noben ne brani da to počneš v prostem času). Pa tudi ne rabiš biti močan ali vzdržliv, ker izrabljaš napadalčevo silo, svoje, če si dober, niti ne potrebuješ.

Meni je blo zlo všeč, samo mi tale dolgotrajnost trenutno ne ustreza, dok sem še mlad je treba izkoristit eksplozivnost :)

Če bi rad malo bolj dinamično vse skupaj je kung-fu čisto vredu izbira, tudi aikido je dinamičen, vendar traja da prideš do tam.

amigo_no1 ::

"Kung-fu" pomeni samo dober/izurjen borec, to ni noben stil bojevanja.


PacificBlue je izjavil:

Bruce Lee je bil mojster wing chuna.

Ja, je treniral pod mojstrom "Yip Man-om", vendar se je pozneje izumil svoj stil, "jeet kune do".
Očitno mu WC že ni tako ustrezal oz je spoznal, da WC ni vse - takega bi jaz imenoval razgledan in odprt človek.

panteist > Kul, hvala, si bom pogledal malo Aikido. Drugače sem našel pa tudi kung-fu -> shaolin tempelj slovenija, ki ima treninge tudi v LJ.
Upam da veš, da šaolinski menihi drugače trenirajo od malih nog, od 5 (?) let dalje.


panteist
Kaj točno bi rad odnesel od treninga ?
Če bi rad postal žilav hardcore ring fajter -> tajski/kikboks.

Klubi imajo ponavadi stroga pravila, da se tam naučenih veščin ne uporablja bz za neke gostilniške pretepe ali kaj podobnega (te hitro vržejo iz ven) !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

RejZoR ::

Če koga zanimajo borilne veščine se splača pogledat oddajo Human Weapon kjer zajemajo večino tehnik, tko da mal vidiš razlike in se potem mogoče lažje odločiš kaj bi se učil.

Mene osebno je še najbolj navdušil Krav Maga, ki ga vglavnem uporabljajo Izraelski specialci in vojska, je pa tehnika, ki bazira na hitrem protinapadu ter razoroževanju brez vmesnih pavz. Sploh način kako razorožiš strelno orožje je prav neverjetno. Sicer tle ni tolerance za napake, ampak če zadevo pravilno izvedeš je prav neverjetno kaj vse zmore človeško telo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hexx ::

Če koga zanima obstajajo treningi Wing Chuna v Lj in Kopru, trenutno se sprejema nove člane :D http://www.ipmanwingchunslovenija.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021567 (17789) solatko
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
254931 (4356) solatko
»

Kje trenirati Wing chun

Oddelek: Loža
133278 (2566) Yosh
»

Borilna veščina

Oddelek: Loža
304245 (3485) Gregor P
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516366 (11309) imagodei

Več podobnih tem