» »

Solaris firbec

Solaris firbec

infiniteLoop ::

Kot pove naslov mi je pritegnil zanimanje OpenSolaris. Zanima me ce se je kdo kdaj pozabaval z njim. Ce se je, me zanima za katere namene ga je uporabljal in kak se mu je zadeva kaj dopadla. Kaj pa Solaris Express Developer Edition? Ga kdo mogoce uporablja?
None of us is as dumb as all of us.

McClane ::

Oba sta praktično "navadna" Solarisa, samo da sta bolj bleeding edge (ozr. ima en dodanih več razvijalskih orodij).
Pač notri so tehnologije, ki potem ko dozorijo in jih izpilijo najdejo mesto v uradnem Solarisu. Podobno kot pri relaciji Fedora - RedHat.
Solaris ni težaven za inštalirat, preveri pa če imaš kompatibilen hardver. Javin programček z Sunove strani ti to pove v parih sekundah.
Če poznaš linux z Solarisom ne bi smel imeti težav, mogoče je kakšna sintaksa ukaza drugačna, ampak več ali manj je vse podobno.
Osebno pogrešam malo več prijaznosti do uporabnika, vprašanje pa je če je sploh namenjen za splošno uporabo ozr. Sun cilja bolj na serverje - npr. imel sem kar precej brskanja po internetu da sem usposobil xDSL povezavo - pač ni tako trivialna zadeva.
Ampak kot rečeno, namenjen je bolj za serverje in kot tak pa sistem seveda blesti.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle ubil OpenSolaris

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4716592 (14457) noraguta
»

IBM utegne prevzeti Sun

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
445515 (2962) Bistri007
»

Izšla Nexenta CP 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
63033 (2331) Jst
»

Solaris 10 install

Oddelek: Operacijski sistemi
141675 (1120) MTm2H37rqt7B
»

Zettabyte File System (ZFS) tudi v operacijskih sistemih za široko rabo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264977 (3361) Brane2

Več podobnih tem