» »

Nova plazma spušča čuden zvok ... Vrzok? kako do reklamacije?

Nova plazma spušča čuden zvok ... Vrzok? kako do reklamacije?

TRIROG ::

Pozdravljeni!


Pred malo manj kot mesecem dni sem pri Mediamarket kupil Panasonicovo PX730E plazmo ...

dva dni po nakupu je zadeva začela vsakih 30 sekund spuščati čuden pisk( ne preko speakerja) ampak kot da bi se nek kondenzator praznil ... to je počela ko je bila prižgana, ko be bila na standby ali ko je bila na gumb ugasnjena ... ko sem jo izklopil iz napajanja tega zvoka ni bilo več ...

zvok sem poskušal posneti s telefonom in fotoaparatom a brez sreče ...

potem sem plazmo izklopil iz elektrike in jo pustil tako nekaj časa, a ko sem jo ponovno vklopil, se je zvok takoj spet pojavil ...

stvar sem ponovil in iz plazme odklopil vse kable ter jo pustil tako nekaj minut ...
ko sem jo ponovno vklopil zvoka ni bilo več ...

danes po cca 14 dneh ... ponovno med tem ko je bila na standby-ju plazma spusti ponovno ta čuden zvok ...zvok je tako glasen da se ga sliši tudi med gledanjem programa, in to skoraj 5m stran ...

Pri MM so mi že prejšnjič rekli naj jo pripeljem da jo bodo stestirali...ampak kaj je za testirat če nisem prepričan da je ponovljiva napaka ... oni jo bodo dali na servis jo stestirali, ne bodo slišali ničesar,in mi odklonili napako, po murphy-ju pa bo ko jo bom pripeljal domov spet zapiskala ... vmes bom pa 7 dni brez tvja za katerega sem dal 1300€

kakorkoli že ... tokrat sem posnel zvok s prenosnikom...ki se najbolj sliši v zadnjem delu plazme ...

oba posnetka sta narejena z mikrofonom na slušalkah, brnenje je posledica prenosnika ...
Zvok 1 - šibkejši - tako se sliši če nisi ob plazmi
Zvok 2 - Močnejši ...


sedaj imam 2 problema ...
- kaj bi bil po zvoku sodeč vir tega čudnega piska, da vem recimo na kaj opozoriti
- in kako uveljavljati stvarno napako na stvari glede na to da špekuliram da se zvok na servisu ne bo slišal


Hvala za nasvete in pomoč

edit: popravil linke
  • spremenil: TRIROG ()

damjan11 ::

sem bil prehiter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

grex ::

Sama od sebe se ti verjetno ne bo popravila, da pa bi bila to kakšna običajna zadeva, ki bi se jo dalo na hiter odpraviti pa ne verjamem.

Nimaš druge izbire, kot da jo neseš nazaj in upaš, da bo ok. Če že ne druga, zveni nevarno :)

TRIROG ::

UPDATE:

Med poizkusi kako odpraviti nadležne piske sem jo med delovanjem (ko je kazala sliko) izklopil iz elektrike in jo po cca 15-20minutah ponovno vklopil ... zvokov ni več ...

TRIROG ::

UPDATE: Zvečer sem normalno lahko pogledal en film ... čez noč je bil mir ... zjutraj pa so se zvoki ponovili ...

EDIT: med tem ko je bila na standbyu sem jo izklopil iz elektrike ( kabel iz vtičnice) in jo po 30 minutah ponovno vklopil... zvok se nadaljuje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Keyser Soze ::

Pelji na servis.

Takšne zvoke spušča star (3 leta) Gorenjev katodnik, ki si ga lastita starša. In sem parkrat, ko sem ga gledal skoraj fasal živčnega.
Je pa zelo high-pitch ton, tako da ga ne slišijo vsi. Staršev namreč ne moti.
In IMO je problem v kondenzatorju, sproži pa ga verjetno kakšen sklop okoliščin kot so svetlost slike(obremenitev), temperatura, ipd. Vsaj jaz sem pogruntal, da se z vidno spremembo slike spremeni tudi ta zvok (šibkejši-močnejši).

Sam tega sigurno ne moreš popravit. Razen z veliko sreče, katere pa, glede na Murphyja, ki ga omenjaš, nimaš.:P

P.S.: Rešitev je tudi, da se hitreje postaraš pa ne boš več slišal zadeve.:D
OM, F, G!

TRIROG ::

po celem dnevu piskanja ... je zdaj nehala ...
jutri zjutraj sem jo imel namen peljati na servis ... kaj naj zdaj ... ja veste je piskala ampak zdej ne več *

je možno da je kaj narobe z elektriko? to mi je oni iz Mediamarketa večkrat omenil ...

Opkow ::

To ti cvilijo navitja na trafotih oz tuljavah. Pri katodnih zadevah precej pogost "feature". :) Se posebej z leti...

Imajo prav.. Je narobe z elektriko. Samo ne v tvoji bajti, temvec znotraj TV-ja.
IMHO probaj prepricat pooblascene serviserje, da naj pridejo osebno k tebi domov. Ker ce bos TV sam odpeljal k njim, se bo med transportom elektronika malo pretresla, in bo pri njih TV delal ko nov.
Sem imel jaz tako jebo z monitorjem. Sam, da je slika obcasno vlekla na roza in si jo z udarcem od strani odpravil. Pri njih je pa 10 dni laufal brezhibno... "kao". :(

TRIROG ::

no evo po murphyu ... danes zjutraj sem jo imel namen peljati na servis ... ampak zadeva ne spusti od sebe nobenega glasu ... in tako že celo noč ...

za hec bom poskusil narediti zelo mraz v sobi ... bomo videli če to kaj pomaga ...oz povzroči piskanje ... ker zdej sem pa že malo obupan ...

Opkow ::

Dvomim, da ti bo to ohlajanje pomagalo... Ker v pol ure se bo TV segrel na polno - delovno temperaturo... In ne bo pretirane razlike v temperaturi notranjosti.

TRIROG ::

no evo ... zadeva je bila cel dan v sobi z odprtimi okni ... temperatura sobe 16°c... ne piska ...

ob priliki bom poizkusil segrevanje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

MTm2H37rqt7B ::

Starsa imata 32" LCD TV od samsunga, piska ko je v standy. Pisk enkrat neha, ga nekaj casa ni, enkrat se sprozi in se dere, potem spet utihne. Zelo random. Nadlezno za popizdit. Jaz (ki kar dobro slisim) zaznam pisk tudi od 5m dalec.

Kaj bi to lahko bilo? Napajalni del?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik xfx ts550 80Plus bronze zvok

Oddelek: Pomoč in nasveti
171515 (1175) mat11
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525471 (3742) Pyr0Beast
»

Hreščanje/praskanje v plazmi

Oddelek: Zvok in slika
81642 (1434) Corny
»

Nadležno brnenje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
103216 (3046) daweedy2
»

PROBLEM PRI VKLOPU Philips 42PFL7603D

Oddelek: Zvok in slika
86751 (6589) hodu63

Več podobnih tem