» »

Display Driver nvlddmkm Stopped Responding and Has Successfully Recovered

Display Driver nvlddmkm Stopped Responding and Has Successfully Recovered

Urber ::

Pozdrav vsem !

Rad bi vas prosil za nasvet in sicer z problemom, ki sem ga napisal v naslovu. Po nekaj časa uporabe se na prenosniku z Ge force Go 7400 in Visto Home Premium začnejo težave. Zaslon se zatemni in nekaj trenutkov ne reagira potem pa se zopet pojavi in izpiše se opozorilo Display Driver nvlddmkm Stopped Responding and Has Successfully Recovered. Napaka se pojavlja zelo naključno tako, da ni mogoče reči da gre za konkretno ob določeni operaciji. Dogaja se pri enostavni uporabi brez igric itd. med delom v Wordu in deskanju po spletu. Prelistal sem kar nekaj tujih forumov vendra nikjer konkretne rešitve, zato me zanima lai se je kdo od vas srečal s podobno težavo, ki je že zelo moteča ter kako jo je odpravil. Sam sem naložil najnovejše gonilnike za grafično kartico in posodobitve od Windows vendar težava ostaja.
Istočasno, pa bi rad vprašal tudi koliko je priporočena oz še ok. temperatura grafične kartice v prenosniku saj je v mojem primeru le ta med 65 in 70 stopinjami pri povsem neobremenjajočem delu, kar se mi zdi malo visoka vendar s prenosniki nimam veliko izkušenj, tako da ne vem ali je to normalna temperatura grafične kartice.

Hvala za odgovore !

nonenone ::

jaz sem imel isto težavo, rešitev sem našel na nekem forumu in sicer:
skopiraj datoteko - nvlddkm.sy_ in jo razširi v dos oknu s komando expand nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys
staro datoteko nvlddmkm.sys preimenuj v nvlddmkm.sys.old (potem jo lahko zbrišeš
potem pa novo expandirano datoteko nvlddmkm.sys skopiraj v windows/system32/drivers

čeprav windows napiše da je uspešno popravil napako jo v resnici NI, zato to moraš sam ročno narest, lp

bastadu ::

Mogoče ve kdo, če se je že našla rešitev za omenjen problem? Namreč ravno se nekako prepričam iz Win2k prešaltati na Visto x64 in me doleti tale zadeva takoj ko hočem zagnati kakšno 3D pospešeno zadevo (že samo 3D ohranjevalnik zadošča). Po forumih na netu je ogromno govora o tem, vendar nikjer nisem zasledil uporabne rešitve. Nasveti prosim! Hvala!

Urber ::

Pozdravljen !

Ne rešitve zaenkrat še nisem našel, tista predlagana pri meni žal ne deluje. Napaka se v presledkih še vedno pojavlja in je zelo moteča. Čakam na nove gonilnike če bo kaj bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Urber ()

Spike Edin ::

Klik

Klik

Katero verzijo gonilnikov imaš nameščene za grafično kartico?
The PC Doctor

bastadu ::

Nameščene sem imel tazadnje gonilnike! Problem pri meni je, ker je napaka neprestano prisotna, in sicer kot sem že omenil takoj ko zaženem kakšno '3D' zadevo zaslon za par sekund ugasne in nato se pojavi zgoraj omenjeno opozorilo. Sedaj je naslednji problem, ko sem samo za preizkušnjo namestil XPje nazaj, tudi tam ne dela nobena '3D' zadeva več, ampak sistem začne samo nekaj zmrzovati in malce kasneje se samodejno reštarta... Je možno ta je ta napaka v Visti pustila kakšne trajne posledice na grafični? Namreč grafika je (bila) nova...

@BlackD3mon: te forume sem tudi že sam našel, ampak nobena od teh "rešitev" meni ni pomagala...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava graficne: 8800GT z HD7950?

Oddelek: Strojna oprema
192373 (1959) AgiZ
»

kaj bi lahko bilo narobe (slike)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141622 (1208) fairtex444
»

Sesuvanje računalnika (NVIDIA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101297 (939) KTr1sk
»

Driver za grafično se preneha odzivat in opomore.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7650 (569) lopov
»

GTA IV BlueScreen

Oddelek: Igre
341770 (1158) Panther

Več podobnih tem