» »

Driver za grafično se preneha odzivat in opomore.

Driver za grafično se preneha odzivat in opomore.

rdecaluc ::

Zdravo.

Imam malo težavco. Vsake toliko se mi resetira in opomore gonilnik za grafično. Je najnovejši 11.8 od AMD, grafična je HD 4850.

Največkrat se to zgodi ko predvajam filme na youtube.. no pomoje je to celo edinokrat ko se zgodi. Grafično sem stestiral z ati tool, nima nobenih artefaktov, drajverje sem tudi še 1x inštaliral in pred tem pobrisal stare.

Pobrisal sem vse piškotke v brskalnikih. Aja nima veze v katerem brskalniku predvajam.. v vseh se resetira. Zelo redno pa zraven še BSOD.

Bi bil zelo hvaležen za kakšen nasvet.

Lep pozdrav.
Est modus in rebus. ,typos

neeno ::

mogoče reinstall flash-a ?

hojnikb ::

Izklop hardwaresko pospeševanje flasha, mogoč pomaga.
#brezpodpisa

rdecaluc ::

Sm izklopu hardware acceleration. Da vidm, če se bo še pojavljalo.. Sicer ofnem stran še flash.
Est modus in rebus. ,typos

Isotropic ::

skodilo ne bo v vsakem primeru. google ga je z razlogom disablal (nisem vec zih, kako je bilo ze), pa apple ga tut ne mara vec se mi zdi.

rdecaluc ::

Ja sam mi je zanimivo, ker mi v firefoxu, chrome ali pa int. explorerju isto naredi.. Zdej če praviš da je chrome že disablan.. pol nvem.

Skratka dokler mi ne spiše napake ponovno bom srečen.

Hvala vsem za nasvete.
Est modus in rebus. ,typos

ender ::

Žal je to precej pogosta težava pri ATI gonilnikih. Vsakič, ko se to zgodi, obvezno klikni, da se pošlje obvestilo Microsoftu, ker če bodo dobili dovolj obvestil, bo gonilnik izgubil WHQL certifikat, kar bo morda prisililo AMD da spravi gonilnike malo v red.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

lopov ::

Rešitev je trivialna -- v registru je treba podaljšati čas ko sistem še čaka na odziv. Načeloma bi moralo preživeti brez BSOD tako da dopuščam možnost, da je narobe še kaj drugega.

http://www.repairyourpcnow.com/resource...

Luke UK
Posted at 2:25am on July 10th, 2011
I believe it is caused by the TDR delay (win 7 and vista), I found something about it on the microsoft website and after playing around found this works 95% of the time. It does still crash, but probably about once every few weeks instead of every 5 mins.

Win 7 users -- Start -> Run (if not there ctrl, alt, del -> taskmanager ->file -> run)

Type regedit press enter, then yes on the user account control pop up.

Using the left hand pane navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control GraphicsDrivers. The right side of the window should have two keys, default and something about a kernal.

Right click an empty space below these two files. Select New -> DWORD (32-bit) Value, Rename it TdrDelay (case sensitive), next right click it and select modify. Change the default value to 7 and click OK. Exit the regeditor and reboot.

-- Note, YOU MUST CHANGE THE DEFAULT VALUE; if you leave it at 0 it will constantly reset the graphics driver. Choose between 3-9. There is an option to change the data between hexadecimal and decimal. I dont know the difference. Mine is on hex and it works, so does the 2 or 3 other computer i done this on.

IF IT WORKS FOR YOU DO AS I HAVE DONE AND SPREAD THE WORD! The hard part is done just copy and paste.

:-)

Peace.

Administrator comment: Awesome!

Read more about Display Driver atikmdag and nvlddmkm Stopped Responding Fix by Repair Your PC Now


Je pa zanimivo, da je napaka pri ATI karticah večinoma prisotna pri seriji HD4xxx, odkar imam 5850 te napake še nisem imel.

EDIT: & napaka ni omejena na ATI, tudi nVidia "zna" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255643 (4126) The Player
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152812 (2202) fr!Xy
»

[DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov

Oddelek: Zvok in slika
2122714 (9715) bbbb
»

CATALYST 3.6

Oddelek: Programska oprema
167900 (7385) freejack

Več podobnih tem