» »

USB porti odpovedali

USB porti odpovedali

lei ::

Cau.

Ok najprej -ce tale tema spada bolj med hardware naj se prosim prestavi in sori ze vnaprej =)

Rabla bi mal vase pomoci... Mam USB hub port na kterga so bli vedno prklopljeni printer, eksterni disk, skener. Na samem laptopu mam 3 USB vhode. Dva sta bla vedno zasedena (en s hubom in drugi z misko). Vse je delal okej, dokler 2 dni nazaj nism sklopla hub-a (ki sem ga prej vsakic bp) in se mi je zacel neprestano pojavlat error message.

Power Surge on Hub Port

Zdej mi ne dela noben USB vhod vec. Probala sm sledeco stvar po tem ko sm prebrala par tujih forumov:

1) najprej sem probala nardit to, kar ti svetuje ta error message. Pokaze se mi tole

Power Surge on Hub Port /!\

in nardim kar mi je blo receno =) ... nic ni pomagal

2) sla sem v Device manager kjer sem zbrisala pod Universal Serial Bus controllers vse USB Root Hub-e. Pol sm si pobrala z neta BIOSe in sflesirala use skupej (al whatever :D ) in ko sm rebootala je zadeva delala. No, vsaj miska; to pomeni, da je delal en vhod. Ker ko sem v enga drugga priklopla printer, se je spet prikazal tisti error message. Ta varjanta je pomagala sele ko sem drugic rebootala, ampak je delal cel dan. Zvecer sm, v veri da je vse okej, prklopla na drug vhod iPoda in vse skupej se je spet sesul. Spet error message, spet sem uninstalirala USB Root Hub-e. In nic.

Zdej je pa situacija taka, da prizgem racunalnik v kterga ni priklopljena nobena USB zadeva in se mi takoj zacne prkazvat ta error mssage (tezak).


A je mel ze kdo tak problem? Nevem zakaj se mi je to zacel dogajat zdej, ko sm pa prej ze eno leto mela moj 4-port hub popolnoma zaseden in je delal vse okej.

Hvala ze vnaprej,
LP Wai.

Tear_DR0P ::

mogoce ti je umrl USB hub - ampak nimam pojma o teh receh pa rad napovedujem doomsday (sem podedoval po babici)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

lei ::

Hm... sej ce je hub umru to se ne pomen da so mi vsi trije porti zarad tega odpovedal? Fak no... sploh nevem kaj je za nardit. Laptop brez usb :'( Prosim, ce ma kdo kaksno izkusnjo s tem, nej pomaga kakorkoli. Js namrec ne morem delat nicesar, ker nimam miske (touchpad mi ne pomaga nic).

Ok v primeru da je vse kupej crknilo... Kaj nardit?

ender ::

Če je laptop še v garanciji, nesi na servis, in ti bodo verjetno zamenjali matično ploščo. Če ni v garanciji, kupi PCMCIA USB kartico (nekaj takega, ker se servisiranje verjetno ne splača; v BIOSu lahko tudi izklopiš USB, če ti Windowsi še naprej težijo zaradi power surge).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Potreben bo windows repair, saj imaš vse gonilnike za USB 2.0 v winsih. Nekaj ti jih je povozilo. Če ti je občasno delal, to pomeni da je z windowsi nekaj narobe. Če imaš vklopljeno windows restore points, poizkušaj z datumom pred nastalim problemom. Bi moralo pomagati, razen če ni kakšen virus, ki je restore point (obnovitvena točka) sesul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

lei ::

Mozno ja. Sej bom kr se enkrat nalozila. Upam, da mam vse (cim vec) shranjen na eksternem disku, ker ga ne morem priklopt :D :S

Hvala za pomoc,upam da bo vse ok.
Lp

solatko ::

Prej probaj restore points.

ender ::

Za ponovno nalaganje Windows, ti ni treba formatirati diska (lahko preprosto povoziš obstoječo namestitev), vendar pa dvomim, da bo kaj pomagalo, ker "Power surge on USB port" ni napaka, ki bi nastala zaradi gonilnikov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

All ::

mogoče stik na kašnem od USB-jev??

poglej če ni kakšen kontakt polomljen in se dotika ohišja porta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232886 (2698) Xserces
»

USB.ji ne delajo. nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
161404 (1161) celebro
»

net tezava

Oddelek: Strojna oprema
101118 (950) Jan987
»

Usb nima dovolj toka

Oddelek: Strojna oprema
71240 (1117) scala
»

Igre zamrznejo računalnik, zvok gre na mini loop ali na ton, slika freezne !

Oddelek: Pomoč in nasveti
61357 (1321) delfinus

Več podobnih tem