» »

zmrzovanje računalnika

zmrzovanje računalnika

ry4 ::

i.
Js mam pa en problem. Računalnik mi (očitno) pri velikih obremenitvah preprosto zmrzne. Zmrzne na ta način da ne dela noben ctrl+alt+del in nobenga zvoka ni. Ostane samo slika, včasih popačena včasih ne včasih pa se pojav črn zaslon. Formateru sm, torej mora bit očitno problem v hardwareu.

Računalnik sm testeru z memory testom, cpu stability testom(na polno obremeni računalnik, laufan 8 ur brez zmrza) ampak ni noben pokazu kašnih napak, torej lahko ram in cpu izločim?
Pri 3dmarku mi je računalnik zmrznu (kasneje je sicer pršu skos), torej mora bit očitno problem v grafični kartici. Samo ne vem zakaj mi včasih zmrzne kdr ne počnem nč grafično zahtevnega (lih prej mi je zmrznl k so se mu automatic updati instaleral in sm zravn laufal foobar)?
Pol sm razmišlu da je mogoče problem v trdem disku ampak ne poznam nobenga programa za testerat hard drive, tko da če kdo ve nej napiše pls.

Ne spoznam se na hardware tko da nebi rd kupu nove grafične če ni problem zares v grafični. Sej mislm nest računalnik na servis, ampak bi blo fajn če mogoče ve kako bi to uštimal brez servisa ker je računalnik že izven garancije..

Specs:
MB: Gigabyte K8NS Pro nforce 3
Graf: MSI Radeon 9800 pro+
Proc: Athlon 64 2800+
hlad: zalman cnpsu-7700alcu
ram: 2x512 ddr twinmos
trdi disk: wd 120gb sata
bios na maticni je updejtan na zadnjega

Aja, nej povem še da se procesor ne pregreva sej ne gre temperatura nikol nad 60 oz. 65. za grafično tega ne morm rečt ker nima "termometra".


help me pls :(
  • spremenil: ry4 ()

PrimozR ::

Se ne pregreva? Za AMD64 je 60 totalno preveč. 50 bi blo znosno, raje proti 40. Preglej kontakt s hladilnikom, zamenjaj pasto, etc.

UltraTX ::

ali imas hlajenje trdega diska
dobr ga je met
kot je že pipi reku preoblec procesor se enkrat namaz in use
kok ja pa temparatura pr full loadu

Proporocam da ce imas moznost komponente preizkusis vsako posebej na nekam stabilnem kompu

preveri pretok zraka ker ce pravis da se temperature gibljejo pri 60 50 stopinj je to ubistvu prevec

ko bos use to naredil in preizkusil pa povej ce te se muci kaj

lahko tudi po zs
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)

ry4 ::

Ne sej men temp. pr full loadu ni šla prek 55, normalno je pa okol 45 blo. Sam mi je kolega reku da je normalno tm do ene 60 in sm pač napisu da čez to mejo ni šlo. Drgač pa še nism dosegu 60 stopin če je za zaupat programu Motherboard Monitor. Zdej sm še odpru kišto, da bo mal več zraka notr. Zdej k sm formateru, pa mi ta MBM noče delat pravilno.. mi kaže da ma cpu 2 stopinji :S Ma kdo kšn link do kašnga tazga programa?

No ja probu bm z odprtim ohišjem, čeprov mislm da ni problem v procesorji glede na to da je 24ur laufu program CPU Stability Test in ni zamrznu.

edit: sm najdu da ma v bistvu gigabyte svoj program za motherboard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ry4 ()

UltraTX ::

lepo
ampak useeno daj hlajenje na disk pa mogoce montiraj ce en ventilator na ohisjje da bo boljsi pretok zraka

usaka novejsa maticna mislim da ime svoj program

lep pozdrav

PS:poglej kdaj ti zmrzne razunalnik
(nadzoruj : -casovni interval
-load cpu ja
-temperaturo (vsega)
-programe odprte v casu
freeza (mozno da je problem u ksnem programu ampak tezko vrjetno)
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)

ry4 ::

Očitno je bil un MGM program smotan in je narobe kazal, namreč od gigabyte mi kaže da je ko nič ne delam temp. cpuja 27°C naraste pa tja do 40-45. Kolkr sm opazu mi računalnik zmrzne pr težjih opravilih (u bistvu špili, ker kej druzga kar bi blo strojno zahtevnga ne počnem). Recimo zamrzne ko recimo igram Football Manager, vendar ne velikrat. Podobn je če igram KalOnline in pa če gledam kšn film. V vseh teh primerih mi občasno zmrzne. Mi pa zmrzne vedno pr Battle for Middle Earth 2 po ene 5-15min. Žal k zmrzne ne morm pogledat kakšna je temperatura tist trenutk ker kratkomalo se ne odziva, ampak takoj po resetu je bla temp. v biosu 43-45. Zdej mi vse večkrat kdr zmrzne tut sliko ven vrže in je samo črn ekran. Še filma ne morm normalno do konca pogledat :S

Kokr sm reku nimam dost prakse v tem hardwareu tko da tut nebi vedu kako montirat hladilnik na disk, tko da očitno bom mogu res na servis pelat. Mogoče bo pa le kej z ramom narobe k je še v garanciji :)

mtosev ::

Memtest 86+ pobaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

UltraTX ::

ja ce zelis ti lahko jaz pridem to use namontirat ce ne znas in seveda zastonj
povej kateri hladilnik imas
in koliko ozirama katere rame

ker serviserji ti bi z veseljem visoko nabili ceno in seveda mogoce tudi nic naredili

ce si zainteresiran mi poslji zs
(sem pa iz lj in nimam avta tako da ce si iz kje drugje bo to neizvedlivo
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)

ry4 ::

Zdej sm testeru s tem memtest86+ in mi je najdl 24 errorjev :S tko da je očitno neki z ramom narobe? Čeprov mi en drug test ni pokazu nobene napake. No ja.. RAMi so še v garanciji, tko da bo šlo na servis in ma da je zaston(oz. da zamenajo). Ja za disk nimam nobenga hladilnika, do prej sploh nism vedu da bi na disku mogu bit hladilnik kšn. Če se bom odloču zato ti bom sporoču na ZS. Tnx

aja: mam pa TwinMOS DDR PC3200 rame... 2x512

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ry4 ()

energetik ::

Možno je tud, da je grafična...
Men kišta totalno zašteka, če dam gor katerikoli novejši driver za grafično (GeForce4 MX 440 AGP 8x).
Pa zašteka tudi, če ne delam nč posebnega, recimo surfan po netu. Je pa pri novejših driverjih skor vedno zaštekal pri vseh špilih al pa pri filmih..
Dela pa brez težav samo s tistim starim driverjem, ki sm ga dobil zraven grafične, smešno..

Ja, men tud čudno kaže temp. proca, ko npr. zjutri prižgem hladno kišto, BIOS že takoj po par sekundah kaže, da ima proc in ohišje ~38 stopinj, čeprou je v sobi 21... Segreje se pa pr špilih max 51 stopinj..

Lp

nadzorni ::

l.p.

Jap,vcasih je boljse imet stare soferje za grafo,nix kar nove gor butnit.
Compi pa radi zmrzujejo v tistih igricah, ki laufajo z Opengl.Problem -najveckrat grafa
Toje moje mnenje drugi imejte svojo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421266 (19709) Xserces
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764383 (3247) Pyr0Beast
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066500 (5074) asus
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623744 (2956) antraxxx
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411747 (1212) sheep

Več podobnih tem