» »

Bottom & top bg image v tabeli

Bottom & top bg image v tabeli

iMark ::

Pozdravljeni,

Rad bi naredil tabelo, ki bi imela na vrhu sliko in odspodaj sliko, vmes pa samo barva tabele (ozadja). Kot lahko vidite v kodi sem jaz sem v tabeli ustvaril še 2 tabeli v kateri sem dal sliki kot ozadje (slika mora biti kot ozadje da se lahko piše gor) vendar so tabeli na sredini. Jaz pa želim spravit eno gor in eno dol. En primer je Microsof-ova stran, tu lako vidite da je slika na vrhu in odspodaj, vmes pa barva.
Kako naj naredim to?

< table width="100%" border="0" align="center" >
< tr >
< th scope="col" >< table width="800" border="0" align="center" bgcolor="#DDE3DD" >
< tr >
< th height="1300" scope="col" >< table width="100%" height="70" border="0" background="file:///pot_do_slike" >
< tr >
< th height="48" scope="col"> < /th >
< /tr >
< /table >
< table width="100%" height="450" border="0" align="center" background="file:///pot_do_slike2" >
< tr >
< th scope="col"> < /th >
< /tr >
< /table >
< p> < /p >< /th >
< /tr >
< /table >< /th >
< /tr >
< /table >

Pa še neki bi uprašow..se da v kodri (html/js) rotirat sliko? Če se da, kakšna je koda?

Road Runner ::

Na microsoftovi strani ni niti ene tabele, tako da ne vem o cem govoris.

V htmlju se slike ne da rotirati, za javascript pa nisem preprican. Mislim da obstajajo neke varjante ampak so prevec komplicirane in nepodprte, da bi se uporabljale.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

iMark ::

Sej ne pravim da so na msjevi strani tabele...mogoče nisi razumel bistva...
Uprašal sm samo kako naredit, da bo v tabeli ena slika na vrhu, ena odspodaj, vmes pa barva, po sliki pa da bi se dalo pisat.

Road Runner ::

mogoce je tezava ze v tem da se sploh ubadas s tabelami? Ce prav razumem kaj zelis narediti bi to izgledalo takole:
<div stlye="background:red url(top_image.gif) no-repeat top left;">
  <div stlye="background:url(bottom_image.gif) no-repeat bottom left;">
    Lorem ipsum dolor sit amet.
  </div>
</div>

(seveda bi po ncelih semanticne kode stile premaknil v eksterni fajl, ampak za namen demonstracije sem jih pisal direktno v elemente)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Tody ::

Seveda se bo moral uporabnik potruditi in poizvedit kaj je to CSS, kaj je to DIV :)

iMark ::

Ja, stem bo ša šlo lažje :)
najlepša hvala vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330394 (54543) htmltroubles
»

Nekaj v zvezi z HTML in PHP-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
271623 (1261) rokpok
»

Dreamweaver in širina tabele / monitorja

Oddelek: Izdelava spletišč
8887 (779) garg
»

Kako postavit sliko na sredino ekrana

Oddelek: Izdelava spletišč
71273 (1184) Sycroft
»

Kako se tole naredi?

Oddelek: Izdelava spletišč
261417 (1117) njok

Več podobnih tem