» »

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz vs. AMD Athlon 64 6400+ X2 Dual-Core Black Edition

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz vs. AMD Athlon 64 6400+ X2 Dual-Core Black Edition

«
1
2

xantic ::

kupit nameravam nov računalnik pa me zanima katerega od teh bi kupil, katerega predlagate... predvsem bi bil računalnik za igre in pa grafiko...

hvala že vnaprej

M-XXXX ::

To je kot dabi primerjal Ferarija z Fičkotom, seveda vzemi Intla!:D

xantic ::

kako je pa kaj s igranjem iger, k sn slišal da so amd-jevi procesori bolši za igre pa grafiko :D

koyotee ::

pointless...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xantic ::

potlej vas je večina tukaj za intela ? :D

koyotee ::

ce bos navijal vzem intel, drugace amd
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xantic ::

navijal najbrž nebom... nikol pa neeš kaj se lahk zgosi

M-XXXX ::

Tukaj ni popolnoma nobene dileme! 6400+ je približno enako hiter kot E6600, kjer je podpora 2 jeder, če ima podporo 4 jeder je Q6600 100% hitrejši, ima pa tudi veliko manšo porabo in SE ODLIČNO navija (tega AMD-ja ne boš navil niti za 50mhz)

xantic ::

6400+ ma 3,2 ghz medtem ko ma e6600 samo 2,4po jedru tako da to ni tako enako >:D poleg tega pa ima q6600 tudi zunanje vodilo počasnejše skoraj za polovico...

morte mi vi majstri povedat kaj se splača in kaj ne, jaz o takih stvareh niam pojma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xantic ()

M-XXXX ::

Provzapro imata tako E6600 kot Q6600 2.4ghz. In kaj če ima AMD 3.2ghz, če je enak Intlovih 2400mhz? Tukaj je definitivno prava izbira Intel

xantic ::

k čemu pa sploh pripomore ta hitrost vodila ?

in zakaj naj bi amd-jevih 3200 mhz bilo enakih 2400 mhz intelovih ?, to nima popolnoma nobenega smisla ... -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xantic ()

DominusSLO ::

xantic
Zdi se mi, da ne veš, da ima omenjeni intel 4 jedra, amd pa (samo) 2 >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Shegevara ::

xantic, čisto tako ti bom povedal. Lahko si greš teste pogledat, če mi ne verjameš. Ti si samo eno zanesljivo slovensko trgovino priskrbi in kolikor je cena procesorja toliko je dober. v grobem ti bo to zadoščalo za izbiro.

seveda je pa Q6600 res zanesljivo boljši, AMD x2 6400+ black edition je pa samo za tiste ki držijo z amd-jem do groba in ni vreden pol toliko kolikor je njegova cena.

Relativno se ti splača Q6600 vzet če maš dost denarja.

xantic ::

ja z dnarom mislim da bo šlo tak da bom najbrž vzel tega q6600...

vsekakor hvala za pomoč 8-)

m.i.h.a. ::

ja sej v času pentiumov 4 so bile tudi intlove frekvence okrog 3GHz, AMD jim pa je solidno konkuriral tudi z 2GHz modeli in manj, ampak zadeve se spreminjajo in sama frekvenca ne predstavlja več realnih performans proca oz vsaj ne v takšni meri, da bi lahko proce od intela in amd-ja primerjal samo na podlagi frekvence...zato je pa tudi prišlo do tako čudnih imen procov in ta se sploh več ne navezujejo na frekvence, ampak predstavljajo nek svoj rating za grobo oceno zmogljivosti

po moje z Q6600 ne moreš zgrešit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

cnZz ::

ja tuki si itak vsi fanboji jjajjajajaj intela vzemi
v resnici je pa za igre in grafiko boljši amd... seveda me boste zaj spet usi napadli...
ampak dokler ti beres beres in beres teste na netu ti je lahko reci ah intel itak zakon... ko pa ti enkrat probas se pa vprašaš

tko da vzemi intla
to pa zaradi jedr, sicer je res da je cena ista samo več jedr bolje je tudi če je frekvenca manjša kot od amdja ke še vedno bolje imeti več jedr
ko pa pride ven phenom se bomo pa zares vprašali ali intel ali amd
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

M-XXXX ::

v resnici je pa za igre in grafiko boljši amd... seveda me boste zaj spet usi napadli...

Kaj potem sploh pišeš take bedarije če že zdaj veš da imaš narobe? Povej v čem se lahko kosa AMD v višjem razredu?
sicer je res da je cena ista samo več jedr bolje je tudi če je frekvenca manjša kot od amdja ke še vedno bolje

Kaj ti pomaga toliko višja frekvenca pri AMD-ju le je vseeno slabše kot Intlova nižja?
ko pa pride ven phenom se bomo pa zares vprašali ali intel ali amd

So že prišli in so pokazali le visoko ceno, Intel pa počasi izdaja Yorkfielde ki resnično delajo burek (veliko hitrejši, na zračnem gredo do skoraj 5ghz,...)

cnZz ::

hahahahahaha
samo preberem tvoj podpis pa vem vse
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

M-XXXX ::

samo preberem tvoj podpis pa vem vse

Povej mi katerikoli AMD-ja ki ima vsaj 50% zmoglivost mojega procesorja?? Mimogrede imam procesor navit na 3915mhz za 24/7, procesor pa me je koštal 275€ (poština vklučena) Povej en AMD-jev procesor pametnakovič?

OChack ::

v večini testov 6400 prehiti quad 6600, če pa quada navijemo na 3ghz+ je pa zgodba drgačna
M-XXX : tanovi opteroni so hitrej tud kakšn x2 5000 black edition navit na 3.5g je več kot 50% tvojega navitega cpu ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

M-XXXX ::

v večini testov 6400 prehiti quad 6600, če pa quada navijemo na 3ghz+ je pa zgodba drgačna

Kaj si ti s tem mislil? Zakaj pa bi E6400 prehitel quada? če ne prehiti niti E6600 (ista frekvenca kot Q6600), pa vprašal sem za AMD-ja

OChack ::

v mislih sem mev x2 6400 od amd ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

To je pa drugo- sem narobe razumel. Vendar ga prehiti LE v aplikacijah, ki imajo samo dual core podporo (Q6600 pa je 4 jedrnik, ki bo imel kmalu zelo dobro podporo oziroma jo že ima), in tukaj je mogoče nek X2 6400+ proti navitemu Q6600 mogoče dobrih 30% moči Intla>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

cnZz ::

bravo res si car...
zdaj mi pa ti povej en 4-jedrni AMD ki bi se kosal s tvojim procesorjem (tako da bo fair-match)
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

OChack ::

zdj pa pretiravaš :>
več k polovico sigurn :>, mogoče ej 30-40% slabi če sta oba navita pa da aplikacija podpira 4 jedra
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

zdaj mi pa ti povej en 4-jedrni AMD ki bi se kosal s tvojim procesorjem (tako da bo fair-match)

That's my point! Ni ga. Zato sem tudi vse to napisal- za isto ceno (cena X2 6400+) dobiš odličnega Q6600 G0, ki je v aplikacijah ki podpirajo 4 jedra okoli še enkrat hitrejši na stock nastavitvah, če pa ga dobro naviješ pa dobiš za isto ceno okoli 3x bolši procesor. To zame ni noben Intel fan, ampak zdrava pamet da kupiš nekaj kar je 3x bolše za isti denar, ali bi ti mogoče naredil drugače?

Edit:
več k polovico sigurn :>, mogoče ej 30-40% slabi če sta oba navita pa da aplikacija podpira 4 jedra

Če je 2400mhz Intel približno enak 3200mhz Athlon-u (recimo da poenostavimo račun)
Potem je v quadcore aplikacijah ravno 100% hitrejši od AMD-ja (nenavit) Če intla navijemo na 3915mhz (moj primer) je to enako kot da bi imel AMD 4900mhz, vendar so to samo mhz-ji, če pa vzamemo da ima Intel 4 jedra pride to 3.2625 kratna pohitritev glede na AMD X2 6400+ (vendar je to teoretični račun)
če sta oba navita pa da aplikacija podpira 4 jedra

Kaj pa boš pri AMD-ju navijal? Lzelo srečen če naviješ AMD za dodatnih 50mhz:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

AapocalypseE ::

Ne morem verjet, da se človek odloča med dvema in štirimi jedri :D LOL ste eni res

M-XXXX, se podpišem pod tvoj post! 8-)

DominusSLO ::

cnZz
Za koji k začenjaš neko debato amd vs intel? :\ Tukaj gre samo za primerjavo med dvema različnima procesorjema in velika večina priporoča zmogljivejšega. Če je zate problem to, da boljši nosi Intel-ov podpis, pa se raje ne vmešavaj v tovrstne diskusije.
btw nihče ni napisal, da je x2 6400+ slab procesor.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

OChack ::

dej za foro požen cinebench 10, pa mi povej kok dobiš cajt pa kok pik, da vidm kok moja mula od x2 zmore (za bolšo predstavo pač)

sj ne rečem da je q6600 slab, valda se bl splača kupt, sam me zanima a je navit res 100% hitrej?
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

xantic ::

-----------------------------------------------------
Grafična kartica Leadtek PX 8800GTS 640MB 320bit DDR3 PCI-E HDTV 400 EUR
Matična plošča MSI P35 Neo Combo, 775 153 EUR
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box 274 EUR
Pomnilnik Geil DDR2 LONG DIMM 1GB 800 MHz 46 EUR
Pomnilnik Geil DDR2 LONG DIMM 1GB 800 MHz 46 EUR
Pomnilnik Geil DDR2 LONG DIMM 1GB 800 MHz 46 EUR
Trdi disk WD Caviar SE16 400GB 16MB 7200 SATA2 WD4000KS 100 EUR
Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, crno) 66 EUR
napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant 45 EUR
DVD zapisovalnik NEC AD-7170A, črn 35 EUR
Hladilnik Asus Silent Square Pro 63 EUR
-----------------------------------------------------
Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster 206BW črn 300 EUR
Miška Razer Copperhead 2000dpi, Tempest Blue 63 EUR
Tipkovnica MSI KB 714 13 EUR



to mislite da je vredu ?

cnZz ::

dominus vsaj preberi moje poste....

prvo
Ze sami temi je ime AMD vs Intel ce ne vidis BTW

drugic
Če si mogoče vsaj malo bral moje poste bi lahko prebral da sem mu tudi sam priporočal intel BTW

tretjič
Kar se pa njegovega podpisa tice si pa ti spet narobe razumel... Hočem to reči da pomoje on še v življenju v compu ni imel nobenega dvojedrnega amdja, in potem normalno da podpira intel saj kaj drugega se imel ni... potem za povrhu pa še reče tole: Kaj pa boš pri AMD-ju navijal? Lzelo srečen če naviješ AMD za dodatnih 50mhz:)

Tako da se ti raje ne vmešavaj z mano v tovrstne diskuzije če nimaš pojma kaj pišem
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

GrimReaper ::

Grafično boš grdo preplačal zdej ko prihaja še mal hitrejša 8800GT za skoraj pol cene (Mlacom bi jo skor moral met v ponedeljek), disk bi se dal dobit 500GB za mal čez 100€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

M-XXXX ::

Kar se pa njegovega podpisa tice si pa ti spet narobe razumel... Hočem to reči da pomoje on še v življenju v compu ni imel nobenega dvojedrnega amdja, in potem normalno da podpira intel saj kaj drugega se imel ni... potem za povrhu pa še reče tole: Kaj pa boš pri AMD-ju navijal? Lzelo srečen če naviješ AMD za dodatnih 50mhz:)

Ja imel sem tudi že kašnega AMD-ja v roki:D Ne rečem da je AMD slab, vendar v višjem razredu ponuja VELIKO manj kot Intel!
Glede navijanja- ker se pogovarjamo o X2 6400+ sem glede overclocka imel v mislih ravno X2 6400+, kateri se res ne bo navil za več kot 50mhz, kašni drugi X2 AMD-ji 65nm pa so čisto druga pesem saj se zelo lepo navijajo vse tja do 3000mhz+!

xantic ::

grafična vem da pride nova ven, veš mogoče ceno 512mb ali pa 640mb ?

M-XXXX ::

512MB naj bi bila okoli 250€, kar jo definitivno uvrsti v best buy!

DominusSLO ::

cnZz:
Ze sami temi je ime AMD vs Intel ce ne vidis BTW

To sploh ni res... Preberi naslov še 1x, 2x, 5x, 100x, če ti je treba. V naslovu je procesor "x" vs procesor "y", ne pa Amd vs Intel.


Če si mogoče vsaj malo bral moje poste bi lahko prebral da sem mu tudi sam priporočal intel BTW

Tukaj imaš prav in se ti opravičujem za storjeno krivico. Nedvomno pa je tvoj nasvet ovit v tančico nerazumljivega balasta. >:D


Kar se pa njegovega podpisa tice si pa ti spet narobe razumel...

Tle si pa ti mene narobe razumel. Jaz sem govoril o podpisu izdelovalca procesorjev na procesor.


potem za povrhu pa še reče tole: Kaj pa boš pri AMD-ju navijal? Lzelo srečen če naviješ AMD za dodatnih 50mhz:)

Spet te moram opomnit, da se govori o konkretnem procesorju in ne o Amd-ju nasplošno.


Tako da se ti raje ne vmešavaj z mano v tovrstne diskuzije če nimaš pojma kaj pišem

S prvim delom stavka se strinjam in se bom nasveta od sedaj naprej držal.

LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dukenukem ::

amd je pa zmagal pri formuli1 pred intlom :D hehe ferrari ma amd cpu :D :P ;)

xantic ::

ta je dobra ja :P

x45 ::

x2 6400
...se gladko navije na 3500 mhz, že na prvem testu je blo tako....

darius ::

EDIT: totalno zgrešil temo. :D :D :D :D :D :D :D
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

M-XXXX ::

...se gladko navije na 3500 mhz, že na prvem testu je blo tako....

Mogoče pod dušikom, ledom ali kompresorskim!
Pa mi daj linke, ko praviš da skoraj vsak toliko leti!

AapocalypseE ::

X2 5000+ black edition leti 3.4GHz 1.475V na zraku.

REVIEW

Zgodovina sprememb…

Tattoer ::

M-XXX evo ti še en LINK , ta ti zbije vse kegle za šalo !

...>:D ... si nisem mogu pomagat :D
C2D E6750 @ 3.4 Ghz // ASUS P5K DELUXE //
GeForce 8800GTS 640MB ( 660/1512/1000/Efektive takt 1998 MHz ) //
PATRIOT 2GB 800MH 4-4-4-12 // XILENCE POWER 550W

snajper_SLO ::

Eto vam za igre AMD 6400+ X2 vs Q6600







~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

M-XXXX ::

X2 5000+ black edition leti 3.4GHz 1.475V na zraku.

AMD-jev X2 5000+ black edition najbolj eliten AMD-jev overclockerski procesor, saj ima odklenjen množilnik in se v večini navija najbolje od vseh AMD procesorjev. Še zdaj pa čakam na linke glede overclocka X2 6400+

OChack ::

6400 black ed. kj več kot 3.5 tud ne gre sicer za test pogooglej
Int€l inside, IDIOT Outside

___ ::

preprosta odločitev. dokler so bile številke tam nekje do 4500, mogoče celo 5000 (s tem mislim na amd procesor ki se tako dobro navija), je biu amd še legenda. jaz imam amd 64 3000+ in dejansko dela hitrej kot od kolega intel 3000. al kako se že to označi:) nima veze. uglavnem. amd je biu dooolgo časa precej boljša izbira, saj je za nizko ceno ponujal isto ali pa celo več.
.
.
.
vendar časi se spreminjajo.intel je ševedno dražji.......ampak postaja vedno močnejši v primerjavi z amd procesorji...
tako da dilema...amd vs intel počasi izginja.ostaja le še intel (za tiste ki so pripravljeni dati malo več denarja in zahtevajo nekaj od svojega računalnika)

imam amd procesor....vendar naslednji proc bo skoraj sigurno intel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

pumaxx ::

Kupujem PC pa bi prosil za komentar te cene: Klik Iger ne igram, rabim pa za kodiranje xvid in mpeg2 ter gledanje Mpeg4.

xantic ::

da nebom nove teme odpiral bom kr tu vprašal, kaka je sploh realna primerjava med 8800gt in pa 8800gts, imata obe podporo directx10 ?

EDIT:
ali mislite da se splača počakat na novo 8800gts ?, bo cena znatno višja od 8800gts (old) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xantic ()

x45 ::

Tule maste kolk gredo AMD ji navit:

Fx 60 dual core ki je 90 nm 4 ghz ipd...

http://www.amdgeeks.net/

X2 6400, gre z zrakom na 3500 mhz.

še nekaj:

http://techreport.com/discussions.x/134...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007910 (6105) Pdove05
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413254 (8531) Racunalnik
»

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13511996 (8186) x45
»

Kje pri nas kupiti AMD x2 5000+ black edition

Oddelek: Kaj kupiti
15885 (885) M-XXXX
»

Katero grafično in kateri procesor kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
101815 (1815) SavoKovac

Več podobnih tem