» »

težave z množilnikom

težave z množilnikom

dragana ::

Imam AMD X2 5400+ black edition ter asus m2n-vm dvi. Ker ima procesor odklenjen množilnik, sem v biosu le tega povišal iz 14 na 15. V biosu lepo izpiše, da sedaj dela procesor na 15*200=3000MHz. Vse lepo in prav, vendar procesor v windowsih še vedno teče le z množilnikom 14. Tako vsaj pokaže cpuz. Tudi rezultat superpi-ja je ostal enak. Pomislil sem, da je kaj narobe z bios-om, ter naložil najnovejšega, pa je edini rezultat ta, da sem pridobil eno sekundo pri superpi-ju. Ta sekunda pa je v napačno smer (prej je bil 1MB superpi 33s, sedaj pa je 34). Kaj delam narobe?

drzni86 ::

Ponavadi je tako da ti množilnik iz 14 na 15 preskoči ko obremeniš procesor...
Poskusi pogledat v cpuz medtem ko v ozadju predvajaš film al pa kej podobnega.

bluefish ::

v BIOS-u izklopi Cool n Quiet in morda bo pomagalo.

dragana ::

v BIOS-u izklopi Cool n Quiet in morda bo pomagalo.


To je to. Deluje:)

bluefish ::

seveda se ti sedaj ob zmanjšani aktivnosti frekvenca ne bo znižala. Lahko pa pustiš to opcijo vključeno in bo frekvenca poskočila le ob obremenitvi (predvajanje HD filmov, igranje iger, kodiranje, rendiranje,...).
Zaženi recimo Cinebench ali kater drug program, ki obremrni procesor in spremljaj frekvenco. Morala bi narasti na tisto, do kjer si navil.

dragana ::

Če je opcija QnQ vključena ne gre više od množilnika 14 tudi, če je računalnik obremenjen do konca.:'(

bluefish ::

Hja, potem pa je to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Gigabyte 990XA-UD3 in FX8320+Coolink corator DS

Oddelek: Pomoč in nasveti
171276 (1088) gddr85
»

padec množilnika na cpu

Oddelek: Strojna oprema
9541 (437) solatko
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643694 (3030) Pšenični
»

amd katere funkcije vklopim v BIOS-u?

Oddelek: Strojna oprema
6729 (702) jest10
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271087 (1087) markxxx

Več podobnih tem