» »

Sony Ericsson p1i ali Nokia N95 ?

Sony Ericsson p1i ali Nokia N95 ?

D-factor ::

Odločam se za nakup enega izmed zgoraj omenjenih telefonov in me zanima če ima kdo izkušnje z obema in lahko naredi kakšno primerjavo med njima - dobre in slabe lastnosti ter seveda ustrezna utemeljitev le teh...

Hvala!

rfmw ::

Imam P1i.

Pros: dobro-trdno narejeno ohisje, touchscreen, dovolj RAMa, velik zaslon, prekleto uporabna tipkovnica-velik plus za tipkanje, baterija drzi menda vec kot N95-zelo odvisno od uporabe!, pri mobitelovem paketu dobis se GPS modul, polnenje preko USB. Cons: nima 3.5mm vtica za standardne slusalke, M2 stick-morda malenkost drazja, vcasih si prisiljen uporabljati pisalo-ne gre vse s tipkovnico in funk. tipkami, 2x LED flash-namesto "ta dobre" bliskavice.

Jaz sem tudi izbiral med tema dvema in mi je P1i se vedno veliko bolj vsec!

N95 se menda hitro razmaja. Uporaba N95 v avtu z vgrajenim GPS je bedna, ker mora biti pod šipo, nedosegljiv in zato mansji pregled na zaslon.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Gregor P ::

Torej če prav razumem so prednosti Nokie:

- vgrajen GPS modul, ki resnično deluje (vendar pa moraš za navigacijo doplačati)
- HSDPA
- zelo dobra kamera (z ločljivostjo 5 milijonov pik)
- dobra izdelava video posnetkov
- boljši ekran (vendar pa seveda brez zaslona na dotik)
- 54mbps wifi (P1i ima 11mbps)
- TV out
- velika izbira programov drugih proizvajalcev

SE P1i pa ima zaslon na dotik.

Torej v bistvu je odločitev bolj o tem, ali potrebuješ multimedijsko večfunkcionalno napravo (Nokia) ali pa mini osebno pisarno (Sony Ericsson).

Mislim pa, da sta oba telefona zelo dobra; meni osebno je pač bolj važna hitrost prenosa podatkov in multimedijske zmogljivosti (zato Nokia). SE pa bi imel samo zaradi zaslona na dotik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Se pa strinjam z rfmw glede uporabe telefona z integriranim GPS-om v avtu ... namreč telefon moraš imeti čim bolj ob steklu, da lahko sploh lovi satelitske signale, kar ti pri telefonu, ki ima ločen GPS modul ni treba ... sicer itak skoraj nikoli ne boš pogledal na ekran oz. bo pot spremljal tvoj "navigator" (sopotnik), ali pa boš le poslušal navodila navigacije (za katero moraš pri Nokii kot rečeno doplačati) ...

... ko si pa peš (da se npr. orientiraš nekje v velemestu, ali pa v švicarskih gorah), je pa seveda zadeva popolnoma obratna (manj naprav tem bolje); takrat je pa res priročno, da ima telefon že integriran GPS ker sicer imaš pač v eni roki telefon v drugi pa GPS modul itn.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cveto ::

Sam imam N95, imel sem tudi še hp-jevega navigatorja, pa motorolo A925, imam tudi zunanji GPS sprejemnik... Po mojih izkušnjah je največji problem ločenega sprejemnika v tem da ga pač nima š vedno s sabo. Dostikrat bi recimo rabil pogledat kje sem , pa nisem imel sprejemnika pri sebi.

rfmw ::

Na kratko, oba telefona sta precej dobra, odvisno, kake želje imaš...

Sicer pa lahko tudi na N95 preko BT povežeš zunanji GPS modulček za v avtu, za peš pa vgrajenega.

EDIT: glede plačljivosti navigacije - TOMTOM menda dela tudi na N95 z zunanjim GPS-jem ali ne? Tako da bi morala biti navigacija v obeh primerih zastonj, no za P1i lahko to potrdim, kjer zelo lepo dela TomTom s priloženim GPS-jčkom iz škatle.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Gregor P ::

Vem, ga že imam;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Paramedic ::

Jaz sem pa izbiral med tema dvema ter N93+GPS, pa se mi zdi ta slednja še najboljša kombinacija: ločen GPS, boljša baterija, kabel za povezavo na TV (s TV tunerjem je to webcam), kamera 640x480 tako kot pri N93, tistih 5mpx pri N95 pa menda ni tako impresivnih, ker leča ni temu primerno kvalitetna. Za Symbian je pa itak ogromno uporabnih programov. N93 ima še možnosti prestavljat zaslon v predvajalni in snemalni način, kamera pa ima pokrovček na vrvici za zaščito.
Tak, nekaj stvari, ki sem jih tehtal.
End transmission.

Cveto ::

TomTom na N95 zaenkrat še ne dela z vgrajenim gps-om, dela samo vgrajena aplikacija "zemljevidi" in pa Route66, ki pa nima dobrih kart za slovenijo.

Z zunanjim gps dela Tomtom odlično, sam ga v avtu uporabljam na ta način, ko grem kam peš in kaj rabim pa uporabi vgrajeni sprejemnik.

D-factor ::

Torej, kar se tiče same cene obeh aparatov, je nekak tako, da si za N95 lahko kupiš P1i in dva zunanja GPS sprejemnika...
hm...
če pa že greš kam tak, pa ga že daš v žep, saj je manjši od škatle cigaret...

MadMicka ::

No, tole o avtu, šipi in N95 pač ne drži več. Naložiti je potrebno zadnjo verzijo 12.0.013, pa ti gps lovi ne samo v avtu, ampak celo v hiši!

Cveto ::

To glede lovljenja gps signala lahko tudi sam potrdim, po zadnjem update-u lovi tudi če je telelefon v predalčko, signal pa ujame prej kot kolegov Garmin Nuvi.

pizza1 ::

zdravo

a mi lahk kdo kaj pomaga glede inštalacije tomtom navigator 6 na sony ericsson P1i. nikakor je ne morem inštalirat. vedno mi zavrne da ni združljiv z mojim telefonom.

Cveto ::

Pa imaš verzijo za Symbian UIQ? Ker verzija za Nokie ni združljiva z SE telefoni...

pizza1 ::

kak pa naj vem to? ker nimam glih orginal verzije

Cveto ::

ČE nimaš v imenu programa napisano tudi "UIQ", potem že slabo kaže.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia n95 ali kaj druga?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455026 (2882) alexa-lol
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010808 (4991) MrAs
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235682 (4937) Mirč
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (12909) AtKo
»

Software za Nokio N70 +GPS

Oddelek: Mobilne tehnologije
132767 (2569) harvey

Več podobnih tem