» »

Linux software na AIX mašini

Linux software na AIX mašini

barbarpapa1 ::

Tale je malo exotična....

Ali ima kdo izkušnje z inštalacijo Linux (GNU) programske opreme na AIX (IBM Unix) mašini?

Gor bi rad spravil predvsem open office .

Pa lep dan želim

Jože :D

PaJo ::

Hm...
Bodi bolj natancen kaj za en IBM-ov masin imas??

Recimo za S/390 in za AS400 obstaj neka varjanta linuxa, torej povej kje natancno te cevelj zulij:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dr.J ::

Hehe, AIX! To je sistem!!!

Delam tudi z AIXom, a nisem še tlačil gor Linux robe v rpm obliki. AbiWord je tudi za AIX in dela v redu. Poglej na http://www.bull.de/pub/

barbarpapa1 ::

Hej kolegi, sem prijetno presenečen :D ! Dejansko nisem pričakoval nobenega odziva. No, pa k opisu problema:

1. Mašina je IBM RS6000 delovna postaja.
2. Žuli me naslednje: Mašine uporabljamo za laufanje CATIE ver 4.2.2 (Saj veste CAD....), fantje in dekleta pa rabijo še kak office (Pisanje dopisov, kalkulacije itd....) itd. Seveda mora zadeva biti na nivoju datotek kompatibilna z MS office (Oz vsaj word in excel), kar naj bi open office (v bistvu Star office) tudi bil. Nimam pa nobenih resursov, da bi jim zraven dal še PC-ja (Tudi fizično ni placa) in bi rad zadevo rešil na ta način. Z IBM-a sem dobil AIX toolbox for Linux CD, se ga pa še nisem lotil...

Hvala vsem

Pa lep dan želim

Jože

dr.J ::

Pa si zloži OpenOffice source in prevedi, če bo šlo. Me prav zanima! Kaj pa Koffice? Ta bi moral biti na CDju.

Predvsem pa ne pričakuj, da je OpenOffice v celoti kompatibilen z M$office. Je kar dobro, a ne 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

MasterBlaster ::

Pazi predvsem na GNU knižnice, ki jih openoffice uporablja. Če ti uspe vse te instalirati , potem bo verjetno tudi openoffice šel gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10361386 (27151) noraguta
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12635364 (30606) Icematxyz
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416965 (15037) Icematxyz
»

IBM utegne prevzeti Sun

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
445578 (3025) Bistri007
»

Prenos LINUX programske opreme na IBM RS6000 delovno postajo (AIX)

Oddelek: Programska oprema
121663 (1535) barbarpapa1

Več podobnih tem