» »

črv nagaja

črv nagaja

rozica ::

Zagnala sem adaware in našel je več kot 22000 zadetkov (okuženih datotek) in se med iskanjem ustavil na eni sami ter nenehno povečeval zadetke. Če ga prisilno ustavim (sam se ne), ne more zbrisati teh datotek ker jih je preveč. Gre za virus Win32.Worm.Netsky. Kako ga lahko odstranim?
Hvala za pomoč
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Jakka ::

Klik.

Downloadaš removal tool, poženeš. Če je res samo Netsky, naj bi ga izbrisalo. Nato še enkrat zaženeš adaware, pa vidiš, če je uspelo.

rozica ::

hvala zaenkrat
bom jutri v službi poskusila in potem pridem napisat kako je šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

rozica ::

ne, ni pomagalo
adaware spet isto javlja

rozica ::

naložila sem avast in ob ponovnem zagonu je pregledal disk, našel Netsky črva in zdaj ga briše in briše in briše... je mogoče, da bo brisal v nedogled??? Ali naj kar formatiram računalnik?
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Tr0n ::

Saj bi napisal kak vic o zenskah in racunalnikih, pa raje ne bom. :P

rozica ::

Tron, ti kar napiši, me ne moti. Tudi ti vsega ne veš. Mislim pa, da če je oddelek za pomoč, ni sramota da vprašam za pomoč, tudi če se tebi zdi neumno.
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

rozica ::

pa še nekaj, TrOn - mi znaš pomagat?

Tr0n ::

Taksen virus moras odstranit se preden se sistem nalozi. Torej pripravi si nek anti-virus boot CD (F-Prot, NOD32, Hiren's BootCD, Norton,...) tako da ti bo pregledal in pocistil sistem v DOSu ali v Safe nacinu.

Ce ne bo pomagalo, je svez install ena izmed opcij. Poisci tudi po interneta informacije o tocno dolocenem crvu. Obstaja vec nacinov, kako zadevo odstranit, ampak se razlikujejo od crva do crva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

rozica ::

ja saj to mi zdaj dela avast... išče in je našel že preko 30000 črvov....
hundey mi je svetoval, pa na žalost ni pomagalao. Sem že sama iskala pomoč po internetu a se mi je zdelo, da bi slotehovci najbolje znali pomagat. Se motim?

Opkow ::

Glede na to, da imas tako veliko okuzenih datotek, bi jaz na tvojem mestu sformatiral sistemsko particijo in nanovo nalozil.
Ker tudi, ce sistem 'popolnoma' spucas, je vprasanje, ce bo deloval brezhibno.

rozica ::

Killer o tem zdaj razmišljam ja... verjetno bo to še najbolj ziher, ker zdaj že eno uro briše okužene datoteke

Jakka ::

Bo ponovna namestitev res najboljša odločitev. Da eno uro puca... ni normalno. Pa kot je bilo rečeno, ni nujno, da bo po odstranitvi delalo normalno.

krneki0001 ::

Bart Pe cd dobi, zaženi sistem iz cd-ja in potem štartaj antivirus in spyware detektorje.

rozica ::

pa je le uspelo, hvala za pomoč vsem
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blank window page

Oddelek: Pomoč in nasveti
261424 (1424) rozica
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339847 (14829) brainiac20
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
214023 (3634) KaiCris
»

SpyWare problemi | kako odpraviti.

Oddelek: Programska oprema
141691 (1030) strictom
»

VX2 - neuničljiv Trojanec

Oddelek: Pomoč in nasveti
161924 (1489) kotocom

Več podobnih tem