» »

Pentium III xeon 866mhz

Pentium III xeon 866mhz

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Lastim si neko staro IBM delovno postajo na kateri je 1 omenjeni procesor (pentium III xeon 866mhz). Zanima me če se mogoče komu doma vala v kakem predalo, kleti, podstrešju še kakšen tak procesor :D . Odkupim ga po neki normalni ceni. skratka na njemu piše takole: PIII xeon 133/866-256. Zanima me če bi rabil tudi VRM? :8)

krneki0001 ::

Ta xeon je isti kot P3-866 z 256kb cacheja, tako da če ga ne dobiš, lahko vzameš 2 P3-ja.

Katero mašino pa imaš?

krneki0001 ::

Pa povej še kakšen je VRM, ker jih imam še sam nekaj doma, procesorjev pa na žalost nič, ker so vsi po mašinah.

Vanadium ::

Am za vrm nisem ziher če ga sploh rabim ker trenutno stvar dela B.P. Am mašina pa je IBM Intellistation ZPro če se nemotm, 1x 866mhz xeon, plac še za enega, 3d labs wildcat intense 3D 4110, 512mb rambus ecc ram, scasi disk.

Kaj je fora sploh VRM-ja? Dej če boš mel cajt se probaj kje pozanimat za tak isti procesor :8)

L.P.

Bom poslikal jo ko bom doma, je trenutno v razsulu ker jo pucam in menjam fan-e ker so glasni, sam ne najdem tihi 4 pinski 12cm fan.:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

krneki0001 ::

VRM je u bistvu za pravilno napajenje procesorja. Sedaj imaš enega, če hočeš še en proc moraš dodati še en VRM.

Ne verjamem, da imaš rambus - mislim da imaš ECC SDRAM in to 133MHZ.
ECC rama imam tudi kar nekaj, tako da ga lahko dobiš pri meni. Mam 3 module po 256MB ecc rama 133MHz. VRM-je pa imam 4 komade. Probaj zvedet cifro VRM-ja, ki je dober za 866MHz procesor.

Plata ima tut ide kontroler, pa na tem kontrolerju delajo diski do 128GB, tko da si lahko zraven daš še ide disk brez problema.

Han ::

Mislim, da se mi doma valja en 866 MHz P3, ki bi ga lahko pogrešal...

Vanadium ::

je xeon? :D

krneki0001 ::

Sej je oboje isto ali je xeon ali pa je P3 - oba imata enako frekvenco in oba imata enako cacheja - razlika je samo v tem da se en predstavi kot xeon drugi pa kot p3

Vanadium ::

Evo prlepujem pa tudi slike postaje zdej ko sem jo spucal

Vse v razsulu:



Procesor Intel Pentium III XEON 866mhz:



512mb 800mhz Rambus ECC RAM (slotov na memory modulu je 8 :D ):



Grafika 3D labs wildcat intense 3D 4110 AGP Pro:



Mama plata:



Vse not nametano kakor mora bit:



Kišta zapakirana and ready to run:



Evo to so slike katere sem obljubil da jih bom prilepil. @ nebivedu evo mislim da se vidi da so rambus rami :D za vrm pa nisem ŠE zvedel kakšen paše :| :8) Skratka nekako bi raj videl da je xeon procesor kakor obični (tudi če ni razlike) :D

L.P.

P.S.

Slike so podn ker sem jih delal z telefonom :8)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

krneki0001 ::

Jap vidim. Samo ram boš težko dobil.

Priključek za VRM imaš tam zraven procesorjev - oblika je za skoraj vse VRM-je ista že od časov netfinity računalnikov. 4 take VRM-je imam doma, lahko jih dobiš, če hošeč, ker meni se samo valjajo po predalih.

Vanadium ::

Ja za rame vem da bo kriza. Sem za eno kisto jih ze iskal pa je blo srednja zalost z iskanjem :|. No ja če maš viška vrm lahka daš. Nebi se branil tudi še enega procesorja :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s frekvenco CPUja in FPS droppom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
453691 (3249) Kaj
»

Termalni trak (lepilo)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7943 (815) galu
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717497 (5336) M-XXXX
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937331 (5779) ialexxb
»

Kaj je VRM?

Oddelek: Strojna oprema
5988 (809) Spajky

Več podobnih tem