» »

gothic metal

gothic metal

«
1
2

egomez ::

Poznate še kakšno skupino, ki ima podoben stil kot Within Temptation ali Nightwish?
  • premaknila iz Loža: CAT ()

NoUse4AName ::

In zakaj je ta topic v lozi?

CAT ::

ta tema spada v oddelek sedem umetnosti.Zato bo premakjen tja ;)

dëych ::

mogoče HIM:\

gkovac ::

Kaj pa Therion? Če prav vem so prav oni začetniki te smeri.

Sicer pa Nightwish sekajo 100 na uro!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Poldi112 ::

Nightwish mi sicer niso vsec (vsaj tista plosca, ki sem jo slisal), ampak Within Temptation so pa super.
Kar bi lahko bilo podobno po mojem:
Tiamat (A Deeper Kind Of Slumber)
Orphanage
The gathering
Night in gales (vecina pesmi ne)

darh ::

Night in gales si sicer zeloo kul ampak marsikaj drugega prej kot pa gothic metal.
Excuses are useless! Results are priceless!

gkovac ::

Hmmm... od Nightwish morš poslušat vse plošče, ker so res vrhunske še posebi par komadov... evo ti jih par pa jih posluši pa mi pol povej mnenje OK? :D

Ocean Soul
She Is My Sin
Sacrament of Wilderness
Sleeping Sun

Ti komadi so mi res TOP, ostalo pa se kar da poslušat :D

Toplo pa priporočam še Enter Vril La od Therion (upam damo da sem prav napisu)...
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Poldi112 ::

Night in gales si sicer zeloo kul ampak marsikaj drugega prej kot pa gothic metal.


To je sicer res, ampak avtor teme je zelel glasbo, ki je podobna Within Temptation (ki tudi niso gothic).

Bom pa poslusal Nightwish.

darh ::

Within Temptation pa ne poznam ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

demoness ::

Within temptation

Nekje tam gor sta tudi dva sampla njihove glasbe za pokušino. Prav lepa glasba. Nightwish so pa itak zakon...
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

wishmaster ::

egomez,podobni bendi so še

Trail of tears
Sirenia (nova tristania) -gothic metal z instrumentalnimi deli
Tristania
Crematory
Devill Doll (še nimam doma)
Epica
Evereve
Flowing Tears (nimam
Dreams of Sanity
Lacuna Coil
Moonspell
Paradise Lost
Theatre of tragedy
Nightwish... in še bendi naštetih od drugih so pa itak zakon
in še kaj bi se najdlo.Če te zanima še kaj od podobne muzike mi pošlji privat sporočilo

Drugače pa imam en dober naslov kjer imaš bande razporejene po državah,zvrsteh.
LINK
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

wishmaster ::

Sulc, jaz bi še dodal
Wishmaster
Over The Hills And Far Away
FantasMic
Moondance
Stargazers
Tutankhamen
Ti komadi so mi všeč in še veliko več drugih.Tistim ki jih poslušajo jim priporočam da gredo na koncert od njih.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

egomez ::

Hvala vsem

tomblord ::

Malo pozno ampak vseeno... Kamelot

demoness ::

No, če pa Kamelot spadajo sem :) , potem pa velja omeniti še Labyrinth. Sicer se jim ne bi dalo reči gothic metal, ampak je podobno.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

drevo ::

Smesno.. :8)

Kaj vse boste se dal pod gothic metal..? Ma kaj sploh je gothic metal? Mislm, da je to ena cist brez veze uvedena zvrst, razen mogoce za ene par res hudo ortodoksnih bendov, ki res delajo le pesmi na gothic teme in tudi uporabljajo primerne instrumente.

Kamelot, Nightwish so pa cist normaln power metal.. no, modern power metal (nasproti helloween ki so klasicn power metal).

Sej.. kaj ti je pa vsec pri tej glasbi? Pa kaj se kej druzga poslusas? Je velik lazje svetovat pol..

tomblord ::

Se dobro da ni kdo Siddharte omenil :)

No, ce je egomez kot primera navedel Within Temptation in Nightwish potem se da priblizno sklepati kaksno glasbo isce. Je pa sigurno res da to ni gothic metal.
Se en power metal... Rhapsody

demoness ::

Tomblord, ne klici vraga! :)

Drevo, sej je vseeno, kako se cemu rece... gothic, power ali pa zaradi mene tudi geek metal. Clovek je pac hotel nekaj, kar se slisi podobno. Meni recimo gothic metal pravzaprav asociira na Immortal ali pa Dimmu Borgir v notredamski katedrali, pa ne vem, ce bi kdo to hotel poslusat. ;)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

egomez ::

Da se malo bolj razjasnim. Nisem preveč velik poznavalec metala in sem zato uvrstil navedeni dve skupini pod ghotic metal, kar sem sklepal iz nekaterih komentarjev določenih pesmi. Nisem še uspel poslušat vseh izvajalcev, ki ste jih našteli, jih pa bom. Mislil sem na podoben stil kot Nightwish, torej metal z vijolinami, flauto, orglami, opernemi "vložki" in še kar hitrim ritmom. Within temptation mi imajo skoraj prepočasno muziko, mi pa vseen dopadejo, še posebej ženski glas.
Torej v kakšno zvrst bi spadalo našteto?

wishmaster ::

Nightwish ima določene elemente gothic metala.V večji meri pa je to sodobni power metal.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

CCD ::

Nightwish... mja sej Holopainen je res model sam a se še komu zdi da bi blo bol če bi sam pisu komade ne pa da še s sintičem zravn neki piska... Tiste stvari bi mogl če bi se dal kvečjem z orkestrom izvajat. Pa na koncertih vsaj na unem (iz Helsinkov?) k je bil na netu so za moje pojme preveč razglašen zvenel.

btw, kako vam je všeč Century Child v primerjavi s prejšnjimi albumi? Jest mam nekak tako lestvico:
Over the hills... (čez 10th Man Down je ni!) - Oceanborn - Wishmaster - Century Child - Angels Fall First

Skatey ::

Pridodam še: Amaran

Ravno kasne 2 tedna nzaj izdali novi cd.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Kleto ::

emmmmm... RHAPSODY:|

Roadkill ::

Glede na banda ji jih je napisal skor ne more zgrešit s:
TRISTANIA!
Therion
Girls under glass (precej nepoznana zadeva... določeni komadi so čudni)
te sem napisal, ker so ti več kot očitno včeš lepi ženski vokali.

Recimo še nekaj ženskih vokalov v metalu...
Sinergy
White Skull
nja... ne spomnem se ostalih. :)

edit:
Ker sem vidu, da so ti všeč violine in operni vložki moraš NUJNO dobit Haggard-e.
Sicer se jih precej težko dobi... nujno pa rabiš komad Awakening the centuries.. mogoče ti bo prve 5× čuden, sam pol pa odvisn rataš od tega. :)
Najboljša kombinacija double basa in opere za moje pojme :)
Band ima okol 30 stalnih članov :D

Aja pa tle zravn bom napisu še en totaln pop, k pa sploh ni tolk zgrešen, kot vas večina že po defaultu misle da je... Evanescence - ženska ma odličen vokal, muzka pa tut ni tolk slaba pr določenih NETOLKkomercjalnih komadih...


Aja, pa nič od naštetega ni gothic metal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

wishmaster ::

Tristania (bend propadel) nastal je bend sirenia.Oba benda sta gothic metal,podobno je bolj simfoničnemu metalu.Moj najboljši album od Tristanie je BEYOND THE VEIL.

Therion,meni osebno so premirni.Najbolj so mi všeč prvi albumi ker so black metalski.Novejši albumi so simfonično/orchestral heavy metal.

Skupina HEL(manj znani švedski band).Istoimenski band prihaja tudi iz nemčije PAGAN METAL.Mešanica metala in folka (ženski vokali).

White skull je pa če se ne motim italjanski power metal.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

wishmaster ::

Še dva benda kjer so ženski vokali
Power Symphony ,Atrox.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

hatch ::

Nightwish ni gothic metal.. in nima nikakrsne zveze z njim...
Nightwish, labyrinth, kamelot... epic/power metal.

Gothic ROCK/METAL:
Lacuna Coil, Paradise Lost, Sentenced, HIM, The 69 Eyes, Tiamat, Type O Negative, Xandria, Within temptation, after forever...

Nekdo je omenil moonspell.. so sicer blizu gothica vendar je to ze doom metal.

Therion so pa sli v rahlo gothic vode sele z zadnjim albumom.. ampak ni tolk da bi lahk reku da so gothic. Nikakor pa niso zaceli s tem.. njihovi prvi albumi so black/death metal. (Ho Drakon Ho Megas, Of Darknes,... )

egomez ::

@Roadkill:

edit:
Ker sem vidu, da so ti všeč violine in operni vložki moraš NUJNO dobit Haggard-e.
Sicer se jih precej težko dobi... nujno pa rabiš komad Awakening the centuries.. mogoče ti bo prve 5× čuden, sam pol pa odvisn rataš od tega. :)
Najboljša kombinacija double basa in opere za moje pojme :)
Band ima okol 30 stalnih članov :D


Evo, po dolgem času sem dobil tudi ta komad.(no zdej imam celo njihovo diskografijo)
Po prvem poslušanju se mi kar dopade.


PS:Nightwish pridejo septembra v Križanke.Pa saj verjetno že veste.

Mavrik ::

Fak ste nekateri debili... kakšno prekleto vezo ma kera zvrst je to. Tip vas je vprašal keri bendi so podobni... ne pa kakšna v kero zvrst to spada.

Drugače pa so najbližje še kaka Tristania, Sirenia, Laguna Coil... morda Therion.
The truth is rarely pure and never simple.

wishmaster ::

Visions of atlantis so zelo podobni skupini Nightwish.

icek ::

Pa da ne pozabimo na slovence Obidil.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Korenchek ::

"Pa da ne pozabimo na slovence Obidil".

Kaj bodo res predskupina Nightwish-om? Neke govorice sem slišal.

icek ::

Nisem nic slisal o tem, spodobilo pa bi se.
Rider of Theli
www.air-tv.net

R33D3M33R ::

No tudi jaz sem prav nor na Gothic. Pozna še kdo kak dober bend? Sem poslušal skoraj vse navedene v temi, zakon :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tear_DR0P ::

heh ko sm se jst začel z metalom resno ubadat (svojih samo 10 let nazaj), smo redno poslušal ob sredah zvečer val202 - od 21.30 do 22.00 novosti na metal sceni, poleg tega se je naročal nuclearblast, zato da smo vedl kaj se dogaja in kdo še spada v "najljubšo zvrst metala" - pol so pa pršle kreditne kartice in smo začel spremljat nba.com in nuclearblast.de, pa amazon.com, pa barnes&noble, kjer si vidu kaj še naročajo ljudje ki poslušajo podobne bende kot ti, pa na ircu si bil obvezno na gothic kanalu in še kej tazga

drgač pa dark tranquility in atrocity od meni ljubih ni še nihče omenil
drgač pa v gothic sceno spadajo bol my dying bride, morbid angel, joy divison, bauhaus(ti so kao začetniki gothrocka),...
goth musko boš spoznal po tem, da je res težka za poslušat, prbližn tko zamorjena kot povprečno predavanje monotonega in zdolgočasenega profesorja zgodovine, ki o zgodovini nima pojma - je pa dosti bolj zanimiva - mene osebno zelo poživi, zadnjič sem bil v 30 minutah iz LJ v celju, ker sem poslušal my dying bride>:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

icek ::

pubeci zdaj pa gaze malo lomite
morbid angel in gothic metal :)

koga zamima metal scena www.paranoid-zine.com
tukaj zves vse in se vec.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Jinto ::

Tristania ni propadla, sam Velanda(ki je bil srce in duša Tristanie) so ven vrgli pa je svoj band naredu(Sirenia) :D .

flaksor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flaksor ()

ReBi ::

Elis, Darkwell in Leaves eyes ni še noben omenu...

HyperGL ::

aghatodaimon? :)

al so že spremenili stil? ;P

wishmaster ::

Sabaium - slovenska skupina .

icek ::

Sabaium bi lahko pristevali sem. Vendar so zdaj cisto spremenili stil. Pripravljajo nov CD, bomo videli, kaj bo nastalo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

R33D3M33R ::

Jaz sem pa mislil da so razpadli, očitno je moj vir informacij nezanesljiv :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ReBi ::

whisper. tud slo, tud ql.

wishmaster ::

Whisper skupino sem enkrat poslušal ,če me spomin ne vara imajo ženske vokale ,zvrst je pa bolj power meta .
Našel sem še eno srbsko gothic metal skupino Demether .Na njihovi strani si lahk dol potegnete spot silence . http://www.demether.tk/ . Če bi slučajno kdo imel kaj od te skupine naj se mi oglasi pod privat .Meni osebno je to ful dober gothic metal .

R33D3M33R ::

Kaj pa slovenska skupina Indigo Child?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ReBi ::

Hrenowsky ::

A je ze kdo omenu Sonata Arctica? LINK
So tud hudi...
.:Biological insanity:.

R33D3M33R ::

Kaj pa Battlelore?
Ko jih poslušam mi gredo dlake pokonci tak svetovni so 8-O
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simfonični orkester + metal

Oddelek: Sedem umetnosti
474884 (3183) GrimReaper
»

Nightwish - Dark Passion Play (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
534524 (3958) Volta
»

Band z ženskim vokalom

Oddelek: Sedem umetnosti
412529 (1410) Stepni Volk
»

Metal (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5611290 (10413) icek
»

Čudoviti svet glasbe

Oddelek: Sedem umetnosti
233119 (2724) (sic)

Več podobnih tem