» »

Office 2003 in 2007

Office 2003 in 2007

/Thor/ ::

Na računalniku imam nameščen MS Office 2003. Včeraj sem namestil še Office 2007 in med nastavitvijo izbral možnost, da ohrani že obstoječo inštalacijo. Namestitev je potekala popolnoma brez problemov, office pa se je tudi zagnal. Vendar se pojavi problem, saj vsakič ko zaženem office 2003 zazna da ni privzeta aplikacija za odpiranje office datotek, ter to odpravi (nastavi se za privzeto aplikacijo). Ista situacija se ponovi ko odprem office 2007.
Poizkusil sem tudi z spremembo nastavitev v raziskovalcu in ključev v registru, vendar se vsakič ponovi ista zgodba.
Želim imeti nameščeni obe aplikaciji, tako da bo 2003 privzet za vse vrste starejših datotek, 2007 pa za office2007 dokumente.
Ali obstaja kakšna zelo globoko skrita nastavitev za office ali kakšen trik?

Hvala za odgovor

Loki ::

hm, ce se da, izklopi preverjanje (v vecini aplikacij se da, tudi ie recimo), nato pa rocno nastavi preference (pod my computer, tools, file options, file types) za doc in docx datoteke. zakaj pa bi rad imel se 2003 verzijo?
I left my wallet in El Segundo

MadMicka ::

Verjetn zato, ker mu Office 2007 ne odpre vseh starih word datotek. Vsaj meni ne. Mi ni čisto jasno, saj nekatere odpre, druge pa ne??? (ponekod se mi pojavijo sami y-siloni).

Če kdo ve, kako urediti, da bi z Office 2007 odpru vse stare word datoteke na dan z besedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

jperc21 ::

Ej oprosti meni še se ni zgodilo da office 2007 ni odprl kake stare datoteke.

Meni je do sedaj odprl vse datoteke , tudi tiste ki so še bile napisane v wordu 97.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

MadMicka ::

Hja, sej pravim, verjetno je kak bug. Jaz imam takih dokumentov na stotine in ne vem, zakaj nekatere odpre, druge ne. Mogoče je kak problem zaradi ang - slo verzije offica.

jperc21 ::

Mogoče ? Je pa res da sem to sedaj prvič slišal, da ne odpere.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

/Thor/ ::

Verzijo 2003 bi obdržal ker mi je preprosto uporabniški vmesnik bolj všeč (nov, uporabniku prijazen ribbon mi ne odgovarja najbolj, ker ko sem začel uporabljati je storilnost močno padla). 2007 pa potrebujem zato, ker moram nekako odpirati datoteke, ki mi jih ljudje pošiljajo v 2007, plugin za 2003 pa ne dela ravno najbolje.
Sem prebrskal vse nastavitve v 2003 in 2007 pa tega preprosto ni na pogled. Tudi med inštalacijo ne ponudi možnosti.
PS.: nekje mora nekako obstajati možnost za izklop preverjanja, saj Office 2003 in OpenOffice delujeta skupaj popolnoma dobro, tako da mora office imeti neko nastavitev(nekje).
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: /Thor/ ()

/Thor/ ::

Danes sem ugotovil, da je problem izoliran na programe z visoko stopnjo integracije (pojavlja se v Wordu - integracija z outllokom, in pri accessu - integracija za podatkovne zbirke. Zanimivo je, da ko zaženem word 2007 in nato outlook 2003, outlook ne zazna worda, če pa prej zaženem word 2003 (spremeni nekaj nastavitev) pa outlook deluje normalno. Tako da gre imho za kšno globljo foro z splošno privzetostjo, ne samo z odpiranjem datotek.

solatko ::

Po navadi se pojavljajo problemi, ko hočejo uporabniki na vsak način uporabljati staro in novo verzijo nekega programa. Pride do nasprotij, ki se poznajo pri delu. Office 2007 s popravki odpira vse datoteke brez najmanjšega problema. Zato, če hočeš mirno delati naprej uporabi Office 2007, 2003 pa zabriši dol. Vsakega programa se človek navadi, imaš pa tudi način nastavitve uporabniškega vmesnika na stare office.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007

Oddelek: Programska oprema
193521 (2869) javr
»

Office 2010 prihaja maja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
388879 (6613) mtosev
»

Office 2007 ali 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
527359 (4804) nikec88
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113432 (10187) driver_x
»

[MS Office] namestitev MS Proofing Tools 2003 v Office 2007

Oddelek: Programska oprema
115269 (4763) bluefish

Več podobnih tem