» »

Fizično lociranje računalnika preko IP-ja

Fizično lociranje računalnika preko IP-ja

klemen1981 ::

Pozdravljeni !

Mene pa zanima, če se da na osnovi IP-ja, računalnik locirati. Torej
določiti, kje točno se ta nahaja, kot je to možno pri GSM telefonih.
Ali se da na osnovi uporabniškega imena in gesla za dostop do interneta, preko
katerega se uporabnik prijavi, le-ta računalnik locirati?

lp,

Klemen

Bakunin ::

na kratko - ne

Goldee ::

Da se ugotoviti okvirno lokacijo. Povezava.

Natačne, kot pri mobitelih, pač ne.

Uporabniško ime in geslo ti nič ne koristita.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bastadu ::

Seveda če imaš določena pooblastila se pri SiOLu da dobiti tudi točno lokacijo (naslov priključka). Kako pa misliš da lovijo hekerje in podobne cyber-kriminalce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

BluPhenix ::

Natačne, kot pri mobitelih, pač ne.

No, no. GSM aparat se da vseeno bolj natančno locirat kot računalnik preko IP. V bistvu se da z dobro triangulacijo precej dobro locirat.

Drugače pa lociranje preko IP ... mnja no, državo se da, izstopno točko ponudnika (v kolikor navaja pravo) tudi nekako, kaj dosti drugega je pa precej nemogoče.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Goldee ::

Seveda če imaš določena pooblastila se pri SiOLu da dobiti tudi točno lokacijo (naslov priključka). Kako pa misliš da lovijo hekerje in podobne cyber-kriminalce?

Drži, vendar potrebuješ za to eno goro papirjev in nalogov IMO.


No, no. GSM aparat se da vseeno bolj natančno locirat kot računalnik preko IP. V bistvu se da z dobro triangulacijo precej dobro locirat.

Malce narobe si me razumel. Rekel sem, da se da ugotoviti približno lokacijo računalnika, natančne pač ne (natančne kot pri določanju lokacije mobitela - govorimo o redu nekaj 10m).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

residual ::

3G telefone se da locirati do 50-100 m natančno...

Ip pa glede na ISP in registracijske podatke uporabnika (v primeru večjih organizacij pa s pomočjo notranje razdelitve IP naslova dalje iščejo problematične osebe)

kolombo ::

Kako pa to, da če zaideš na kakšno xxx stran, te obsipajo s ponudbami mičnih deklet, ki so "doma" zelo blizu tebe. Mesto ali celo vas in okoliške kraje ti točno najdejo, le imena deklet so Ameriška. Na kakšen način vidijo tako točno lokacijo od kje si?

Keyser Soze ::

Logično da se da izsledit računalo preko IPja. Do 1 cm natančno.
Vendar zgolj z dovolj pooblastili. Enako je pri GSMu. Le da tu o cm razdaljah lahko samo sanjaš.

Seveda se da temu konkretno izognit z dobro WiFi povezavo. Samo še vedno lahko lociraš dostopno točko.
OM, F, G!

Goldee ::

Glede na tvoj IP lahko nekdo ugotovi iz katere države si, po možnosti celo iz katerega mesta, vendar to ni zanesljivo. Lahko si npr. preko VPN tunela povezan v Ameriko in potem srfaš z ameriškim IP-jem, tako da se jaz nebi zanašal na te whois in podobne poizvedbe.

Reklame se preprosto prilagodijo tvoji lokaciji, imena ostanejo ameriška, mesta pa so kar ena random slovenska.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Bakunin ::

GeoIP sw


tvoje uporabnisko ime pove "samo" tistemu, ki ima vpogled v bazo uporabnikov, kje je prikljucek oz. kam se posiljajo racuni.....

ni pa nujno, da ti s tem uprabniskim imenom "hodis" na Internet ravno tam {npr. wifi roaming ipd.}

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

na koliko metrov natančno se lahko določi lokacija preko GSM omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5514668 (13604) bluefish
»

Ata Gugelj me opazuje!

Oddelek: Informacijska varnost
132683 (2314) BlueRunner
»

Google predstavlja novost: GPS Simulator

Oddelek: Novice / Windows Mobile
465271 (5269) mrkva1
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712312 (6273) bluefish
»

Komercialna storitev sledenja mobilnim telefonom že na voljo

Oddelek: Novice / Zasebnost
439677 (8266) poweroff

Več podobnih tem