» »

2 črti na zaslonu od pritiska - se da to "sčistiti" ali je trajno?

2 črti na zaslonu od pritiska - se da to "sčistiti" ali je trajno?

Ryker ::

OK, situacija je sledeča. Prej sem videl, da sta na zaslonu od laptopa 2 packi in ker sta bili taki, da sta se "prijeli na zaslon", sem ju (jao, butl!) probal odstraniti kar s prstom, tako da sem pač potrdgnil po ekranu. Sedaj pa vidim, da ker sem zgleda podrgnil premočno, sta na zaslonu (Dell Inspiron, glossy (svetleči) zaslon) 2 črti od prsta. Ti črti sta sicer vidni le, ko na zaslon pada svetloba in je ozadje bolj temno, torej se namesto popolnega odseva (ker je pač glossy zaslon) vidita tudi ti dve črti, ki pač zgledata kot bi tam bil zaslon malo zbledel. Zdaj me pa zanima, ali sem s tem pač že naredil dokončno škodo ali se da to kako popraviti?

Hvala že vnaprej za čimprejšne odgovore!

zcetrt ::

Zdaj ne vem, kako "moško" si počistil tvoj ekran... Mislim pa, da če honorarno ponoči ne opravljaš dela kakšne gorile v vročih lokalih, da si zaslon le zamastil. Poskusi s kakšnim blažjim detergentom (ne odgovarjam za dodatne fleke:) ) oz. navlaženim bombažnim robčkom z nekaj mila.
4.

Ryker ::

Aha, kul, hvala, torej še je upanje za moj zaslon:) Ti si to dejansko sprobal že na tak način pa je bilo vse kul? Aja, pa kak to misliš "z nekaj mila"? Heh, zgleda mam še premalo izkušenj s takim in drugačnim čiščenjem:) To mora biti tekoče milo ali pač normalna "žajfa" malo podrgnjena ob robček?

Aja, pa bo kaj škode, če tega ne naredim ravno takoj ali je vseeno, če se spravim čistit npr. čez teden, dva?

ant ::

ne čisti z milom
vzami čisti papirnati robček in ga malo navlaži, če nimaš original čistila za lcd ekrane.

Ryker ::

Voda ne škodi zaslonu? Aja, če že govoriš o LCD čistilu - kje se pa to dobi pa koliko stane? :)

Adrijan0 ::

Jz sm dau 2€ za ene 100 "robčkou" in morem rečti da lepo očistijo. Kupu sm pa nekje u btcju, nevem kje točno.

zcetrt ::

S papirnatim robčkom naj se tega ne bi počelo. Vsak optik ti zabiča, da ne čisti očal s papirnatimi robčki, ker pustijo raze.

Z milom nisem imel v mislih deci mila oz ajax žajfo. Kanček na navlažen robček (navlažen, ne moker) in nato z navlaženim robčkom in nato s suhim. Robčkom iz blaga. Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe.

Lahko pa poskusiš tudi s krpico iz mikrovlaken. Naredi po svoje oz. po tebi najbolj všečnem predlogu ostalih.
4.

Tic ::

Mal plun, pa s prstom.
persona civitas ;>

schurda ::

zcetrt se strinjam s tabo, ant s tabo pa ne. V blago raztopino tekočega detergenta za posodo lahko dodaš še malo alkohola, najboljše izopropilnega, lahko pa tudi metilnega ali etilnega.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

tic, tudi s tabo se strinjam, samo ne bi s prstom ampak rajši nekaj iz vate ali bombaža. Potem operi z raztopino iz prejšnjega posta.

Aja, pa ne jest čokolade prej.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474963 (3875) opeter
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142791 (2605) BorutK-73
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426211 (5329) petrca
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293764 (3007) Gajba
»

Odstranjevanje hladilne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221347 (1083) mysly

Več podobnih tem