» »

Izpit za motor

Izpit za motor

killa bee ::

Rad bi naredu izit za motor, da bi lahko kupu en skuter 125ccm pa me zainma kok dnarja približno te to pride. A je velilk draži narest za use kubikaže kot pa samo za 125ccm

VoX ::

Odvisno koliko si star ker pri 21 letih lahko delaš za neomejeno oz. ce zdaj narediš za 125ccm in si star 16let dobiš pri 18 letih omejitev do 350ccm in pri 21 neomejeno...ena ura stane okrog 30-40evrov(Odvisno kje stanuje oz. pri komu delaš)...najbolje pa je da se poinformiraš na kakšni avtošoli ker ti tam lahko natančneje povedo...lp
More money, more problems ! ! !

killa bee ::

kok ur se prbližno porab da nardiš izpit, a morš tut kak extra cpp delat k sm že za izpit za avto naredu cpp

Zgodovina sprememb…

VoX ::

Koliko jaz vem je predpisanih 8h al tam nekje ostalo pa je od tebe odvisno kokr si sposoben....delaš pa vse posebej , cpp , društvene in izpitne pole na upravni enoti in vse to za A kategorijo ker nič ni isto kot pa pri B kategoriji, razen zdravniški pregled, če ti še velja(velja pa 2leti)
More money, more problems ! ! !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VoX ()

DimmniBurek ::

Dejte se navadit:
A1-16let, 125ccm IN največ 11KW
A2-18let, 25KW IN 0.16KW/kg, neomejeno ccm
A-21let, neomejeno
There Is No Stronger Drug Than Reality

VoX ::

"Dejte se navadit"...kaj se je pritem treba navadit?
More money, more problems ! ! !

BlazP ::

Vse skupaj bi te moralo stati nekje 400 do 500 eur.

DimmniBurek ::

Vsi še zmeraj pravijo da je pri 18. letih do 350ccm, pa tega ni že, če se ne motim, ene 4-5let...
There Is No Stronger Drug Than Reality

StajercSSS ::

Po kw še zmeraj dobiš nekje 350 ccm,kolk vem..
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

boych ::

Če še nisi star 21 in bi rad kupil motor, katerega boš tudi po 21 letu vozil, je rešitev blokada na 25 kW, pri 21-setem pa jo preprosto odstraniš.

BTW danes pišem teorijo za A.:|
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

c00L3r ::

Pred 1 tednom sem naredil izpit za A neomejeno (star sem 21).

Skupaj sem zapravil približno 500€. Treba je seštet zdravniški pregled, tečaj CPP, kartonček, pole na občini, izpitna ura na občini, ure vožnje, izdelava novega izpita... Delal sem na Ptuju. Ugibam, da je v nekaterih mestih ura vožnje cenejša (v LJ je dražja).

Obveznih je 12 ur vožnje + 1 pred izpitna + 1 izpitna. Tako lahko imaš 14. uro izpitno. Redno kdo potrebuje več kot 20 ur (sploh, če že imaš izpit za avto in si prej že vozil kak moped). Najtežji del izpitna je najverjetneje osmica na poligonu (težji motor kot voziš, težje je zvozit osmico). Sem imel priložnost probat s 125ccm, 250ccm in 500ccm.

Drugo leto bi se naj spremenil zakon za izpit za motor. Kolikor vem (povedal inštruktor), bi se naj starostne meje premaknile navzgor:

18 let -> 125ccm / 11kw
21 let -> 25kw
24 let -> neomejeno

In še to, ne glede na starost boš moral praktični del izpita vozit najprej s < 11kw, potem 11kw < 25kw in potem s > 25kw motorjem. Tako da boš moral opravljat praktični del 3x, če boš želel imet neomejeno. Ne bo se kategorija avtomatsko povišala s časom.

flex567 ::

In še to, ne glede na starost boš moral praktični del izpita vozit najprej s < 11kw, potem 11kw < 25kw in potem s > 25kw motorjem. Tako da boš moral opravljat praktični del 3x, če boš želel imet neomejeno. Ne bo se kategorija avtomatsko povišala s časom.


a to delaš use v eni izpitni uri. Se prav v izpitni uri zamenjaš tri motorje.

c00L3r ::

In še to, ne glede na starost boš moral praktični del izpita vozit najprej s < 11kw, potem 11kw < 25kw in potem s > 25kw motorjem. Tako da boš moral opravljat praktični del 3x, če boš želel imet neomejeno. Ne bo se kategorija avtomatsko povišala s časom.

a to delaš use v eni izpitni uri. Se prav v izpitni uri zamenjaš tri motorje.


Ker še ta zakon ni v veljavi nevem točno kako bo. Vem pa to: Da boš 1x pisal teste (teoretični del izpita), potem pa boš lahko pristopil na praktični del za 11kw. Ko boš tega opravil, boš (najverjetneje) potreboval kako uro ali 2 da se navadiš na 25kw motor in potem boš lahko pristopil k 25kw kategoriji. Enako naprej za neomejeno. Predvidevam, da ne boš mogel isti dan opravit vseh izpitov. Tako da se bo zavlekel čas, ki ga boš potreboval za končanje izpita.

Je pa mi še kolega povedal, da je (baje) možno se letos vpisat v avtošolo in opravit teoretični del izpita. S tem pa padeš v stari sistem delanja izpita. Ker pa se več ne bo vozilo motorjev zdaj na zimo, bi naj bilo možno izpit nadaljevat spomladi po starem sistemu. Ampak!!! TO vprašajte v avtošoli, če res drži. Meni je tako rekel en kolega...

flex567 ::

a kdo priporoča u Ljubljani kako avtošolo k je pocen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flex567 ()

flipflop ::

Čakaj malo, se pravi tud če grem delat za neomejeno, bom najprej moral vozit z 11kw?

c00L3r ::

flipflop če boš šel delat drugo leto je verjetnost 99% ;( Novi zakon pa bi naj zmanjšal število smrtnih žrtev med motoristi (v kar pa jaz osebno dvomim). Najbolje da greš v avtošolo in se pozanimaš, kako točno bo, če bi se letos vpisal, drugo leto pa dokončal izpit.

ncis16 ::

sm star 16 pa bi loh šou kr za 225 ccm delat al morm najprej za 125?????
luka

koyotee ::

tudi za mopede se bo zvišala starostna meja iz 14 na 15 let, lol :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

4nze ::

Zdravo mene pa zanima če nardim najprej izpit do 50ccm pr 15 letih pa pol nardim izpit za 125ccm pr 16 letih a lahka furam skuterja do 50ccm brez blokade?

Bolf3nk ::

:)) itak da ne

amigo_no1 ::

http://www2.arnes.si/~obistricakr/IZPIT...

Prvo narediš izpit za moped (AM kategorija) (50 ccm, 45 km/h)
http://www.as-amtk.si/am-kategorija


http://www.as-amtk.si/a-kategorija
Ko imaš A1 (ali kako se že imenuje sedaj) lahko voziš vse motorje v kubaturo do 125 ccm in 11 kW.


Jaz bi raje počakal tisto leto (da boš 16) in potem delal kar A1.

TekO ::

Po logiki bi rekel, da ja. Ker s tem ko bi pridobil izpit za 125ccm (A1 kategorijo) nisi več omejen na motor z omejitvijo 45km/h (in 50ccm) ampak na 11kW (ter prostornino motorja 125ccm), kar pa skuter brez blokade ne bi presegal.

Samo je pa vprašanje smotrnosti oziroma koliko se ti splača sprva vložiti čas in denar, da bi pri 15ih naredil izpit za skuterja, naslednje leto pa ponovno šel delati še za A1...
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

St235 ::

Po logiki bi rekel, da ja. Ker s tem ko bi pridobil izpit za 125ccm (A1 kategorijo) nisi več omejen na motor z omejitvijo 45km/h (in 50ccm) ampak na 11kW (ter prostornino motorja 125ccm), kar pa skuter brez blokade ne bi presegal.


Lokika nima nič s tem. Skuter, ki je registrian kot tak (rumena tablica) seveda ne smeš vozit brez blokade. Takšno vozilo namreč ne usteza homologaciji in je tehnično neizpravno. Kakšen izpit imaš tega ne more spremenit. Moč motroja/skuterja se glede glede na specifikacije v tehničnem in homologaciji in če vozilo temu ne usterza ni za na cesto. toretično bi lahko skuter dal na novo homologirat, ga registriral kot motor A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit kategorije A

Oddelek: Loža
3613382 (5498) bajsibajsi
»

Motoristi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8313076 (10983) guest #44
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519269 (6809) guest #44
»

Ali se sme iz 125ccm motorja odstraniti blokade za hitrost

Oddelek: Loža
105284 (4769) DimmniBurek
»

Za avtomatika rabimo izpit? (moped mislim)

Oddelek: Loža
228363 (7648) TekO

Več podobnih tem