» »

Lepo vas prosim pomagajte mi....laptop HP pavilion

Lepo vas prosim pomagajte mi....laptop HP pavilion

thorson666 ::

Pred mesecem dni sem bedak kupil od prijaznega fanta laptop Pavilion dv6000 z AMD duo 1,6HZ ,2g RAM,GeForce 7300 go in prelepim ohišjem za 600 evrov.Problem je bil v tem da ni mel nikakršnih papirjev in garancije.

Po dveh dnevih sem ga prižgal in mi je trikrat zapiskal...enkrat dolgi pisk dva kratka....in nato konec..blank screen.Parkat sem ga ugasnil in prižgal in mi je začel spet delat.Nimam pojma o laptopih in si takrat s tem nisem delal kakšni večjih skrbi.To mi je naredil še dvakrat, nato pa kar naenkrat po dveh tednih konec...nič ni pomagalo izklop-vklop enostavno ni več vžgal.

Po obširnem iskanju po netu po HP jevih straneh sem našel stran kjer piše da je mašina iz te serije serijsko poškodovana in da mi napako odpravijo zastonj.Ker v SLoveniji ni še tega modela HPja sem ga odnesel v tujino kjer pa so mi prijazno povedali da:ali jim prinesem papirje ali pa lahko računalnik vržem stran(naj bi bila fuč matična) saj bi bilo popravilo dražje od novega laptopa.Fora je to da so mi tudi povedali da če bi imel kakršnekoli papirje mi laptop zaradi serijske napake popravijo zastonj.

Imam tri vprašanja...Ali je kakorkoli možno izslediti papirje laptopa preko njegove serijske številke..npr. do tovarne kjer je bil izdelan in ali bi mi tam lahko pomagali.Drugo ali je matična res vredna 700 evrov?
In ali imate zame še kakršnkoli drug nasvet...ali sem še kaj spregledal?


Najlepša hvala za pomoč,
obupan študent brez laptopa na Erazmus izmenjavi...

Skrajšana povezava

ERGY ::

Poklici tega fanta pa ga prasi za papirje. Problem resen ane?

mainman ::

Nora glava. To ti je naj šola, da več ne boš kupoval stvari brez papirjev. Možno, da je zadeva padla s kamijona pa zaradi tega ni imel papirjev.

#000000 ::

Sicer malo kruto, ampak, vrži ga v glavo tistemu ki ti ga je prodal in naj se on zajebava dalje. Če ga sploh še kdaj srečaš, namreč on je verjetno vedel kako jajco prodaja.

Silvo ::

Pri HP-ju je garancija vezana na serijske številke izdelka in načeloma
ne rabiš računa,ker je vseeno kje kupiš prenosnik.
Za serijo Pavilion pri nas žal ni garancije.....za druge pa ni problema.
Za večino velja mednarodna garancija: Warranty lookup, HP

lp
Silvo

thorson666 ::

A to je to....pol ga vržem stran?
A bi mi lohka sam še povedal kok pride nova matična na laptopu-a se mi sploh splača popravt al ga po delih prodam?

Glodko ::

Popravilo/menjava matične plošče je svinsko draga, tko da se ti v vsakem primeru ne splača, ker bo cena višja kot si dal za laptop cel. Tko je to, cena je tokšna predvsem zato ker v tvoje ohišje laptopa notr (najverjetneje) paše samo tista točno določena matična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

Jakka ::

Lahko kupiš matično ploščo za tvoj prenosnik na ebay-u, pa jo zmontiraš not. Pride ceneje kot nova na servisu, a vseeno ni poceni.

MAX34216 ::

thorson, kje v tujini si pa to spraševal?

Modri dirkač ::

"Hot" roba, nedvomno ...
Everybody lies!

pingec ::

A tistega, ki ti je stvar prodal pa ne bi kontaktiral?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

thorson666 ::

Zdele sm v Pragi na Eramusu...pa modelu k mi je to prodal sem že grozil pa vse sam mobitel k mi ga je dal je verjetno ukraden....res nisem neumen model in ga ne bi kupil če bi mi prodajale bil sumljiv....sam kokr je je tko da ne vem kje živi vse kar vem je njegov email...kar mi pa ne pomaga.Če bi vedel kje je ...............

No povejte mi še če se mi ga splača prodat mogoče za rezervne dele al pa kej tazga...?
Pa hvala vsem za pomoč..

MarkoSan ::

Ce se bos odlocil, da ta laptop vrzes stran, ga raje daj meni, rabim za rezervne dele ...
there is no home like 127.0.0.1

djtech ::

tudi sam kupujem ta prenosnik, na eBayu za 450 EUR mislite da bo to ista finta kot je bila z tem ? Ali bom imel srečo pa bo deloval ? hm kaj potem naj zahtevam od prodajalca vse papirje ki jih ima za prenosnik ?

flipflop ::

Ma če kupiš laptop za tretjino cene primerljivih, pol verjetno ni vse čisto,a?

ant ::

dej kup raj kakšno toshibo, della, ibma ali pa sonya pa boš mel mir.

pa kaj vidte na tem HPju???

LP

djtech ::

ja nevem, dosti ljudi ga je že ocenilo kot dobrega prodajalca in zanesljivega, pa še garancijo ima prenosnik, tak da nevem.

flipflop ::

ant, kaj je pa narobe s HP-jem, jst imam z njim samo dobre izkušnje. Jebat ga, če pa kupuješ robo brez papirjev od sumljivih ljudi pa ni HP kriv ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Modri dirkač ::

Sej ni nič narobe s HP, sam folk tle neki hvata krivine, tipično slovenceljsko pač...

Sam nej pol pride ker jamrat - "moj Pavilion pa ne dela, nima garancije itd ..."

A res ne znate mal možganov uporabit?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

ant ::

mi pač HP ne potegne. sem imel par starejših hpjev pa lih da niso razpali tako slabo plastiko imajo. medtem ko ima 5 let star ibm boljše ohišje in je nasplošno bolje sestavljen kot marsikateri nov laptop, sploh pa hp. tako, da ne mi govorit o neki kakovosti pri hp, ker je ta le povprečna.

flipflop ::

Ja nism ti jst kriv da primerjaš nek 500€ rang HP in kako T serijo IBM. Moj je čist zadost trdn, tipke se ne upogibajo, pa razpadu še tud ni. Tk da boš take pravljice moral komu drugemu pripovedovat.

pubbec ::

Nevem kaj imate proti HPju amapk vseeno vam povem, da so drugi prenosniki še bolj kvarljivi!
Vsak BMW pa tut ni ne pokvarljiv itd.

Vsaka nova stvar lahko kdaj crkne pa je lahko ne vem kera firma ...

Glede paviliona, katerega imaš problem, da se ne prižge lahko prineseš na servis k nam SO d.o.o.
katere sami in edini popravljamo v sloveniji tudi izven garancije, pozanimaš se lahko glede papirja, če je bil seveda pri nas kupljen gaancija itd.

Problem je verjetno v ramih ali v grafičnem čipu, kateri tudi piska in ni slike!

Mravlek ::

Sam mam Paviliona DV4289ae pa je ze star leto in pol pa nimam nobenih pripomb.
Ze tedaj je stal 1300€, ampak tako pac to je. Tudi ce bi dal za njega 5000€ ali pa 500€ mi ne more
noben zagotoviti njegovo 100% delovanje.

Moj odgovor je, da si si sam kriv kaj pa kupuješ brez papirjev in brez garancije.
Dal bi zraven še 300€ pa bi dobil novega :)

lp Gorazd

P.S. Pojdi na SO d.o.o. mam dobre izkusnje z njimi, sem tudi Paviliona tam kupil

Pod pogojem da se splača popravilo
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

SmeskoSnezak ::

Obujam temo, ker mam isti laptop in isto težavo.

Rad bi videl tisto HP stran o pokvarljivi seriji, da bi lahko dodal zravn k računu kot potrdilo, da je iz te serije.

Po obširnem iskanju po netu po HP jevih straneh sem našel stran kjer piše da je mašina iz te serije serijsko poškodovana in da mi napako odpravijo zastonj.Ker v SLoveniji ni še tega modela HPja sem ga odnesel v tujino kjer pa so mi prijazno povedali da:ali jim prinesem papirje ali pa lahko računalnik vržem stran(naj bi bila fuč matična) saj bi bilo popravilo dražje od novega laptopa.Fora je to da so mi tudi povedali da če bi imel kakršnekoli papirje mi laptop zaradi serijske napake popravijo zastonj.
@ Pusti soncu v srce... @

888999 ::

@SmeskoSnezak
Poskusi spodnje (ce je prenosnik se v garanciji).

Za servis kontaktirajte HP Pavilion/Compaq Presario klicni center na telefonski številki
++ 386 (0)1 432 20 01
Delovni čas: 8:30 do 18:00 od ponedeljka do petka (razen ob državnih praznikih in dela prostih dnevih).

SmeskoSnezak ::

Kolikor vem, ni več v garanciji. To je le mal starejši prenosnik. Že ta tema je iz leta 2007.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110726 (9484) MTB
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387471 (6310) 34054
»

Izbira laptopa - i5 ali i7

Oddelek: Kaj kupiti
335374 (4525) turbolenca
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821742 (20208) Malajlo
»

Laptop izdihuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101382 (928) andromedar

Več podobnih tem