» »

Osnovna plošča za C2D

Osnovna plošča za C2D

Doc123 ::

Pozdrav!

Potreboval bi nasvete o tem katero plato vzet za Core 2 Duo e6300? Iščem nekaj kvalitetnega ter dobrega za navijanje, vendar ne predrago (do max 150€) Nujno mora podpirati Core 2 in Quad Core procesorje.

Do zdaj so mi bile svetovane 2 in sicer:

Gigabyte P35 DS3

Asus P5K

Gor mislim meti :

8800GTS 320MB
2x1GB Blackdragon 800Mhz DDR2 Rama
en SATA2 in en IDE disk, ter DVD snemalnik.

Najlepša hvala za nasvete!
  • spremenilo: Doc123 ()

janwoolf ::

kupi P5K

biokill ::

se priklučujem mnenju...torej P5K

pranko ::

Lahk vzameš tudi Abit IP35-E, super plata, cena je podoba kot pri P5K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

Loki ::

kaj je takega na teh ploscah za intel, daso tako drage? zlato?
I left my wallet in El Segundo

MEDENA ::

100-120€ je zate drago? pa kje ti živiš??? 2leti nazaj če si dobil kako po 30k si bil lahko happy.

Calligula ::

1. A nima Asus nekaj slabsega potenciqala pri navijanju od teh Gigabajtk?

2. V cem je razlika med Gigabyte GA-P35-DS3 in Gigabyte GA-P35-S3, P35? Cena obeh je identicna in iz specifikacij ne najdem razlik.
Kaj ima kaksna drazja iz P35 druzine vec, da bi bilo vredno kupit drazjo?

3. Kateri RAM se trenutno najbolj splaca v rangu do 100 Eurov za 2Gb kit in kje?

Procesor bi bil E2160 in bi se seveda navijal tam do 3500 ali 3600 Mhz. Z zracnim hlajenjem.

Snegec ::

Vzami P35C-DS3R od Gigabytke :) Sicer ima pa Gigabyte kar nekaj modelov ki so navijanju prijazni.

Elkotex jih ima na zalogi najverjetneje, Avtera pa tudi,.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Calligula ::

Vidim, da je cca 50% drazja od tistih dveh, ki sem ju omenil. DDR3 sloti se mi ne zdijo potrebna zadeva in bi rad cimboljse bang/buck razmerje. Ima ta kaj posebnega glede na omenjeni 2?

TOP ::

Zakaj ne kupiš P5K-C ,ker jo zelo hvalijo po raznih forumih ali pa P5K.Gigabytko se izogibaj če hočeš navijat je zelo komplicirana in še razni problemi se dogajajo.

Calligula ::

Ma gre se predvsem za to, da po tujih forumih Gigabytke na P35 cipovju hvalijo kot najboljse overclockerske plate ta hip. E2160 naj bi se navijal na 3.2 do 3.6 Mhz.

TOP ::

Za overclock je res ena najbolših sam stabilnost tle 24/7 je pa druga pesem.Na hrvaškem forumu sem bral,da vsi tisti ki majo Gigabyte pravijo raje vzemi Asus.Ker naj bi imela bios zelo kompliciran.

pozitron ::

Nevem kako je na P35 chipsetu, na 965 in nforce 4 od gigabyte, ki sem ju mel je bil bios zelo vredu, prijazen za uporabnika, tut za overclock.

Calligula ::

Jaz pravilno domnevam,da majo ti procesorji in plate podporo speedstepu oz, da lahko tudi downclockam ipd tako kot trenutno na AMDju A64? Samo preverjam.

Kako je z rami? Kaj je najvec za najmanj?

pecavar34 ::

Pozdravljen jest mam od Gigabyte matkično Link
pa intela gor in se da prou lepo navijat. ker če ti ne gre da naviješ u biosu maš možnost dol potegnt na uradni strani od Gigabyte en programčk prek katerga lahka čist u izi navijaš procesor in grafo.
jest sm zadovoln z no! Sicer je pa tko to je čist od človeka odvisn kera je kermu bol ušeč!
Asus ROG G751JY

TOP ::

In na kolk si navil,da ti dela 24/7.HVALA

pecavar34 ::

jest ga mam navidga skos na 4 ghz ja in komp mi dela 24/7. Nikol se mi še ni skrešu, res je pa da ga mam dle en mesc šele duma k mam nouga!
Asus ROG G751JY

TOP ::

aha lepo pa si kaj višal voltaže.

pecavar34 ::

ja valda da sm višu voltažo, čene se mi je poderou. voltažo mam naštimano tm okrog 1.45, sam je tud odvisn kok jo sam rabi. ker jest mam tko če comp nuca procesor se nabije na 4ghz če ga pa ne rabi dela pa na približno 2,5ghz in s tem tudi uravnava voltažo.
Asus ROG G751JY

TOP ::

Aha hvala s kateri program pa maš to da ti to uravnava,ali je to treba nastavit v biosu.Hvala

pecavar34 ::

to maš pr tej matični k jo mam jest že v biosu men se zdi da je CIA to. pol sm si pa še snedu z njihove strani easyTune 5 pa lahka tm štimaš use ne da bi kej štimou u biosih! razn grafe grafo pa posebi navijaš! ne vem men je moj bios čist u izi takoj sm ga pogruntou, k pa naprimer sosed k ma eno mal cnejšo matično od gigabyte pa nism biu glih uspešn z navijanjem ker nikakor ni sprejeu novih nastavitev!
Asus ROG G751JY


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106612 (4706) Volta
»

sestavljanje kompa...kaj kupit

Oddelek: Kaj kupiti
492254 (1145) iLichu
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515112 (4073) IVo
»

Katera matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
91562 (1562) bate
»

Nakup novega računalnika - vaša mnenja...

Oddelek: Kaj kupiti
131422 (1098) AapocalypseE

Več podobnih tem