» »

Guillemot TV Video 3

Guillemot TV Video 3

MitjaM. ::

Kaj mislite o tem tv tunerju? A se mi ga splaca kupiti?

alien-w ::

jest ga mam, pa ti tko povem. Pod win98 mi je delu ql, pod ME ne spljoh, pod win2k pa tut ne! Tko da ce mas win98, pol ja drgac pa ne. sam useen rajs se mal za cem drugim poglej!

MitjaM. ::

Kateri tv-tuner bi mi predlagal, pogoj je da nujno dela pod win2k pa po moznosti naj bi imel tud daljinca...
A mogoce gdo uporablja tv-tuner pod w2k pa mu dela v redu?
Pa sem mislu da guillemot dela v redu;( se dobr da ga nisem sel se kupit :)

matevzm ::

Ce je narejen na bt8x8 cipu (99%), potem dela tudi v w2k. Sploh pa imajo sedaj ze skoraj vsi gonilnike. Daljinec ne vem ce dela, nekaterim firmam dela, nekaterim ne. V w2k lepo delata borgTv in dTV z vecino kartic (je pa vseeno dobro, ce imas gonilnike, dTV se zanasa na registry napis za detekcijo kartice).

mojsterpeter ::

bt848 čip ne dela sploh - zdej mam pa AverMedia TvCapture98 with VCR (bt878 čip, philips tuner, daljinc,..) pa dela velik boljše pod w2k kot pod w98, pa še lepši in boljši software je, ne rabim Borga - sicer pa ne vem, mislm da je zdej en nov AverMedia TvStudio tuner kul
ill communication

MitjaM. ::

A pol ce prav zastopim :| moram samo kupit katerikoli tv-tuner k ma cip Bt 878 pa bo delal v win2k??

matevzm ::

V principu da... Vsi proizvajalci nimajo gonilnikov za w2k, preglej site. Ce tvoja kartica ni podprta v Borgu, moras namrec sam vnesti napotke za aktivacijo zvoka (zvok se obicajno vklaplja pri vsakem proizvajalcu drugace). In te stevilke lahko dobis s programckom btInspector ali btTool, samo moras imeti en delujoc sw, da ti tooli pogledajo, kaj se je spremenilo in potem znajo tudi oni aktivirati zvok.
V principu sst 848 in 878 enaka, vsaj s stalisac uporabnika in proizvajalca (878 ima mislim da PCI 2.1). Ce se ne motim, sta celo pin compatible. Zadnja reinkarnacija je 878a, ima se podporo za HDTV streame (pri nas verjetno kompletno neuporabno, mislim da je to za HDTV kartice, kjer pa rabis se dodatni cip, ce ga nimas nima ta funkcija verjetno kaj poceti).

MitjaM. ::

ok tnx za info.
Sam se eno glupo vprasanje. Kako vem da je na kartici bt 878 cip? Kje to pogledas?

jeb ::

no, pa se eno glupo vprasanje:
imam GeForce2 MX Winfast (najbolj navaden), rad pa bi si nabavil se TV tuner.
Hocem eksternega, po moznosti za USB, ce sploh obstaja. (katerega priporocate?)
Zanima pa me zajem slike. Torej: ali za to poleg tunerja in GeForca potrebujem se kaksno kartico, ali bo to dvoje dovolj?

matevzm ::

Prakticno vse kartice imajo bt8x8, eno ali drugo varianto. Razlikujejo se v dodatnih stvareh, stereo zvok, svideo vhod, daljinec etc.. Pri nas sem videl/slisal za Askeya, Zoltrixa, Pinnacla, Darta (ga ni vec), LifeViewa, ATIja, Averja. Vsi imajo 8x8, odvisno od starosti, novejse serije imajo 878, ce je kartica stara, ima se 848 (lahko pod istim imenom).
Ne vem glede kvalitete. Glelde gonilnikov najbolje, da pogledate po netu, preden kupite. Redki proizvajalci se potrudijo, vecina jih (je) repakirala reference (demo) aplikacije za bt cip.
Za capture je dovolj kartica, ne rabis kaj drugega. Samo capture pa gre najbolje z originalnimi programi. VirtualDub ne zna fine-tunati, ostali programi imajo tudi lahko probleme (PowerVCR). Razen ce mislis delati capture na svideo ali composite vhodu, s tem je manj problemov.
USB varianto bi jaz odsvetoval. Slika je bojda slaba. Kar pravzaprav ni cudno, ce pomislis, koliko ima prepustnost USB. Ce je prostor, je bolje, da vzames interno kartico.
Aja, najboljsa slika je pri externih tunerjih = videorekorderijh, pa vhod napeljan na svideo. Na ta nacun je tuner odstranjen iz racunalnika, kjer je precej sumno okolje in napajanje.

alien-w ::

ja, guillemot ma bt (brooketree - ime firme) bt878KHF
Zunanji obstaja, to je avermedia joy TV, samo ga odsvetujem, ker je kot je bilo ze povedano slika slabsa, osvezevalna frekvenca na monitorju je samo 50, ponavadi nimajo teleteksta, pa drazji so, pa tut ni to tko mejhna skatla. Je pa res, da mas pol lahko comp ubistvu ugasnen, pa ventov ne sliss.nullKje dobnim BORG?! URL PLS!

matevzm ::

BorgTV http://www.kki.net.pl/~borgx/
dTV
http://deinterlace.sourceforge.net/
Tale borg je malce skrit, zato ga nihce ne najde, predvidevam. Ce gres na google in napises borg tv, je sele na 1. mestu. :\

alien-w ::

matevzm: bi mi lahko poslal BORGTV na mail ?? Ker majo tuki gor tako slabe povezave, da mi vlece z 0,1 kilo na sekundo! PLS!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292545 (1773) Predator
»

Tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
292326 (1853) miha
»

PC TV kartice - kvaliteta slike?

Oddelek: Zvok in slika
282221 (1737) PIII850
»

Odkodiranje TV programov

Oddelek: Zvok in slika
277860 (6998) mojsterpeter
»

teletext

Oddelek: Zvok in slika
61817 (1657) matevzm

Več podobnih tem