» »

lan ne pokaže računalnika v mreži ?

lan ne pokaže računalnika v mreži ?

#000000 ::

V mrežo sem prikopil novo mašino, nastavil sem ji IP 192.168.1.3, ko skeniram mrežo z IP scanerjem, mi tega IP-ja ali mašine ne najde, čeprav na mašini dela internet in se nanjo komot povežem remote z VNC.

Gre za to da bi rad mašini omejil bandwith, uporabljam m0n0wall, in vse je nastavljeno.

Monowall pa ga zazna, v čem je fora ?

PaJo ::

Mogoče firewall na pc-ju blokira ping promet in windows share in ti ga zato ip skener ne najde. Router pa ti ga seveda najde ker se preko njega dela NAT in mora vedet za vse mašine, drugače seveda internet tudi ne bi delal :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

#000000 ::

Možno ja (kako to porihtat) ampak omejevanje prometa še vedno ne dela, zdej ne vem al so tega na m0n0wall-u ne da naštimat, mislm da konstantno drži nek IP v mreži na recimo 128/30 kbs ?

PaJo ::

Problem z skeniranjem kište lahko rešiš tako da odpreš določene porte na windows firewallu ali pa da ga celo ugasneš dol. Toliko da preizkusiš da je to to je ok, drugače pa priporočam da ostane firewall prižgan.
Koliko sem pogledal m0n0wall nastavitve, pa se boš moral natančno poigrat da ti bo delovalo samo za določen ip. Tisti njegov wizard za nastavitev QoS naredi zadevo za celotno mrežo, za posamezne hoste pa boš sam moral dodat pravilna pravila, ker če ne izbereš pravih filtrov ti zadeve ne bo delovala dobro, ker router ne bo vedel kaj in kako uporabit.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

#000000 ::

Problem glede IP-ja rešen, omogočil filesharing v firewall-u, zdej samo še za bandwith pogruntam pa bo. Hvala LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firewall mašina

Oddelek: Omrežja in internet
111688 (1448) skico
»

Freebsd / linux routerji z web vmesniki

Oddelek: Omrežja in internet
91278 (1278) kriko1
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178301 (6356) madmitch
»

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
503321 (2788) steev
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492848 (2019) Steinkauz

Več podobnih tem