» »

msiexec.exe, msi.dll, Windows Live setup bootstrap ... Vse gre narobe

msiexec.exe, msi.dll, Windows Live setup bootstrap ... Vse gre narobe

iskra ::

Pred kratkim sem bil prisiljen zamenjati MSN Messenger iz 7.5 na Windows Live Messenger in nato so se začele vrstiti raznorazne napake pri inštalaciji. Bom kar slike nalepil. Naj povem samo še to, da ne morem inštalirati čisto ničesar več. Namestil sem zadnji Windows Installer, pa ne pomaga nič. Brskal sem po forumih in našel samo to: klik. Žal pa ni rešilo problema.

Do tega pride pri namestitvi Windows Live Messengerja:


Detajli:


Inštalacija česa drugega vrže to ven:


Detajli:


(upam, da nisem kaj zamešal slik)

Vse se navezuje na msi.dll - kak predlog kako to popraviti brez ponovne inštalacije? Računalnik ima DSP licenco in ga ne mislim vlačit na servis zaradi tega, ker nisem dobil CD-ja in ključa zraven.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

So far, no good. Mi lahko vsaj kdo namigne, kako se znebiti težav z msi.dll? Lahko kako obnovim to knjižnico?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

solatko ::

Kakšen sistem imaš, katere windowse imaš instalirane - a imaš morda Brico pack od Stardock-a za XP v Visto instaliran. Če ga imaš, ga zbriš in vse bo delalo normalno.

iskra ::

Goli Windows XP s SP2 (5.1.2600), Avast antivirus (redno posodabljan), zadnji Firefox. Athlon XP 1900+, 512 MB DDR RAM, GF 5700 128 MB, 200 GB Seagate disk ... Nič posebnega. Updatov pa ne delam, ker je na 56k modemu mašina.

Nobenih olepšav za sistem, original moder skin. Težave so se začele, ko mi je MSN predlagal nadgraditev, pred tem jih ni bilo.

Pa še ta dodatek: inštaliral sem nek video konverter, kar pa je steklo gladko skozi. Samo MSN zafrkava.

:\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

gzibret ::

Priporočam ti, da pokličeš MS tehnično podporo. Sem imel enkrat podobne težave in sem moral ponovno namestiti nek xml parser, potem je spet delalo BP (ne rečem, da imaš ti enak problem). V bistvu sem odgovor na mojo težavo dobil takoj preko e-maila oz. že čez dobrih 15 minut.
Vse je za neki dobr!

iskra ::

Upam da delajo popoldan (takrat bom pri tej škatli) - jih nisem še nikoli klical :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

solatko ::

Si poizkusil z Windows repair - dostikrat pomaga. Imaš slučajno vklopljeno restore point. Če imaš se vrni na dan pred instalacijo dodatka, če nisi dobil kakšen virus bo pomagalo.

iskra ::

Gospodje na MS-ju so mi tudi svetovali restore point, ki pa ni pomagal kaj dosti. Sem preizkusil ene 5 točk, pa ni pomagalo. Očitno sega problem nekam daleč nazaj.

Situacijo sem rešil tako, da sem kolega nafehtal za programčič, ki mi pove ključ licence in nato potegnil "zapečene" windowse z zadnjimi popravki čez kot update. Sedaj dela vse kot iz škatlice.

Nauk te zgodbe: včasih je treba iti v ilegalo, da bodo legalne stvari funkcionirale.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675381 (16022) tilinho20
»

MSN - sprememba maila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1018968 (6153) klemenSLO
»

MSN live messenger

Oddelek: Pomoč in nasveti
479377 (4950) Zoro3
»

težave z inštalacijo msn-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
71204 (1115) Dragoyx
»

Nedelovanje Windows Live messengerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272092 (1405) rikta33

Več podobnih tem