» »

Števec za internetno povezavo

Števec za internetno povezavo

alesek86 ::

Zdravo!

Jaz imam en problem pri routerju Linksys WRT54GL, in sicer, da mi vsake toliko časa vrže dol povezavo in jo nato takoj vzpostavi. Imel sem tomato firmware, ki je imel števec t.i. connection uptime. Vendar s tem firmware-om nisem pridobil na stabilnosti povezave. Zato sem namestil DD-WRT firmware in imam občutek, da dela povezava boljše, vendar se mi zdi, da prav tako vrže dol povezavo. Ampak pri tem firmware ni tega števca, da bi videl, kolikokrat in kdaj vrže dol povezavo.

A pozna mogoče kdo kakšen program, ki bi mi kazal koliko časa je vzpostavljena povezava?

Hvala za pomoč.

Lp, aleš

Senitel ::

Se ti je s tomatom resetiral router al je samo WAN dol padel?

alesek86 ::

Padla je cela povezava, tako wan kot tudi lan. Router se pa ne resetira, ampak samo prekine povezavo in jo takoj nazaj vzpostabvi. Vem, da se vsake 24h spremeni IP, ker imam dinamičnega, vendar to ni moja težava.

Lp, aleš

Senitel ::

Pade ti tako WAN kot LAN? 8-O Imaš vse vredu z hišno napeljavo in mrežnimi karticami?

alesek86 ::

ja, z napeljavo je vse v redu. Ko priklopim računalnik direkt na modem, dela brez problemov.

sinko999 ::

Namesti verzijo 24 FW on ima števec časa trajanja povezave pod statusom routerja.
Ni? ni ve?no !

bzp ::

Sicer že kak mesec namesto dd-wrt uporabljam Tomato, ampak sem precej prepričan da ima dd-wrt uptime števec. Glej desno zgoraj (se mi zdi), kjer so tudi podatki o obremenjenosti routerja.

alesek86 ::

bzp, hvala za pomoč. Ja, mislim, maš prav in da je to števec povezave. Zdaj bom lahko videl, kdaj mi prekinja povezavo. Ker, če mi prekinja po 24h, vem da je to zaradi dinamičnega IP-ja.

sinko999, pod statusom routerja imaš samo, koliko časa je router povezan (kar ni isto kot povezava).

Še enkrat hvala za informacije.

Lp, aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516344 (2699) Senitel
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418302 (11239) Hayabusa
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335084 (4029) Spajky
»

Dostop do interneta preko routerja in e-tocke?

Oddelek: Omrežja in internet
152078 (1514) kumby
»

Wireless prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
122451 (2241) alesek86

Več podobnih tem