» »

.PL ne dela pa ne dela!

.PL ne dela pa ne dela!

poweroff ::

Imam naslednji problem...
http://mila.ljudmila.org/neutro/neutro.... tukaj se nahaja ena pl skripta za urejanje postov (novic). Zadevo hocem pognati - in ne dela. Samo downloadat hoce skripto.

Najvecja fora je pa v tem, da imam v istem direktoriju se eno .pl skripto in se eno cgi skripto pa obe normalno delata!;(

A mi mogoce kdo ve pomagat?

simon ::

Pa si pogledal vsebino? Kolikor vidim je ta urednik.pl samo klasicen htm fajl, ki ima pa linke v katerih klice samega sebe s parametri. verjetno si pri preimenovanju datotek nekaj zabrklajl. Posici tisti program za administracijo borda in ga preimenuj v urednik.pl chmod-aj ga na 755, tega pa preimenuj v .html

poweroff ::

Tam pise naj bi se ga dalo zaganjat samostojno.

Vse kar sem naredil je le da sem spremenil base_url, chmodal pa sem ga 755, pa ne dela in ne dela.

Sem tudi shranil v Unix formatu... no ja, bom sel se enkrat od zacetka in dal gor direkt original file, ki je na zacetku delal.:|

simon ::

Nikoli ne mores zagnati samo html fileta, vsaj taksnega ne kot je ta. .pl koncnica se ponavadi uporablja za perl programe ti pa imajo v prvi vrstici #!/pot/do/perl.

yimi ::

ja...pl je eno podobno sranje kot .cgi se pravi Perl...
Rabiš pravo pod do perla ta je običajno #!/usr/bin/perl
pa glej da boš mel perl fajle chmowdane oz. nastavljene privilegije na 755 ali 777 z pisanjem v datoteko.
Drugače pa raje prekoči na php bolj uporabno če delaš sam web strani.

JeDo ::

En popravček yimiju da .pl ni podobno sranje kot .cgi ampak je isto sranje z drugo končnico, so pa lahko ali .pl ali .cgi tudi v strojni kodi, oziroma .cgi so lahko prevedeni programi iz več prog. jezikov aka C++ ipd.

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP - aje vredu

Oddelek: Programiranje
172024 (1851) simon
»

Kaksno skripto uporablja SloTech za cel site

Oddelek: Slo-Tech
201522 (1217) Tomi
»

CGI

Oddelek: Omrežja in internet
141139 (1038) whatson
»

Apache & Php

Oddelek: Programiranje
71618 (1499) iBojan
»

Postavitec foruma

Oddelek: Omrežja in internet
121650 (1414) iBojan

Več podobnih tem