» »

ASP - aje vredu

ASP - aje vredu

PRiMoZ- ::

Zanima me, če se mi splača ASPja naučit, al raje php ali perl uporabljam.
Kakšne so prednosti in slabosti? 8-)

darh ::

mater si smotan :) "php ali cgi forum???" kle mas nekej... to je bla ze 24890572489602746 krat prediskutirana tema...

Excuses are useless! Results are priceless!

Loki ::

Itaq, da je ASP v redu.
Emm prednosti: hiter, lahek za naucit (mnogo lazji kot PHP), lavfa na Win osnovi, ki jo ze poznas do obisti, uporablja VBscript, ki je lahek za naucit...

Slabosti: ni zastonj - moras kupit Win 2000 AS, ce se hoces mal bolj resn ukvarjat z ASP.
I left my wallet in El Segundo

darh ::

če nimaš nč osnove, je ASP enak težk kt pa katerkol drug programski jezik... vse je odvisno od osnove.. ce znas VB oz Pascal, je pac lazje/bolj pametno se naucit ASPja, ce pa znas kej drugega pa pac PHP....
Excuses are useless! Results are priceless!

PRiMoZ- ::

xbite a sm slučajn uprašu za cgi in php forum, mene zanima, če so strani asp enako hitre in uporaben kot pa php in perl.
Vbistvu me zanima ASP vs. PHP or PERL

darh ::

primoz2000... a se ti mal zafrkavas a kaj ? a si ti slucajno su pgoledat kej na tist link k sem ga zgorej poslal ?

če bi šu, be vidu tole:


PHP vs. Perl
The biggest advantage of PHP over Perl is that PHP was designed for scripting for the web where Perl was designed to do a lot more and can because of this get very complicated. The flexibility / complexity of Perl makes it easier to write code that another author / coder has a hard time reading. PHP has a less confusing and stricter format without losing flexibility. PHP is easier to integrate into existing HTML than Perl. PHP has pretty much all the 'good' functionality of Perl; constructs, syntax and so on, without making it as complicated as Perl can be. Perl is a very tried and true language, it's been around since the late eighties, but PHP is maturing very quickly.

pa še tale:
PHP vs. ASP
ASP is not really a language in itself, it's an acronym for Active Server Pages, the actual language used to program ASP with is a script version of Visual Basic. The biggest drawback of ASP is that it's a proprietary system that is natively used only on Microsofts Internet Information Server (IIS). This limits it's availability to Win32 based servers. There are a couple of projects in the works that allows ASP to run in other environments and webservers; InstantASP from Halcyon (commercial), Chili!Soft ASP from Chili!Soft (commercial) and OpenASP from ActiveScripting.org (free). ASP is said to be a slower and more cumbersome language than PHP, less stable as well. Some of the pros of ASP is that since it uses VBScript it's relatively easy to pick up the language if you're already know how to program in Visual Basic. ASP support is also enabled by default in the IIS server making it easy to get up and running.

vir: http://php.net/FAQ.php


zdej pa nehej bluzit, obris si frutek okol ust pa pejd spat :)) (joke noooo.. :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Loki ::

Vpras se, kerskripten jezik se je lazje nauciti:VBS al C.
Na vbs bazira ASP, PHP sintaksa pa je zelo sorodna C sintaksi.

Ce mene vprasas, je ucenje C z nule nesmisel.
I left my wallet in El Segundo

darh ::

napaka Roberto... PHP sintaksa pa je sorodna PERL-u !!

sj ves.. $ENV{'rtfm'} :)

edina stvar k jo pogresam v PHPju je UNLESS ! drgac pa rula :)
Excuses are useless! Results are priceless!

PRiMoZ- ::

Okej okej, ne se jezit.
Sm že zabluzu da sm sploh kaj uprašu.

lordgreg ::

vprašaj najudva z xbite-om, v katerem internet jeziku bi programirala, oz. povej kaj misliš:

1. cgi (perl)
2. php
3. asp
4. dež

kaj praviš????

darh ::

eeeh... jest prsezem na PERL, a kaj ko je samo za web programing mal prevec "obsezen" > z PHPjem se da nardit use kr rabs...

zdej med poletjem se pa jest tud C++ zacnem ucit...
Excuses are useless! Results are priceless!

Immz ::

Meni ni jasno zakaj nekateri mislijo, da je PERL vredu. Stvar je za internet zadeve najslabsa mozna izbira napram asp ali php. Najvecji minus je u iber pocasnost. Seveda zdej se bo en najdu pa reku, zakaj pa pol eni ogromni tuji site laufajo cgi. Zato, ker so online ze 5 in vec let in takrat ni bilo nicesar boljsega kot perl. Seveda je v teh vseh letih taka stran postala ogromna in se ne da nikomur na novo prepisat, ker bi bilo potrebno prevec denarja in ljudi, ki jih pa ni8-).
Primoz2000, ce zelis takoj izdelovat dinamicne strani potem posezi po php, ker asp bo s prihodom net platforme zamrl, lahko pa zacnes kar z C# ali pa visual basicom, ki bosta gonilo nove MS web platforme.
Osebno mislim, da je najboljse, da si malce pogledas php (itak je simpl), ostalo energijo pa usmerjas v Javo, ker bo zadeva edina konkurenca net platformi in po nekih clankih naj bi se dalo ze classe od jave normalno klicat znotraj php, kar pomeni poslovna logika na javi, prezentacija pa v php, kar se mi zdi prikladno za vse tiste, ki ne marajo jsp (java server pages).

darh ::

sj sm reku, da je perl cist kul zadeva in da se da z njo marsikej narst, sam ce delas za WEB je pol PHP velik bolj prikladen ! :)
Excuses are useless! Results are priceless!

McAjvar ::

Matr je smesno skos ene in iste spetire prebirat: "asp rulja", "ne pa ne", "ja pa ja", "ste loleki, php je najboljsi", ... Sej ne mislim nic hudega s tem, sam tko, smesno mi je ;).
Sploh pa, Roberto, ucenje VB ali C/C++ z nule je v bistvu isti q. Pac se odlocis za tisto orodje, ki bolj ustreza tvojim zahtevam/zeljam/potrebam.
Je pa nasploh php bolj prakticen, pa se zastonj je, delas pa lahko tud v window$ih. Je polno easy start paketov naokrog, ki vkljucujejo Apache, php in MySQL, pa svasta zraven.
Tko da primoz2000, spravi se na php. Tud ce startas z nule, je cist fajn, ker je ogromno dokumentacije, edini pogoj je da si pismen (ok in znas anglesko). Tko pravim se jest, kot pristas php. Aja, pa se to, neki primerov sem gledu (ceprov ne vem vec kje), pa se mi zdi, da je php tudi mnogo bolj fleksibilen, pa manj ovinkarjenja za doseg cilja je, kot pa pri asp. Tja...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

PRiMoZ- ::

Okej sedaj pa še en kveštn, upam da ni že kdo spraševal. :|

Kako zalaufat php strani na rač, recimo asp mi delajo s PWS, kako pa php zalaufat.

:\

PRiMoZ- ::

Je že vredu, sm že instaliral Apache Server.0:)

Loki ::

Xbite - se zgodi.
Errare Humanum Est.8-O
I left my wallet in El Segundo

simon ::

Immz ne nakladaj neumnosti! Perl ni pocasen na webu. Problem je v implementaciji CGi, v kateri se perl najbolj pogosto uporablja, zato ga pogosto zamenjujejo z njo. Tudi php se da poganjati kot cgi modul, in je takrat ravno tako pocasen kot perl. Se pa da perl tako kot php poganjati kot apache modul (mod_perl npr.) kjer postane super hitra zadeva z totalno integracijo v apacija. In to ponavadi uporabljajo veliki sajti.
Pa se to: Tudi ASP se da pisati v perlu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[FORK] PHP kot jezik

Oddelek: Programiranje
353243 (2582) [MYTiX]
»

php ali cgi forum???

Oddelek: Programiranje
332344 (2084) lordgreg
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251317 (1059) poldi
»

ASP

Oddelek: Programiranje
161828 (1512) andrej
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362719 (2127) McSpike

Več podobnih tem