» »

Windowsi se nočejo inštalirat (je morda kriv disk?)

Windowsi se nočejo inštalirat (je morda kriv disk?)

Satelit ::

Imam sledečo težavo: Ko hočem inštalirat Windowse (XP SP2), v biosu normalno izberem zagon s CD-ja, nato mi normalno zažene iz CD-ja, izberem kam naj se namesti Windows, kopira tudi potrebne datoteke za nadaljevanje namestitve, ko konča se računalnik resetira(normalno), nato pa ko bi se moral sistem za nadaljevanje namestitve zaženiti iz diska mi izpiše: NTDR majnka, pritisnite Ctrl+Alt+Del za ponovni zagon.

Disk mi sicer normalno deluje zraven drugega diska, res da ga ne prepozna celega (samo 32 GB namesto 120 GB, verjetno zaradi starega biosa), a nanj lahko kopiram datoteke, jih brišem... vse normalno. Ko pa hočem nanj namestiti Windowse se mi pojavi ta težava.

Je možno da je disk fuč? CD z Windowsi ni težava, saj na drugih računalnikih deluje OK.
Lep pozdrav

Tr0n ::

Zgleda se ti hoce sistem startat z drugega diska.

Satelit ::

V sistemu je priklopljen samo en trdi disk, iz katerega naj bi se računalnik zagnal.
Lep pozdrav

solatko ::

Naredi si boot cd iz acronisovega Disk directory suite - s tem CD startaj računalnik, pojdi na disk partition in si sformatiraj disk, naredi dve ali več particij - C naj bo aktivna velikost cca 20 GB - ostale logične. Verjetno si prej dobil kakšen virus, da ti instalacija xp ne zazna startnih sektorjev. Lahko imaš tudi okvarjen instalacijski CD, zato poizkusi z drugim. Bios bi ti moral zaznati celotno velikost diska, zato sumim na kakšen nebodi ga treba programček.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422920 (6559) jedateruk
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514069 (3235) MasterKiD
»

Windows XP in Autochk.exe not found ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11755 (669) s1m0n
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312196 (1972) bluefish
»

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

Oddelek: Strojna oprema
111412 (1201) amigo_no1

Več podobnih tem