» »

Kje dobit Eheim pumpo?

Kje dobit Eheim pumpo?

Dami ::

Sn šou dons v Tukano shop (hobby program) v Cityu (MB), k sn vidu da so zastopnik za Eheim. Sam pol mi prodajalka pove da take pumpe ne morjo dobit. A kdo mogoče ve kje pa se jo da (tud avstrija ni izključena, sam da je nekje bliz graza, kr naročvat je nočem). Za tiste k ne vejo pumpa zgleda takle:


Še link od strani.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MITT007 ::

HM, ce so uvozniki pol jim zatez, in nej ti uvozjo, sicer bos cakal, in cena bo tud zanimiva, sam mel jo pa bos!!
Jest tud iscem kksno pumpico... pa nobene pametne predvsem TIHE!!!

Dami ::

Ja, bom šou oni prodajalki še 1x zatežit, drgač jo bom pa v avstriji kupu (pa še dost cenej je).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

TESKAn ::

Tako pumpo ma Morphling1, njega praš, kje jo je dobu. Aja, ko zveste, glejte, da bo tut tle napisano:D .
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dami ::

Ja vem da jo ma sam kak ga pa nej vprašam če je v vojski? Upam da bo kej med wikendom doma da bo ta topic opazu:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

subz ::

Jst sm tud zainteresiran za tole/tako pumpo. Upam da ma ze rezervar zraven k zgleda kr precej velka. HOCEM!

VASkO ::

kaksen rezervar? pumpa je pretocna in potemtakem ne potrebuje rezervarja.

Dami ::

Ja itak. Vasko, ktero pumpo si ti mislu k si enkrat reku da jo majo v Hočah za 20jurjev? To isto?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

VASkO ::

ja, tole, saj morphling je tudi rekel, da jo je nabavil za zelo visoko ceno okoli 20 jurjev - samo za mene je to prevec, ker za tako ceno dobis komplet vodno hlajenje in ne samo pumpe

mortal ::

Tako pumpo dobiš v Avstriji , natančneje v Grazu za 1100 ATS (zdaj so cene v evrih). Model pumpe je 1250.
Pretok pa ima 1200 l/h.
Seveda pa še pol dobis 20% davek nazaj :D
Če imaš možnost se ti 100% splača iti v avtrijo po njo!
Imajo pa jih tudi v Lipnici , kjer pa mislim da je cena za okrog 100 ATS večja. Trgovina je v Lipnici pa je zelo blizu KADE. (iz kade vidiš ta shopping center)


Pumpa je ZAKON.

Dami ::

Morm rečt da že zlo dolg nism biu v Leibnitzu tak da bi te prosu če mi poveš ime trgovine v Grazu. A majo kak web stran, kr bom mogu pol tud naslov najdit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mortal ::

Sem malo poiskal in našel njihovo stran:
http://zoo-muser.at/fil_leibnitz.htm

OZZY ::

A se dajo dobiti tudi kake druge podobne pumpe pri nas. Jaz sem sicer malo iskal ampak nisem našel kakih podobni. A bi potopna delal če bi se jo preuredilo v pretočno (brez rezervoarja). Kako bi bilo z segrevanjem. Kake izkušnje?
Go with the flow.

Dami ::

Mortal: danke:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

royt ::

sam tko je... B&M blok ima nastavke za 13mm, in take nastavke ima Eheim pumpa, ki pretoči 600 l/h. druge, ki pretočijo več, imajo večje nastavke (17mm,...), tako da samo ta pride v poštev.

lp
royt

mortal ::

Nastavki sploh niso problem ... pumpa z 600 l/h ima 1/2" vhod in 1/2" izhod (13mm) , medtem ko ima pumpa 1200 l/h 3/4" vhod in 1/2" izhod ... v tem primeru si pa kupiš en enostaven pretvornik iz 1/2" na 3/4" na vhodu in problem je rešen !!! Strošek pretvornika pa ne bi smel biti večji od jurja:D

subz ::

Kaj pa tale crpalka?



Edina slabost je da laufa na 12V. Sam tud to se da s pretvornikom prklopt na 220.
ajd komentarji!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subz ()

OZZY ::

Mislim,da je tudi dobra varjanta, saj ti ni traba skrbeti z stalimm vžiganjem. Močna je tudi.

Samo mislim, da je max 3,2A preveč za porabo na 12V. Moje mnenje.

Bi pa mi kar ustrazala za zaprt sistem.
Go with the flow.

TESKAn ::

Tale pumpa zgoraj je MNOGO preglasna, kot drugo pa ne more stalno laufat. Ni dobra, skratka. Sploh pa ne kupovat stvari v konradu - je mnogo predrago.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krucymucy ::

V konradu sploh izmed vseh pump nimajo take, ki bi lahko delala stalno ... no edin ena sam mora pa laufat na 9V, kjer še za pol zgubi deklariran pretok 600l/h .... kolk je okol tega res? ja pa še tul k ranjena svina!

subz ::

Ok. Lepo je dobit kak nasvet. In zgleda pol te pumpe nam uzel :) Sam ne vem kje kako pretočno pumpo zdej kupt pr nas. Potopna mi ni vec vsec, ceprou je nabrz tisja ker je u posodi se dodatno izolirana. Tko...ce kdo ve kje dobit pretocne pumpe podobne unim od eihta bi prosu ce pove.

TESKAn ::

V sosednjem topicu teče debata o pumpah za centralno...po postih sodeč so tihe in dosti močne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838824 (6536) Jackass
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473794 (2942) TESKAn
»

MlacoM modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81493 (1072) morphling1
»

Nakup pretočne črpalke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133847 (3553) Nico
»

Pumpa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131150 (959) SkIDiver

Več podobnih tem