» »

Prenosnik zmrzuje

Prenosnik zmrzuje

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.

Imam Gericomovega prenosnika, ki že nekaj let dela BP.
Zadnje čase pa vedno bolj pogosto zmrzuje in to tako, da ga je potrebno ugasnit in ponovno prižgat.
Ali se vam sanja kje iskati napako ?
Bi lahko bil kriv kak virus ali adaware ?
Ali je WIN zabasan?
Ali je pa hardwerska napaka?

Kako najlažje ugotovit kaj je krivo za to in to odpravit.
Ne bi rad na nowo sistema instaliral ker imam preveč podatkov tukaj gor, kibi jih trebalo poarhivirat.

Kak predlog ?

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

suse80 ::

1. najbrž je krivda v Windowsih... pa ne zato, ker pač mam jaz linux in bi sovražil Win... je pač dejstvo, da se po par letih itak win OS sesuje..
2. Mogoče hlajenje ne dela več zadovoljivo in se pregreva ter posledično ugaša ( imel sam tak primer-vent je bil zapacan na Acerju)
3. Mogoče kak program, ki si ga pred nedavnim instaliral povzroča motnje...meni je npr. redno zmrzovaL moj Acer med uporabo Azureus BITtorrent clienta...
4. Napaka na disku... bad sector...
5. napaka na RAMU... zelo možno in tud drago...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

#000000 ::

Ne vem 100% ampak, tud jest imam z gericom-om isto zadevo, imam pa na sumu, hladilni element, ker ima prenosnik premal placa za navaden hladilnik + ventilator, uporablja za prenos toplote s procesorja do reber neko "bakreno" cevko v kateri je verjetno kak plin ipd. in kokr imam jest na sumu je ta element zanič oz. ne odvaja toplote tako kot včasih. Tako da bo treba zamenjat to zadevo in grem stavt da bo špilal še nadaljnih nekaj let brez problema.

Kje dobit pa nimam pojma, ampak verjetno nebi smel bit prevelik problem, cena pa tud ne pretirana. LP

edit: aja za začetek si naloži speedfan (programček ti pokaže kolk se kej zadeva greje) in ko je prižgan ga podloži s kakim knjigam (pazi da ne zapreš spodaj in spredaj mrežice za ventilacijo, če se greje ? bo verjetno zmrznu dosti kasneje kot takrat ko ni bil podložen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Blond ::

Dvomim, da bi bilo pregrevanjr krivo. Temp. procesorja je med 40 in 50 stopinj. Prenosnik se ugasne nad 85C.

Windowsi tut že dolgo niso vidli clean install.

Kako bi preveril disk in ram ???

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

Hec pa je da dnevno uporabljam enake aplikacije
IE, OE, word, excel, raziskovalec, tis, MSN in podobne
Pa včasih v celem dnevu crkne 1 ali 2x danes pa mi je vse živce popil saj je zmrznil več kot 20x.

Potem pa se na novo zažene in dela spet OK naprej do neke točke. Nisem opazil nobene skupne točke.

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

#000000 ::

Za ram uporabi memtest za oboje ram in cpu pa Prime95

Blond ::

In če bo tudi to OK potem mi ne preostane drugega kot WINdowse dol in nove gor?

Spet 2 dni dela :(

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

#000000 ::

ja ne vem lahko prvo probaš še defragmentirat disk, verjetno je kr razjeban že po tolkem času. LP

Blond ::

Ravno se hotel pognati defragment in mi je ta javil, da imam le 2% prostega diska in tega ni možno izvršiti.

Verjetno zna biti tudi to krivo, da je disk čisto poln?!

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

Z bolj podrobnim opazovanjem sem opazil, da se sistem skoraj 100% obesi pri odpiranju JPG datotek.
Dogaja pa se tudi med brskanjem v Explorerju. Včasih tudi v Wordu ipd. aplikacijah.

Ali to kaže na OS ali na hardwersko napako ?

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

gkovac ::

Zelo podobne probleme sem imel tudi jaz s službenim laptopom (HP). Na sumu sem imel skoraj vse, zagnal sem miljon testov a so vsi kazali, da je vse OK.

Laptop je preprosto sredi dela zmrznil in si ga lahko "obudil" k življenju samo z hard resetom. Na koncu pa sem šel in kupil nov RAM (namesto 2x256 sem kupil 1x1024) in zadeva deluje kot mora. Če lahko nekje dobi RAM in preveri.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
392075 (1465) neon21
»

Blue screen - zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111540 (1240) mihastopar
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898169 (5554) denci
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132147 (1859) krneki0001
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623749 (2961) antraxxx

Več podobnih tem