» »

Prenosnik za delo na terenu

Prenosnik za delo na terenu

Nato ::

Zanima me ali je prenosnik Toshiba Portege R400-101 primeren za delo na terenu in ali je procesor Intel® Centrino® Intel® Core™ Duo najprimernejši za to? Ali mogoče priporočate kaj drugega?

LP Nato

IceIceBaby ::

Odvisno kaj boš delal in koliko si pripravljen plačat za računalnik.

Če absolutno rabiš tablet potem bo že uredu. Če ne rabiš tableta potem pa imaš na izbiro še precej drugih modelov.

Če teža ni absolutna prioriteta potem bi jaz vzel Apple MacBook (v površini ni bistvene razlike, je pa macbook celo malenkost tanjši) Ima hitrejši procesor, optično enoto, več diska itd. Poleg tega ima boljši akumulator.

Če rabiš nekaj ultra prenosnega potem je za podobno ceno na voljo kakšen sony, ki je lahko še precej manjši in lažji.

Nato ::

Hvlala za odgovor

Najraje biimel tableta, saj se mi zdi da bo z nijim najlažje delati. Vendar me zanima, če je procesor v tem modelu ustrezen ali je bolje da najdem kaj močnejšega?

IceIceBaby ::

Kaj točno boš delal z računalnikom ?

Procesor je pač namenjen čim daljšem trajanju baterije, na račun zmogljivosti. Ampak za kakšne pisarniške programe, predstavitve in podobno delo je imho še vseeno dovolj hiter. Če boš hotel hitrejši procesor bo to avtomatično pomenilo večji in težji računalnik.

Moraš se odločt kaj ti je bolj pomembno. Zmogljivosti ali prenosljivost.

Zheegec ::

Ultra-portable zadev je čedalje več, varijant je veliko.

Novi HP 2510p (izkušenj še nimam, upam, da ga naslednji teden dobim v roke), novi HP 2710p tablet PC, potem 4.5" Sony Vaio UX klik ki se končno da dobiti v Slo po naročilu, 11" Sony Vaio TX5 (novi so Vaio TZ), potem zelo mi je všeč Flybook (V33 model sem probal konkretno), zadeva je super, sploh z vgrajenim UMTS/HSDPA vmesnikom...
Potem še R400 in U200 od Toshibe...

Najboljšo avtonomijo imaš pri Vaio TX/TZ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

Moj Vaio TX3 je pred slabim mesecem praznoval eno leto služenja in ga moram pohvalit - odlično je prenesel metanje po tleh, edina reč s katero si v Linuxu ne morem pomagati je fingerprint reader, 13Ah baterija pa še vedno zdrži dobrih 9 ur normalnega dela z ekranom na "indoor" svetlosti in vključenim wifi.

Edini resen minus je prekleman glossy display, ampak zgleda da druge možnosti še nekaj časa ne bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi MacBook Pro izšli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9922680 (19737) zee
»

Toshibin prenosnik s polterabajtnim SSD-jem

Oddelek: Novice / Diski
314181 (3314) jype
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133538 (15919) poweroff
»

kater notesnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
71400 (1099) bex
»

Izbira majhnega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
161932 (1626) billy

Več podobnih tem