» »

Nakup laptopa v ZDA

Nakup laptopa v ZDA

N-E-O ::

Zivjo, nahajam se v ZDA in namen si imam kupiti prenosnik. Prosim ce pogledate na to stran KLIK in poveste, ce so cene kaj nizje od nasih. Kupujem v rangu do 1300eur. Vzel bi si Applovega MacBooka pa me malo moti, ker nima Nvidiine graficne kartice (ima jo zgolj pro verzija, ki pa ima visje cene). Laptop bom potreboval v prvi vrsti za faks (inf), filme, igrce. Ce pozna kdo se kak dober shopping v ali blizu Chicaga naj pove. Hvala in LP.

kobilica ::

V ZDA so dolarji,tko da je cenejse.Edino ce si ze pretvoril :D .

Mac prenosniki niti slucajno niso za igrice.Skoraj nobena na podpera OS X.

Tole pride nekje 1300 Evrov : Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kobilica ()

X-Hair ::

Kako pa mislis ti to nabavit? Net ali trgovina?

opeter ::

MacBook Pro bi bil primeren tudi za igre - saj ima GeForce 8600GM. Kobilica, kako lahko sploh napišeš kaj takega, da OSX ne podpira igre? Imaš jih cel kup.
Nekatere (aktualne) so naštete tukaj, imaš pa seveda starejše (npr. Heretic II, Quake 3, raznorazne strategije itn.)

Sicer pa si lahko naložiš BootCamp in poganjaš igre v normalenm Windows okolju.
Se pa tudi posenomvalniki razvijajo, tako da lahko že zdaj igraš nekatere igre s 3D podporo v VMWare Fusion in Paralells.

XS!D3 ::

Obstaja emulator za Win igrce tud, drgač je pa itak bolš za igrce naložit še Winse gor pa je, zdej če je grafična solidna itak ni problema.

Calligula ::

Isci po www.pricegrabber.com
Za Illinois ne vem, ce je treba se davek placat ampak mislim da ne.
Pa pregleduj cene do dne nabave, ker se spremunjajo.

Tud dol se pa najbolj ponavadi splaca preko neta nabavljat.

blue ::

Ne pozabi tudi na fizične trgovine office max, office depot, comp usa, best buy.... (v nedeljskem časopisu imaš včasih neverjetne ponudbe).

Sedaj je zelo dober čas za nakup, ker se hočejo znebit laptopov, ki jih študenti/dijaki niso pokupili...

g.host ::

Cene v ZDA so povprečno kar precej nižje kot pri nas. Za obstaja več vzrokov, od vrednosti dolarja, njihov DDV je 7 % in ne 20 %, prav tako pa modeli pridejo na trg v povprečju tri do štiri mesece prej kot v Evropi. Tako da, če si že v ZDA in potrebuješ LapTop, se ti izplača izkoristiti priložnost. Jaz osebno sem jo tudi lani.

Priporočam pa ti, da se pred nakupom pozanimaš, kako je z garancijo oz. če ti velja garancija v Sloveniji. Misim, da imata neomejeno garancijo HP in Toshiba ampak kot pravim, pred nakup je dobro tudi to preverit.

McNato ::

Seveda da lahko zgodi da boš moral ob prihodu v EU plačati carino in DDV.

koyotee ::

in kako ti bodo oni dokazali, da si ti ravno kupil prenosnik v ZDA?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fosil ::

Njim ni treba nič dokazovat. Ti moraš dokazat da ga nisi kupil v ZDA. To pa dokažeš tako, da ga prijaviš ko odhajaš iz EU.
Tako je!

nuclear ::

pwned..
- pa sj skriješ ga pod sedež pa je no.. komplikacije zj...
lj v ameriki maš pocen stvari zrat nedavka. nabavi kakega asusa g1s.. dobiš za okoli okoli 1100€

edit: asus ma globalno 2 leti garancije, sam nwem kje ma asus partnerja v sloveniji.
prav tako dell prenosnike lahko popravljaš v ljubljani, celju, kopru, mariboru.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

N-E-O ::

Vceraj sem bil zvecer v Best Buy trgovini, fancy zadevca. Pa se sreca, da si nisem kupu I-Poda, ker sem dans na netu vidu, da so prisli ven novi modeli. Nano se je obcutno pocenil, tudi 2 nova modela sta zunaj. Hurray!
Ja kar se tice laptopa se pa se odlocam. Modelov je veliko, nekako tezko se mi je odlociti. Bom se videl. Kakrsenkoli nasvet je se vedno dobrodosel.
Nekaj me se zanima. Koliko bi placal v najslabsem primeru to carino (je to 20% cene?)? Sicer baje z laptopom ni tak problem menda it cez, ker ga ma ze skoraj vsak.

LP v hladno Slovenijo. Mimogrede v Chicagu je okrog 30 stopinj :)
Follow the white rabbit.

buttcrack ::

- pa sj skriješ ga pod sedež pa je no.. komplikacije zj...


a mislš da je z avtom gor?

Calligula ::

Nic ni fancy BEst buy. To je Big bang. Cene imajo visoke. Circuit city je naceloma malenkost cenejsi ampak nasploh pa so fizicni trgovci dol relativno slabo zalozeni z novimi modeli in imajo visje cene.

Preko neta nabavljaj in verjemi, da je ceneje in, da bos dobil novejse modele. Pricegrabber is your friend.
Ce mas pa kakega ameriskega sorodnika ali kolega z amerisko kreditno pa definitivno preglej newegg.com ipd.
Ker potem ti lahko on naroci in das ti njemu denar. Ima celo moznost, da mu trgajo sele po 6 mesecih in t brez obresti.

Kdaj se splaca pogledat tudi diskont Costco. Ce majo kako hudo akcijo. Se vclanis za 50 USD, kupis in se izclanis in dobis 50 USD nazaj.

Glede carine ne skrbi. Glej, da bo laptop izgledal kot da je tvoj in pri tem vztrajas, ce te kdo kaj vprasa. Kupil si ga na bolhi in pac nimas racuna. Je pa bil kao zaradi tega toliko poceni, da se ti splaca.

Drugace pa je Chicago genialno mesto. Sam sem ful uzival. So pa ljudje precej bolj okrogli kot npr. v NY kjer mrgoli dobrih zensk. No saj tudi v Chicagu ni totalna kriza ampak razlika pa je.

Aja, ti se priporocam ,da si za cca 170 USD nabavis Aiptek 720 kamkorder, ki snema v visoki resoluciji. Ne bo ti zal.

Zgodovina sprememb…

N-E-O ::

Calligula tnx za nasvete. Tale stran pricegrabber ne dela... ocitno je blokirana tukaj (pisem iz pc-ja v hotelu):

The access to the address above is restricted. Accordingly to our harmful content database SiteCoach does not allow you to visit this page!
Follow the white rabbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil posodobljene MacBook-e in MacBook Pro-je

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
215932 (4830) dejanslo
»

17`laptop z core2duo in 2gb ram min - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
161777 (1070) Spy
»

macbook ali toshiba?

Oddelek: Kaj kupiti
182246 (1792) IceIceBaby
»

Potovanje v ZDA - mobitel?

Oddelek: Mobilne tehnologije
72488 (2212) Tilen007
»

trgovine v NewYork-u

Oddelek: Kaj kupiti
51755 (1430) prehlajeni

Več podobnih tem