» »

Plextor pečka DA ali Ne

Plextor pečka DA ali Ne

red_baron ::

Pozdravljeni

Rabim nov zanesljiv vgradni dvd pekač.Zanina Me, če je Plextor res toliko boljši kot je cenovno dražji.

Hvala za vaše odgovore.

LP

Fizikalko ::

Ni. Izogibaj se Necovih novejših modelov (in ponaredkov ala optiarc). IMHO je best buy kak LG ali Lite-On.

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Aha ok.

Bom potem gledal kak LITE-ON

GrimReaper ::

Ma kakšnih ponaredkov, Optiarc je Sony NEC, tako Optiarc kot NEC so dobri pekači, BP sem zapekel vsaj 100 DVD-jev tako na enega kot na drugega (7170S in 3500AG).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tac20 ::

Jaz bi tudi pohvalil "optiarca" sicer mam isto necov model 7170 sata deluje brez problema

dukenukem ::

neca mel 2 oba kaput,hvala lepa,en liteon star- pazi 4 leta smodi na 52x še zmer super:D res da je malo glasen, ampak dela k šus ;) mama pa še en lg,dela zaenkrat ql :D

Tilen ::

Še en zadovoljen uporabnik Lite-On pečke :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AapocalypseE ::

Jaz mam Optiarc 7170S in dela brez problemov. En čas nazaj sem mel Lite-On in če je bil cd malo spodaj spošoban ga ni več bralo, tak da jaz osebno ne kupim več te firme. Mam pa tudi dobre izkušnje z LG.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Imam NEC-ov (Optiarc) 7173A in deluje BP. Do zdaj mi še ni pokvaril niti enega CD-ja/DVD-ja. Knok, knok...

vanmarko88 ::

kako je kaj z glasnostjo s temi nec-i , plextor-ji , lite-oni proti samsungu

bosmla ::

Pravkar sem vstran vrgel 2 leti starega neca (cca 150 DVD-jev) pa sem prav tako mislil kupit Plextor pekac (imam se enega CD pekaca Plextor ns SCSI vodilu, ki ze 7 let dela skoraj neslisno) vendar so me nekako prepricali da so sedaj pekaci pac potrosna roba in kupil na mimovrste tegale "NEC-a" in dobil Optiarc iste oznacbe.... upam, da bo delal nekaj let... je pa isto glasen kot predhodnik torej precej.

frudi ::

Pred kake pol leta sem zamenjal enega starejšega NEC-a s tem 7173A (Optiarc)... slaba poteza. Približno 10% DVDjev uniči, bere precej slabše od starega in nekaterih (tudi originalnih, nepoškodovanih) diskov sploh ne prebere. Ob tem da že ta stari ni bil ravno nek biser. Skratka krš roba, izogibaj se ga.
Čisto možno, da nekaterim dela dobro, ampak očitno je nakup v najboljšem primeru vsaj loterija.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Kibby ::

Imam NEC-ov (Optiarc) 7173A in deluje BP. Do zdaj mi še ni pokvaril niti enega CD-ja/DVD-ja. Knok, knok...


Se moram podpisati pod Opeterjev post... zgleda da sma lucky bastarda, ki sma ujela dva taka ki delata BP... 8-) 8-)

jimyboy ::

Nista edina brez skrbi. Sem pa že imel vsaj od enih sedmih firm cd/dvd pekače in vsi so delali brez problemov. Vedno kupim najcenejšega ki je trenutno navoljo in ne gledam na firmo.

koyotee ::

js pa mam neca 5170a pa tut dela bp ze vec kot 1 leto
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SavoKovac ::

Treba je tut znat pect, lepo prosim. :D
Se pravi pekača uporabljat samo za peko (do 8x), nikakor pa ne še za branje CD-jev oz. DVD-jev.

Če pekač nekaj časa dela bp potem pa neha je krivda najverjetneje posledica kakšne fizične deformacije, do katere navadno pride zaradi delovanja sile (centrifugalna sila itd.), trenja, vlage in temperaturnih nihanj.

Če pekač v sozvočju vibrira celo kišto potem je tut fajm malce podložit s kakšnim papirjem.

Sicer ni garancij, da bo tako deloval 5 let (oz. 500 zapečenih enot), se pa ob upoštevanju pravil "lepega vedenja" do pekača vsekakor zmanjša možnost za predčasno zmanjšanje funkcionalnosti.

TOP ::

Če je to res kar ti govoriš potle,bi morala biti predložena navodil zraven vsake pečke,kako ravnati in kaj znjim delat.Vsi vemo kaj je namen pečke,zdej pa najbolje da imamo eno za peč in drugo za brat in kam pridemo potle.Zato ne bluzit.

Brainstorm ::

Kok je pa kaj s kvaliteto pečenja ali z leti pada, oziroma laserju kaj oslabi moč ali dela do smrti enako kvalitetno, če obrišemo prah vsake toliko časa z leče?
Sam imam Plextorja 712A že drugega, (prvi 712A je crknu še v roku garancije) in snemam dvdje z njim, še prej pa sem imel tudi plextorja in sicer 708, ki pa je prav tako crknil.
Za backup pa imam še Neca 4551A (nikoli ne veš kdaj mi Plextor spet crkne) s katerim pa ripam dvdje, ker dost hitreje bere od Plextorja.

Zgodovina sprememb…

krho ::

708 je tudi meni crknil 2x v garanciji... V bistvu, ker skroaj ne pečem CDjev, sem sopekel audio CD, potem pa je odletel cel CD del...
nazadnje sem dobil 712A, pa mi dela že 1,5 leta ok.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SavoKovac ::

Če je to res kar ti govoriš potle,bi morala biti predložena navodil zraven vsake pečke,kako ravnati in kaj znjim delat.Vsi vemo kaj je namen pečke,zdej pa najbolje da imamo eno za peč in drugo za brat in kam pridemo potle.Zato ne bluzit.


Proizvajalci upajo, da bodo ljudje pekače menjavali prej pogosto kot ne.

aiko ::

Lite-On mi dela super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
578315 (5326) mtosev
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312853 (1767) GrimReaper
»

DVD pekač ne dela kot bi moral

Oddelek: Strojna oprema
101179 (1030) iNDigo_Child
»

SATA Pekač

Oddelek: Strojna oprema
172213 (1440) DJ MartiNi
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
151502 (1332) wifi4all

Več podobnih tem