» »

downclock procesorja

downclock procesorja

kitzbrado ::

Med igranjem z nastavitvami Speedfana, ki ga že nekaj časa uporabljam za kontrolo temperatur in obratov ventilatorja, sem opazil, da omogoča nastavitve za navijanje oziroma downclockanje (kakšen je slovenski prevod?). Zanima me, koliko ljudi te funkcije tudi uporablja, ker se mi zdijo precej uporabne.

Želel bi nastavit nekaj takega, kot kaže spodnja slika:


Žal računalnik zmrzne, ko izberem "use this clock generator".

Problem je mogoče v tem, da se moja matična (MSI 865PEM3) ne ujema (natanko) z matično na seznamu (MSI 865PE) in mi je zato program ponudil napačen clock generator - vsaj predvidevam tako. Nisem pa na slepo poskušal vseh generatorjev, ker mi ni všeč, da računalnik ne samo zmrzne, ampak niti hard reset ne pomaga - pomaga samo odklop napajalnika iz elektrike.

Prosil bi kakega znalca, da mi pomaga pri problemu.

PS: Glede oznak matične sem že googlal, samo nisem uspel najti kaj primernega mojem problemu.

EDIT: Tole se seveda zdi uporabno tudi za navijanje, samo to me s tem procesorjem niti ne zanima.

Calligula ::

Za clockanje, downclockanje procesorja uporabljaj programa RMclock in pa crystalCPUID.

Speedfan uporabljaj le za preverjanje temperatur in nastavljanje ventilatorjev npr.

Omenjena programa sta specializirana, dobro posodobljena, da podpirata precej plat in nasploh odlicna.

Sam imam z Crystal CPUID AMDja A64 3000+ na dynamic switching na FSBju 250 med multiplierji 4,7 in 10 kar pomeni, da je od 1000 mhz do 2500 mhz (500 mhz oz 25% overclocka). Voltaze so 0.8, 1.2 in 1.425v.

90% casa je procesor na 0.8v in je tako neslisen, racunalnik manj porabi, plata (kondenzatorji), napajalec... pa imata podaljsano zivljenjsko dobo..

OChack ::

tud sam sm mojga x2 4400 furov na 2900 pa sm ugotovu da beda ker preveč žre in nč ne dela, odviv sm na 1600 in igre še zmer začuda delajo dokj solidno
Int€l inside, IDIOT Outside

Calligula ::

Ochack, frekvenco z omenjenima programoma komot stelas v Windowsih oz jih program prilagaja potrebam.
Probaj. Ni treba, da mas skos odvit procesor v biosu. Pac naj ti ga software sproti prilagaja glede na potrebe.

kitzbrado ::

Hvala lepa za odgovore. Sem mislil, da se je tema že zgubila.

Žal še vsaj ene par dni ne bom mogel sprobat nasvetov, ampak po opisanem sta ta programa tisto, kar iščem. Mimogrede: zakaj oba programa (ali sem kaj narobe razumel?)?

EDIT: Me prav zanima, če bom lahko čisto ustavil Big Typhoona, če procesor dovolj downclockam - seveda bo treba stestirat, samo po moje bi moralo iti.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
371596 (1241) ThomasSGS
»

Navijanje za telebane

Oddelek: Navijanje
403529 (2807) 69charger
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647129 (4958) MEDENA
»

Celeron D procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
635193 (3500) radiator
»

Geil Value 3200 2x512 OC

Oddelek: Navijanje
141242 (915) HyperGL

Več podobnih tem