» »

Vdor v računalnik

Vdor v računalnik

jerry2000 ::

Meni je pa hacker prišel v računalnik in ne vem kako, vem samo da je stikal po računalniku in nastavil sniffer Abel & Cain, katerega sem "takoj" odkril...

Zanima me, kaj se zgodi, če je denimo ukradel registracijske ključe od software, ki ga imam nameščenega? Me bodo firme tožile? Večina je sicer narejena strateško, da potrebuje aktivacijo ali pa vsaj ne napišejo ključa na vidnem mestu, ampak ene 2 programa imam pa takšna, da daš About us in napiše celotna serijska številka (kar se mi zdi sicer butasto na kvadrat, a moje mnenje tukaj dvomim da šteje).

Pozdrav

Jerry
Jerry and Tom

residual ::

Z omenjneim programom je lahko prebral vse tvoje passworde, ki so morda nevede shranjeni na Pcju, tudi od emaila, itd... mogoče mu je šlo za kakšne bančne zadeve, ali pa da si za nekaj trenutkov postal zombie.

za SW licence bi se jaz najmanj sekiral, ta ki ti je vdrl ima itak piratski SW ali open source...

residual ::

pa še nekaj, mogoče je bolj važno kako je sploh vdrl v PC, kajti cajn &abel ti je namestil šele po vdoru ko je že imel kontrolo nad PCjem,

če je za vdor uporabil kak rootkit potem ti so velike možnosti da je na PCju nameščeno veliko težko odkriljivih stvari.. format ...ali pa veliko dela...

jerry2000 ::

Imel sem nameščeno le Plesk 8.2 in Windows 2003 z vsemi popravki. Ja se zavedam, da je moremćnajprej priti na Remote Desktop :-( Ampak ne najdem kako. A z Rootkitom lahko pride notri? Sem mislil da že mora biti notri.
Jerry and Tom

Tilen ::

Brez firewalla in antivirusa na serverskem sistemu? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jerry2000 ::

No ok, to dvoje je tudi bilo. Ampak nobenih sumljivih programov.
Jerry and Tom

gameby ::

pa poglej na firewall-u če maš kšne sumljive porte odprte

rakm ::

Moj nasvet:
Zamenjaj windowse, ker mogoče maš še kj gor kr ne boš odkril . Če se boš matrov brisat te stvari ti lahko z zagotovostjo zatrdim, da nikol ne boš vse pobrisov, ker to "sranje" zmeri pusti posledice, sploh če maš v mapi Windows, še kšn server, prek katerga ti oddaja na njegov komp, ker te stvari obremenijo svchost.exe, k je pa v bistvu cel internet pa cel sistem map, kar pa pomen, da ti komp dela skos počasnej. Sm se že dajal s temi stvarmi (mislm odstranjeval sm to), pa ti lahko povem da k maš te stvari enkrat gor pol se jih ne znebiš, pa ne dela več tko k bi bilo treba (komp je skos počasnej, internet skos bl počas dela, antivirusen je tm samo še zato da se lepše vid...). Tako da če maš možnost, zamenjej windowse, sformatirej vse. Pa ne met pomembnih stvari na kompu, ker če te ma nekdo res rad, pol ti noben antivirusen ne nuca, sam če je vse kar ti lahko ukrade kšna "seminarska za slovo" al pa kšne slike al pa kšna gesla za "yahoo" pol ne boš nič zgubu, ker se mu preprosto ne splača to delat. Ker res to ni preprosto, sploh če do tvojga računalnika nikoli ne more fizično. Še enkrat bi ti pa svetoval da zamenjaš windowse, ker obstajajo programi, ki beležijo vsako tipko, ki jo pritisneš in beležijo printscreen, to pa prek serverja pošiljajo x osebi. To pomeni, da tudi če nimaš na kompu nobenega gesla, jih bo izdal ko jih boš vtipkal prek tipkovnice. Te programčke se skor ne da opazit, ker ne laufajo v upravitelju opravil......................

LP

StratOS ::

Zamenjaj windovse ... , ne to ... , ne tisto ..., dej to gor ... ipd
Vsak resnejši uporabnik, ki ve kaj dela ,VE kaj dela in zakaj to dela, uporabnik, ki ne ve kaj dela/delati naj pač to ne počne, če ne ve zakaj sploh.

"Zaščita" je primarna rešitev, znanje pa le potrditev obstoja te zaščite.

... brez odvečnih komentarjev.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenehni napadi na porte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10021685 (18159) Jst
»

Antivirus 2009

Oddelek: Programska oprema
465367 (4042) SkIDiver
»

ARNES

Oddelek: Informacijska varnost
112185 (1814) joejoe
»

Vdor v računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411459 (10035) AngelOfDeath
»

internet vdori v računalnik, rešitev!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
947264 (5833) ToniT

Več podobnih tem