» »

ARNES

ARNES

norden ::

Potrebujem pomoč okrog ponudnikov interneta. V ponedeljek se mi je zgodilo, da so mi kar naenkrat izklopili intenet. Ko sem poklical na Arnes so mi rekli da je prišlo do vdora SPAM pošte. Za vse skupej krivijo mene in mi grozijo, da če jim ne zagotovim varnosti na svojem kompu mi bojo enostavno prekinili pogodbo.
Koliko sem res jst tukaj kriv nevem, ampak da za vdor pošte na njihove strežnike krivijo mene, pol pa ne vem več kam to pelje.

Lahko prosim samo vaša mnenja kaj naj naredim.

lp
Mitja

sidd ::

arnes kot arnes...menjaj. Sicer pa na podlagi česa te obtožujejo?
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Če je SPAM prihajal od tebe je to čisto možno.

Imaš zaščiten komp (vsaj firewall)?

dajansko te lahko odklopijo, če jim ni karkoli všeč. Preišči komp za trojanci in Spam-boti
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Na pamet niso še nobenega odklopili.

pravila:
http://www.arnes.si/pravila.htm

Tudi pri drugih komercialnih isp-jih ne marajo zombie računalnikov.

Kot vse kaže, bi marsikdo moral opraviti vsaj osnovni tečaj iz računalništva (predvsem zaščite ( FW , AV , ne-uporaba IE-ja , ne-klikanje na vse kar piše sex v epošti ...)

sidd ::

jeje997, am, sej večina ga je? V osnovni šoli je računalništvo, potem v srednji šoli je računalništvo, še celo na nekaterih faxih je računalništvo. Samo opažam da si še dandanes nekateri ne znajo klicni dostop nastavit, ali pa namestit win.. Da ne bi začeli o tem kaj so virusi in spam. Bi pa bili dodatni tečaji zelo zaželjeni, recimo če kupiš računalnik, opravi tečaj. Oziroma piši test, če si sposoben za nakup računalnika :D.
no idea for signature
signed
I

trnvpeti ::

clovek ne more vse vedeti, to je prvo
spam je nadloga, lahko se zgodi komurkoli
tretjic, lahko te odklopijo, se bolje bi pa bilo, da ti zaprejo dolocene porte, in potem ne more z tvojega racunalnika spam ven leteti, to lahko naredi arnes

norden ::

Glede na to da sem imel vso zaščito katera naj bi preprečevala vdore, še vedno ne vem kako je mogoče da so vdrli prek mene in kako je to mogoče da Arnes ni pripravljen na takšne stvari. Moje mnenje je da bi arnes mogel imeti dodatno zaščito. Poleg tega pa bi se to lahko zgodilo že prej, saj sem pri arnesu že 2 leti z isto zaščito.
A mogoče pri routerju obstaja neka prepreka, nek zid kateri bi onemogočil vdore.
Ali je večja verjetnost da ti vdrejo če maš odprte porte.
Na podlagi takih stvari vidim da bo čedalje več ljudi uporabljalo ubuntu.
Mitja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norden ()

Pyr0Beast ::

V kolikor imaš kolikor tolikor dobro 'outbound' in 'inbound' zaščito se ti nebi smelo zgodit nič hudega. Sam ruter, kot ugotavljam niti približno ni dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Sicer pa na podlagi česa te obtožujejo?
Si pa optimist če pričakuješ odgovor.

sidd
Ja , osnovni šoli je računalništvo je slikar (pbrush) + Word , v srednji šoli je računalništvo Word+Excel , na nekaterih faxih pa še vedno učijo fortran..


norden
Kakšno "Zaščito" pa imaš ?

Arnes je pripravljen na takšne stvari ,drugače bi tvoj zombie računalnik še zmeraj svinjal po netu

Obstaja firewall , obstaja Firefox & Opera in Thunderbird , obstaja tudi ne-administratorski račun (+ntfs particije) in obstaja ubuntu :))


Problem is not the software , problem is the dummy user.

norden ::

Imam win xp sp2, ter antivirusni program nod32, ad-ware, spydoctor...
Jst mislim, da je to neko povprečje v tem času.
Krivijo me da nimam dovolj dobre zaščite na računalniku in da se je zato zdodil vdor na arnesov mail in poslal okrog 1500 spam-ov.
Mitja

amigo_no1 ::

Geslo za email je isto kot geslo za internet (dialup) pri arnesu in ga je potrebno kot vsako drugo geslo skrbno čuvati na varnem mestu (ne v računalniku)

Imaš win xp firewall (WXPF) vklopljen ?
WXPF ti nič ne pomaga, če hoče kakšen črv/virus/whatever na net (in ga že imaš nameščenega v sistemu oz. oknih (pojav bolj znan pod imenom "calling home" >:D )

, zato na tej strani preveri "storitev" "ShieldsUP!" in "LeakTest"
http://www.grc.com/default.htm


Pri ShieldsUP! pa je v redu če ti napiše "Passed" (klikni na "All service ports")

Če LeakTest (potem ko klikneš na "Test for leaks") napiše:
Firewall Penetrated!
LeakTest WAS ABLE to connect to
the main GRC.COM Web Server!

potem tak firewall ni vreden pol tolarja, ker omogoča "calling home" .

Kot firewall pripoorčam Comodo Firewall (je zastonj) ali v skrajni sili ZoneAlarm free

joejoe ::

Sicer pa na podlagi česa te obtožujejo?

Si pa optimist če pričakuješ odgovor.


Sam eni tule pa gladko na pamet (al pa celo iz ri.ti) govorijo!!!!!!!!!

Je ze kdo poklical na ARNES in preveril, kaksna je bila krsitev? Helpdesk ima natancne podatke o tem, kaj se je dogajalo, pa lahko pomaga s tem, da pove, kako so bile stvari videt na mrezi.

Tuljenje, da "na mojem racunalniku je vse v redu" te ne bo pripeljalo prav nikamor. Ce bos menjal ponudnika, te bojo pa tam dol vrgli.

Zelo me je zmotila trditev "ze dve leti imam zascito"... in ze eno leto si prakticno brez zascite, ce vmes nisi posodobil antivirusnega programa, se bolje pa je, ce imas celo definicije virusov stare dve leti... Programi za posiljanje SPAMa se maskirajo na sto in en nacin, podatke pa ponavadi dobijo iz tvojega e-mail klienta (outlook express, ce ugibam... pa je kar prav, anede)

Nikar ne jokaj in jokcaj, ampak daj masino spucat nekomu, ki ve, kaj dela. Potem poklici na ARNES, pa povej, da bos priden, pa bos dobil link nazaj. Pri posebej nerodnih in (butastih) uporabnikih se da dobit link nazaj tudi vec kot samo dvakrat, ce gre pa za kakega blazno pametnega klukca, pa je dvakrat kar zadosti.

LP
JJ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maximalna zaščita! "uporabnika"

Oddelek: Informacijska varnost
113773 (2978) Janac
»

Kako si poskenirati porte in ugotoviti če si "varen"

Oddelek: Informacijska varnost
111502 (1289) madviper
»

poskusi vdora al kaj

Oddelek: Omrežja in internet
162017 (1625) tris
»

Kak ves dasu vdrli v comp ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
61160 (918) KiLLeeY
»

Orodjarna--VDOR

Oddelek: Omrežja in internet
231655 (1031) Flasher

Več podobnih tem