» »

blackle

blackle

leejcha ::

dans sm dubla tale mail :"Ko je tvoj ekran bel ( na primer na strani z besedilom) je poraba energije tvojega računalnika približno 74 wattov. Ko je črn je povprečna poraba 54 wattov. Zaradi tega je nekaj mescev nazaj Mark Ontlush napisal članek o količini energije, ki bi jo lahko prihranili, če bi google imel črno ozadje namesto belega. Glede na popularnost strani je Mark ocenil, da bi bil prihranek energije približno 750 megawattnih ur na leto. Kot odgovor na ta članek je Google ustvaril črno verzijo svojega iskalnika, ki se imenuje Blackle.com ( http://blackle.com ). Ta deluje na enak način kot orginalni brskalnik vendar porabi manj energije."

kaj kej mente o tem? a kdo uporablja blackle-ja?

LP

Pegaz ::

Upam, da ne bo web 3.0 postal nasprotje web 2.0 - vsa ozadja črna. ;)

Ziga Dolhar ::

Ravno danes je cenjeni kolega CaqKa okoli razposlal tale edu-mail.


OK da se razumemo. Spodnja študija se tiče samo tistih vlkih kišt, ki delujejo na principu katode (CRT - cathode ray tube), saj je le tam potrebno da za belo barvo 'gori več žarnic', kar pomeni večjo potrošnjo. Vsi pa vemo da se prodaja vedno manj CRT monitorjev in vedno več LCD monitorjev. LCD ima malo drugačno delovanje kot CRT in so ustvarjeni tako, da 'žarnica vedno sveti' le da jo je treba enkrat preusmerit skozi ekran drugič pa ne. Posledično zaradi te tehnologije ob uporabi LCD monitorja, glede na eno od študij
(http://techlogg.com/content/view/341/1/) porabite pri uporabi blackle strani, celo več energije.
Sam google podpira idejo o zmanjšani porabi, vendar se je tudi sam prepričal, da se je osnovni avtor v določenih izračunih zmotil. Sami priporočajo neketare druge stvari za zmanjšanje porabe, med katerimi je tudi to da zmanjšate svetlost vašega monitorja.
http://googleblog.blogspot.com/2007/08/...

In nevem komu se je zapisalo 'da je Google ustvaril črno verzijo svojega iskalnika'. V about linku lepo piše da je blackle.com neodvisno postavilo podjetje Heap Media, ki pa ni v povezavi z Googlom.

Med drugim ste z uporabo blacklea ob določene ugodnosti, ki bi jih imeli na osnovni spletni strani. Glede na to da pa je Google vedno bolj znan po tem, da od uporabnikov 'preglejuje' pošto in ostale zadeve, kar uporablja za boljše serviranje oglasov
(Gmail @ Wikipedia pa se odločite sami koliko zasebnosti želite. vsekakor vam jo blackle da več. Lahko pa tudi cookie izklopite.

Ta mail sem se odločil spisat, zato ker mi ni mar da tu in tam dobivam nepreverjene informacije o tej ali oni stvari (recimo tudi da bo MS zaračunaval za uporabo messengerja, ter o kakih raznih zlonamernih
virusih) in da tiste, ki mi še maila o blackle niso poslali, obvestim, da sem o tej stvari že seznanil.
Informacije iz mojega sestavka so bolj podrobno razložene na
wikipedii: Blackle.com @ Wikipedia in ostalih pripadajočih linkih.
Kogar kaj več o obnovljivih virih energije
(Renewable energy) @ Wikipedia zanima in podobnih rečeh, ga seveda vzpodbujam da za iztočnico vzame wikipedio.

lp
https://dolhar.si/

kobilica ::

Jaz ga uporabljam ker me pri beli lahko zacne boleti glava,pri crkni je pa sproscujoce.

para! ::

Ja, najbolj, da začnem sekirat še zato, kolk moj komp porab štroma :)

Just don't care!

lp
Death before dishonor!

DimmniBurek ::

@ para!
Sej se ti ni treba sekirati, se bojo tvoji otroci, ko bo šel svet u maloro:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

CaqKa ::

mah zagledam naslov teme pa sem že klikal po gmailu da bi pejstno.. te pa me zigec prehiti... ah.
hvala.

leejcha, če imaš lcd potem kratkomalo ignoriraj tale blackle.

Pegaz web3.0 se bo izpustil in se dela na web 4.0. vse spletne strani bodo imele serijsko luči na črno svetlobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

jype ::

Razlika porabe pri CRT je približno enaka nič (0), na nekaj odstotkov natančno.

Žarek, ki šiba po CRT monitorju in vzbuja piksle, da svetijo, se ne izključi in ne preskakuje, ko "riše črno".

sverde21 ::

@CaqKa: mogoče si pozabil v mejlu omenit tudi to, da LCD-ji že v originalu porabijo veliko manj kot pa CRT monitorji.
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

Jaz sem pa ravno o LCDjih razmisljal, da imajo manjso porabo. Saj tam, kjer je pixel bele barve 'gorijo' trije tranzistorji. Tam kjer je crne, pa nobeden... :)

Ch4N93 ::

Testirano na 19" Samsung CRT-ju:

U = 233 V

Blackle fullscreen: I = 0,42 A; S = 97,86 VA
Google fullscreen: I = 0,48 A; S = 111,84 VA

Razlika je torej 13,98 VA.
Ni nam lahko...

para! ::

DimniBurek, tako je, upam da se bojo pri tem nadvse zabavali. Jaz se namreč ne bom :)

lp
Death before dishonor!

CaqKa ::

>>> Žarek, ki šiba po CRT monitorju in vzbuja piksle, da svetijo, se ne izključi in ne preskakuje, ko "riše črno".

samo ko riše črno dela z tako majhno močjo, da oni fosfor al kaj je že ne zasveti.

jype ::

CaqKa, s čim si pa to meril? Moj 22" philips ne izkaže niti 0.5VA razlike.

leejcha ::

joj ste carji! hvala vsm:D

CaqKa - nimam LCD-ja :| (še!), sam ful me je zanimal kolk je v meilu resnice ker folk pošilja okol take bedarije d kr ni res :) tko da no še enkrat hvala usm ;)

CaqKa ::

jype meril nisem.
tako da kolko je razlike ne vem...
ampak da ni razlike me pa neboš prepričal.

LjubimPeezde ::

Evo sedaj imajo aktivisti novo kost za glodanje>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Slo-tech:varčnejši?

Oddelek: Loža
211735 (1041) Pyr0Beast

google za metalce

Oddelek: Loža
51018 (959) Ziga Dolhar
»

Kakšen komp za grafično dejavnost

Oddelek: Kaj kupiti
181270 (995) AndrewSmith
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5710102 (8296) BladE_
»

HDTV se širi po Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
568399 (6797) Jaka83

Več podobnih tem