» »

Sta nakup in uporaba OEM programov legalna ?

Sta nakup in uporaba OEM programov legalna ?

bedanc1 ::

Seveda v primeru, če se software kupi brez strojne opreme. Veliko internetnih strani sicer opozarja, da to ni legalno, ker da je s tem kršena pogodba med programersko hišo in prodajalcem, po drugi strani pa se tisti, ki prodajajo precej cenejše OEM verzije software-a sklicujejo na neko razsodbo izpred nekaj let, po kateri naj bi bila prodaja in uporaba OEM programja tudi brez hardware-a legalna.

Prosim, če bi se komu, ki obvlada nemščino dalo pogoglati tole:
06.07.2000 - I ZR 244/97

in bi po domače povedal, kako je kaj s tem.
Ali pa tole npr.
http://www.channelpartner.de/knowledgec...

kobilica ::

Da opozorim da tudi men posiljajo spam...OEM software...kao cenejsi ker ni v skatli etc...
dajte no photoshop cs3 za 70 evrov,octino da je warez.

bedanc1 ::

Ne, ne, nimam v mislih piratskih verzij. Pač pa se na spletu dobi praktično zapakirane OEM pakete, ki se jih da legalno registrirati, pa tudi prodajalci so pravne osebe npr. iz zahodne evrope z objavljenimi podatki o firmi. Tako da seveda ne sprašujem za piratske zadeve. Da pa se ponuja in prodaja tudi veliko slednjih, o tem pa ni dvoma...

kobilica ::

Vseeno nebi oem kupoval edino ce kontaktiras microsoft recimo o tem windowsu in prilepis link...pa bi rekli da je ok.

Opkow ::

Na tvojem mestu bi bil previden pri nakupih softwera preko net-a, ce posebej, ce ne kupujes direktno od proizvajalca. Folk dela mariskaj. In so bile ze racije pri podjetjih, ki so prodajali software preko interneta za pol cene. Skatlice z mediji so pa zgledali identicno originalom, vendar brez knjig,...

bedanc1 ::

Ja, saj OEM programi so itak brez knjig. Dobiš original CD, COA nalepko (certifikat o avtentičnosti) in tanko knjižico. Ponavljam, gre za original zadeve, le da so OEM in imajo vse OEM omejitve: namesti se jih lahko samo na en PC (osnovno pl.), na več se jih ne da, nimaš podpore izdelovalca, ni priročnika itd... Da bi spraševal MS, je brezveze, ker vem, da bi itak rekli, da to ni legalno, kot trdi veliko virov na netu. Se pa najdejo tudi nasprotna mnenja, kot je npr. tole na primeru Viste:

http://windows.about.com/od/buyupgrade/...

bedanc1 ::

Zanimivo:

''A Microsoft representative confirmed that users may buy an OEM copy of Windows Vista at a substantial discount...''

Več iz PC MAGAZINA:

http://www.pcmag.com/article2/0,1759,20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedanc1 ()

opeter ::

Hmm... jaz sem tako kupil Adobejev Acrobat Pro Mac/Win verzijo.
Zraven je bil priročnik, 4 CD-ji, registracijska škatlica, le zunanja škatla je bila kartonasta in prelepljena z Adobe OEM nalepko.
Pa lepo sem brez težav registriral program, obenem pa sem že dvakrat prosil za pomoč pri Adobe Supportu, kjer so vprašali prvič za serijsko, potem pa BP pomagali.

Tako da ja, po mojem je super nakup, če lahko kupiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520614 (17062) PrimozR
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216064 (7505) gslo
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212344 (8949) Pesimist
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363803 (2709) nonenone
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910339 (7292) para!

Več podobnih tem