» »

HP Compaq 6715b

HP Compaq 6715b

Trololololo1 ::

Imam notebooka HP Compaq 6715b s AMD Turionom 64 x2 1.6GHz, 2GB rama in grafično radeon xpress 1250 do 512MB rama(128 svojega). Zanima pa me ali je možno, da je računalnik slučajno preslab za poganjanje iger kot so npr COD 2 in iger podobnega letnika, saj mi vse te igre delujejo samo na low normalno. Imam občutek, da mi namizni računalnik z 2.4 GHz amd athlonom, 512+256 ddr rama in grafično radeon 9550 deluje veliko hitreje. Gonilniki so najnovejši s HP-jeve strani. Je mogoče, da je kar s hardware-om narobe oziroma, če kdo ve kaj lahko od tega prenosnika sploh pričakujem pri igranju iger? Igre igram poredko in ponavadi starejše, vendar je vseeno žalostno, da na novem računalniku stare igre ne delujejo vsaj na medium nastavitvah.

Zheegec ::

To je pač integrirana grafična kartica (nima svojega RAM), tako da si od nje preveč pričakoval. Sicer je trenutno najhitrejša med integriranimi, ampak vseeno je počasna.
Ravno iz tega razloga je pametno na forumu to vprašati pred nakupom :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trololololo1 ::

Prenosnik v 90% potrebujem za programiranje in v resnici ne potrebujem neke dobre grafične. Sem pa mislil, da ima ta grafična tudi svojega spomina 128Mb. Kak je zdej s tem?

Zheegec ::

Ta grafična je integrirana na 690 čipsetu od AMD/ATI in nima svojega RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trololololo1 ::

Se bi dalo to grafično kako pohitrit? (dodeliti več rama oz kaj podobnega)

zcetrt ::

Sposodil bi si temo: Na omenjeni prenosnik sem bil primoran namestiti XP SP1. Gonilniki za procesor pa želijo SP2. Ali so te gonilniki namenjeni tudi večji učinkovitosti procesorja lai omogočajo Windowsem le power manegement?
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411419 (9543) trek@s
»

Pomoč pri hp

Oddelek: Pomoč in nasveti
101214 (1053) Zheegec
»

Mnenja o DELL 6400 Inspiron (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939030 (5625) steev
»

Vista in cena delnic

Oddelek: Operacijski sistemi
311833 (1137) lukaz
»

AMD vs. Intel vojna malce drugače

Oddelek: Loža
311658 (1046) Myth

Več podobnih tem