» »

Plata, CPU, ram, grafa...rabim mnenje

Plata, CPU, ram, grafa...rabim mnenje

m.i.h.a. ::

Projekt 1 (nakup novega compa):
ASUS P5N32-E SLI 163 EUR
Intel Core 2 Quad Q6600 249 EUR
OCZ Gold GX XTC 2048MB (kit) 90 EUR
Leadtek PX 8800GTS 640MB 320bit DDR3 PCI-E HDTV 360 EUR

Kakšno mnenje imate o štacunah sestavi.si in elektronika.si?
Ker nimam izkušenj s sli-jem sem zato tudi v dilemi, če se mi sploh splača vlagat v takšno plato, če sli-ja na koncu sploh koristil ne bom.
Se bi trenutno mogoče bolj splačal nakup 8800gts z 320MB rama in jo potem zamenjati ko pride serija 9?
Kako je s procesorji, planira intel kaj novega za jesen mogoče še kakšno pocenitev?

Če bi kdo kaj spreminjal na zgornji konfiguraciji se priporočam, sem odprt za predloge......750-800 EUR je pa meja.

Projekt 2 (prodaja starega compa):
Abit NF7-S
Sempron 3000+ (Barton) 2.0GHz
Geil DDR 2×512 MB kit 400MHz(garancija)
Gigabyte 7600GS 256MB (stara pol leta, garancija, z zalmanom vf700-Cu)

...koliko bi bile vredne posamezne komponente?

darius ::

Sem mel P5N32-E SLI, in je zelo nestabilna, če Ocjaš al kaj drugega. Priporočam ti kako P5K verzijo z intelovim čipsetom P35. Bojše bo delalo, pa še cenejša je. Vsekakor se splača bolj 320MB verzija 8800Gts, saj če pogledaš teste, ma podobne zmogljivosti kot 640mb verzija. Dobro tistih par fps gor ali dol. Svetujem ti trgovino sestavi.si in kup.si , hitro dostavijo ;)

LP
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

TokioGangsta ::

Če hočeš SLI oz. CrossFire potem se mi zdi plošča ABIT IP35-PRO kar vredu če ne pa ABIT IP35-E ki sicer nima SLi-ja a je vseeno zelo zmogljiva ter poceni. Grafo ti tudi jaz svetujem 320MB razen če igraš na zelo viskoih ločljivostih. Procesor je super. RAM-i so tudi solidni za ta denar. Predvidevam pa da ostalih stvari ne potrebuješ(trdi disk, ohišje, napajalnik...) saj jih boš verjetno imel še od starega računalnika. Ampak le poglej kakšen napajalnik maš če je dovolj dober.

lp
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

delfinus ::

Korektura Tokio, Abit IP35-Pro nima SLI, kot se vidi na uradni strani Abit ima samo 1x PCI-E x16 slot.
lp, D.

TokioGangsta ::

Sori sm se zmoto en je to napiso pa pol nism preveru.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

m.i.h.a. ::

tnx za odgovore

- plato P5N32-E SLI že imam, dobil sem jo po zelo ugodni ceni....kreh *kreh 60..kreh*eur...dvomim, da gre za tako slabo plato da bi jo moral menjati, nekih ekstremov v navijanju se nikdar nisem šel in tukaj bo podobno

- ok glede Q6600 vidim, da nimate pripomb in tudi meni se zdi da bo ok,...mogoče kdo ve kje bi se ga dalo dobiti najceneje (fizična štacuna ne online).....funtech ima kar ok ceno, ne?

- rami bodo tudi ok, sicer sem videl, da folk prodaja cellshock rame, skoraj nove za podobno ceno,....kakšni so cellshock rami sploh v primerjavi s tistimi ocz, ima kdo izkušnje?

- grafika....dileme tudi tukaj več ni, sem pogledal par testov in sem dobil vtis da je 640 MB verzija malce precenjena....torej verzija s 320MB
imam možnost dobiti Leadtek 8800GTS 320MB TD.....po ceni okrog 240 EUR....cena je ok, firma leadtek tudi ni med slabšimi,....razen, če kdo predlaga kaj podobnega

diski, optične enote, napajalc LC 550W, X-Fi,...bodo od starega računalnika

nasveti so dobrodošli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Shegevara ::

m.i.h.a, kje se da zrihtat 8800GTS 320mb za samo 240€ a poveš?

darius ::

Plata je ena taslabših za core 2 duo, QUAD*, sicer pa vzemi ASUS grafično 8-)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

m.i.h.a. ::

MedoPu: grafa je kolegova in jo prodaja, ker je kupil gtx

darius: lahko prosim argumentiraš

darius ::

Sem jo mel, in če že malo naviješ procesor ali rame je zelo nestabilna, baje da je ta čipset skregan z core 2. ASUS pa ker so znani po kvalitetnih izdelkih ;), pa še bundle je ql.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

TokioGangsta ::

Kaj pa dobiš zravn če pravš da je vredi? Ali je vredna razlike v ceni med leadtek?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

m.i.h.a. ::

naslednja stvar...OS:
izbiram lahko med WinXP Pro in Vista Ultimate, sistem bo namenjen tudi igram...doh.
Ker marsikdo že uporablja visto, predvidevam da začetnih problemov več ni, špili tudi delujejo ok,...ne? Prosim za argumentiran odgovor zakaj izbrati visto oz xp, po vaših izkušnjah!

CPU hladilnik:
kako se obnese procesorju priložen hladilnik, je glasen, so temp ok,....se mogoče bolj splača investirat v boljšega (katerega)?

Ohišje:
trenutno ohišje je staro že kakšnih 6 let in je bilo zaradi intenzivnega modanja zelo prirejeno,...sicer niti nisem nameraval menjati, ampak lahko predlagate kakšnega novega. Pogoji:
-cena do 100 EUR
-dobra prezračenost (prostor spredaj in zadaj za 12cm vent)
-prostorno in praktično

opeter ::

Poglej, glede Viste ti lahko napišem le to, da meni deluje v redu (uporabljam pa Business Edition).
Edino en gonilnik nisem imel za Visto (ena stara SCSi kartica), pa sem namestil gonilnike za Windows XP. Deluje BP.

vanmarko88 ::

jaz ti predlagam to ohišje je elegantno dobro prezračeno edina "slaba" plat je da ni nevem koliko
prostorno ampak vseeno bodo komponente stale brez problema notri
verjami res kvalitetno ohišje in po dokaj nizki ceni skratka Lian -Li
klik

edit:ma tudi velik potencial za nadalnji mod

Zgodovina sprememb…

TokioGangsta ::

am... men ne odpre strani ki si jo dal
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

darius ::

Chieftec Giga Tower GX-01B ... 97€ @ cool pc.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

m.i.h.a. ::

bump
CPU hladilnik:
kako se obnese procesorju priložen hladilnik, je glasen, so temp ok,....se mogoče bolj splača investirat v boljšega (katerega)?

kaj pravite na Scythe INFINITY, je vreden dodatnega svojega denarja, kakšna je kompatibilnost s platami in ohišji, ker vidim, da je kar velik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

darius ::

Priporočam Thermaltake Big typhoon, idle temp: 22°C , load temp: 33-37°C , se mi zdi da je 41€. Pritrdi pa se isto ko oni navadni cpu cooler.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

pro gamer ::

550W ne bo dost, če bi imel q6600, 8800 gts 640, 2 giga rama,high end matično, 1 DVD RW, 1 ide in en sata disk, 1 floppy+2x120 in 2x80 mm fana bi ob peak loudu rabu 620W (najbrž še več) (nisem računu x-fija)
Če bi imel pa en ide idsk pa 593W...
Če hočeš tišino pa da ti ne crkne v enem dnevu->vzemi enermaxa (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Najbrž bo to preseglo tvoj budget, odloč se samče hočeš pa vzemi http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

p.s.: Mal poglej za thermaltake armorjem, cunamijem, mambotom (tak navaden je 40e) al pa sharkom ali pa CHIEFTECom LBX-02B-B-B.
Imam takega kot na spodnji sliki, sma preden daš kej not rabš vse zvit pa odlomt da kej nardiš ampak zgleda luštno čeprav je plastičen.

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

Situacija se je razpletla takole:

ASUS P5N32-E SLI
Intel Core 2 Quad Q6600
OCZ Gold GX XTC 2048MB (kit)
ASUS GeForce 8800 GTS, 320 MB
ohišje Antec nine hundred
ostaloiz starega pc-a:
Seagate 320 GB 7200.10 ATA
LG 16× DVDRW
LC 550W (6550GP)
Creative X-FI XM

..in Vista Ultimate 32bit

Zadeva je priklopljena, inštalirana in v pogonu....na srečo je šlo vse skupaj brez zapletov in z vsem sem zelo zadovoljen......no......malo me moti glasnost stock hladilnika priloženega procesorju, sicer je tih, dokler ni proc obremenjen, ampak ko je, se pa vent hitro spravi na 3000rpm in glasnost takrat je občutno višja.
Malo razmišlajm o zamenjavi tega venta s kakšnim tišjim.....po brskanju po starih temah na forumu sem dobil vtis, da je Scythe infinity nekako še najboljši in tudi big typhoon naj ne bi bil slab. Torej katerega od teh oziroma mogoče kaj tretjega?

temperature z stock sicer niso slabe....v idle recimo 38°C ob 2300rpm, kar je še sprejemljivo, ampak se vse konča ko je comp pod obremenitvijo

bond007 ::

PA ti si si tole upam priklopiti na lc napajalnik? Ziher se ti bo jutr al pa pojutršnim vseskup skurl. To morš nujmo kupit eno orng firmo antec,tagan,.. vsaj 650W al pa 700 .. pa da košta 100€+ pol bo mogoč vredu delal:P

Mal sem bil sarkastičen in oponašal druge nubeke, ki zmeraj vsiljujejo ta drage napajalce:P

Pegart ::

@ProGamer
Potem tukaj buče prodajajo?! Poglej kakšen sistem je in kakšen napajalnik svetujejo zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

bate ::

Nič se sekirat, na tvojem linku imajo 2 grafični, procesor, ki naj bi bil namenjen navijanju in pišejo: "...to justify 600 watts or more."
Se zna zgodit, da bodo prišli posti, kjer te bodo res poskušali prepričat podobno kot bond007, le da bodo tokrat mislili smrtno resno.
Če imaš temperature procesorja ugodne lahko sam brzino ventilatorja poskusiš zmanjšat, pa bo manj ropotal.

LP

Pegart ::

To sem tudi sam misli. Pač sem hotel pokazati, kakšen sistem je in kakšen napajalnik zraven priporočajo. Da Sploh ni treba met tako močnih napajalnikov, kot večina trdi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544685 (4685) Saiyajin
»

High-end kista za 1300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
896432 (4774) DJ MartiNi
»

8800GTS

Oddelek: Kaj kupiti
231721 (1156) AapocalypseE
»

Nov komp

Oddelek: Kaj kupiti
51360 (1312) dzinks63
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272335 (1407) Kezman91

Več podobnih tem