» »

[PL/SQL] Dbms_Ddl.alter_compile

[PL/SQL] Dbms_Ddl.alter_compile

JanezH ::

Zivjo,

imam 2 userja (npr user1, user2), vsak user pa ima svoj package (npr. package1, package2). Rad bi pa naredil to, da bi med izvajanjem package1 od user1 skompajlal package2 os user2.

V kodi od package1 od user1 napišem:
Dbms_Ddl.alter_compile('PACKAGE', 'user2', 'package2');

ampak mi vrze error: ORA-20000: Insufficient privileges or object does not exist.
Na user2 sem grantal pravice: GRANT EXECUTE on 'package2' to 'user1';
ampak ne pomaga.

mi lahko prosim kdo pove kaj narediti?

hvala

Ginginova ::

Z GRANT EXECUTE v Oraklju dodeliš le pravice za izvrševanje, ne za spreminjanje paketov/funkcij/procedur. :)

Sicer pa ne razumem, zakaj bi rad kompajlal reč skozi PL/SQL proceduro in skozi drugega userja, ki ni lastnik paketa? Če imaš en paket/proceduro/funkcijo, ki se sklicuje na drugega, ki je bil spremenjen ali invalidiran, se itak pri poiskusu izvršbe najprej opravi prevajanje kode in to samodejno.

Ogo

JanezH ::

Ja vem kaj naredi grant in paket se ne spreminja vmes. Štos je da se najprej izvaja en paket na prvem userju pri čemer se dropajo tabele, ki se uporabljajo tudi v drugem paketu in zaradi tega pride drugi paket v invalid stanje, vsaj mislim da je tako. Paketi pa se kličejo z eksterno aplikacijo, ki dobiva 'ora' napake in tu pride pol do napake kjer se prvi paket vedno izvrsi, pri drugem pa pride do napake. Če pa zaganjam paketa v pl/sql developerju pa vedno dela vredu. Zato sem mislil, da ce bi na koncu prvega paketa recompilal drugi paket, da bi pol delovalo ok...

Ginginova ::

Katero verzijo Oraklja pa guncaš?

Ogo

JanezH ::

10-ko.
Sej je OK, sem naredil na drugačen način pol, sam me pa vseeno zanima zakaj tole ni delovalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najlaže rešiti problem z unix permissioni

Oddelek: Pomoč in nasveti
161830 (1577) eVro
»

Oracle SQL Developer

Oddelek: Programska oprema
132870 (2047) cesy
»

kako prestaviti uporabniške profile (Documents and Settings) na drug disk

Oddelek: Operacijski sistemi
91623 (1338) sidd
»

Gentoo kaj se dogaja?

Oddelek: Operacijski sistemi
462273 (1561) Pithlit
»

Sortiranje podatkov v PHPju

Oddelek: Programiranje
81170 (1020) poweroff

Več podobnih tem