» »

Kaj mislite o novih MSI-jevih notesnikih Megabook GX700 in GX710

Kaj mislite o novih MSI-jevih notesnikih Megabook GX700 in GX710

Brane2 ::

Moja stara Toshiba me vse pogosteje zeza in vse bolj škriplje, zato sem začel oprezati za novim strojem.

Moje osnovne zahteve so:

- veliko konjskih moči v CPUju. Ni toliko pomemben vsak megaherc kot v osnovi hiter stroj. Lahko je tudi kak desktop CPU, kot je na primer v Clevo D900C, če z njim stvar s polnimi baterijami vzdrži vsaj recimo uro nabijanja iger ( normalnega pisarniškega dela pa valjda kaj več).

- Fajn bi bilo, če se da v isti stroj vdelati po želji tudi Dual-dual-Core Intla (>:D ) ali QC Barcelono, če gre za AMD varianto z desktop CPUjem ( kot vem K-10 še nekaj časa ne bo v prenosni varianti)

- hočem LCD z najvišjo ločljivostjo, ki je na razpolago. Stara Toshiba ima 15" s 1600x1200. Danes imajo vsi solidnejši stroji verzijo 17" z 1920x1200. Hočem to (ali več), torej WUXGA minimum.
Zaželjen mat displej, brez Clearbrite, Clearscreen etc piz*arij.

- velik, prostoren, hiter RAM

- po možnosti možnost nabave v "barebone" verziji, kjer dobiš gol stroj brez RAM-a, CPUja in diska, ki ju pozneje izbereš in vdelaš sam.

- modularna zasnova, kjer pozneje lahko spremeniš stvari sam. Recimo to, da je vdelana grafična na MXM modulu, ki ga pozneje lahko zamenjaš, če/ko ta preveč zastari ali kaj podobnega. Enako za vdelan WiFi itd.

-tak stroj ne more imeti avtonomije 8 ur, tega se zavedam, vendar naj bi imel solidno močne baterije. Ekstra 100 dek me ne bo ubilo.

- fajn bi bilo, če bi se ga dalo dobiti z ekstra avtomobilskim polnilcem in rezervno baterijo

- ne rabim ravno ohišja iz titana ampak solidna neškripajoča abc plastika je pa minimum


Od tega kar me zanima in pade v cenovni razred tja do 1,5 kEUR so v glavnem:

Fujitsu Siemens Amilo

Clevo 570U

Clevo D900C ( varianta z desktop Intli)

MSI- MEgabook GX700 ( Intel mobile + nVidia 8600 GT/ 512M GDDR3)
MSI- MegaBook GX710 ( AMD Turion + 690 NB + X2600 HD 256 MB GGDR3 )


ZANIMA PA ME:

- kaj si mislite o omenjenih MSIjih ? Cenovno sta tam nekje na 1400 EUR za stroj z 2 GHZ čipom 2 GB RAMa in 160 GB diskom etc.

- kaj si mislite o odnosu AMD Turion proti Intel T7xxx ? Kakšno podnožje sploh uprabljajo Turioni ? Se da tja not zabosti kak Socket A AMD64 ali kak novi ekonomični Phenom, ko pride ven ?

- kaj sploh je to za en X2600 HD grafikulja in kje je to po relativnih performansah ?

- nekdo je tu postal link enkrat z razpredelnico zmogljivostnih indeksov različnih GPUjev, po kateri se je človek lažje orientiral, sedaj pa tega v bookmarkih ne najdem več. Če ima kdo kaj podobnega pri roki, je dobrodošlo...

- kje dobiti te zadeve v "barebone" verziji ?

Kaj mislite o tej problematiki nasploh in kakšna je vaša rešitev oziroma stroj, ki ga mislite vzeti ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

klinker ::

Se da tja not zabosti kak Socket A AMD64 ali kak novi ekonomični Phenom, ko pride ven ?

:\

Brane2 ::

Kaj hočeš reči s tem ? "Glupog li pitanja","bog ve" ali kaj tretjega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Hehe, imaš pa hude zahteve :)
ravno sem gledal strojčke, ki bi kar ustrezali tvojim zahtevam, edino cena je preko 2200Reur :)
barebone s 17" 1920x1200 še nisem videl, spomnim se pa, da je neko podjetje to ponujalo... Bom malo poiskal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Tisti MSI je v nemčiji EUR 1400 skupaj z davkom.

To je ene tolk, kot tu dajete za veliko šibkejše stroje.

Kar se zahtev tiče, sem odkril, da na terenu hočem biti čimmanj utesnjen glede na to, kar pričakujem za domačo mizo.

Štrom se vedno najde in ni tak nerešljiv problem na kakih konferencah in tudi prostor ni problem,d a bi se recimo ne mogel usesti za pošteno mizo.

Utesnjenost pri delu pa zna prinesti frustracije in slabe rezultate.

Zato hočem,d a je stroj zmaj. Da lahko hitro preletim z njim vse slike v raw formatu, ki sem jih naredil maloprej, jih kar tam posortiram pokorigiram in odvržem slabe in napišem članek, si naredim beležke ali enostavno skopiram vse CDje, DVDje in podobne materiale na disk, preden jih zabrišem v kanto in jih ne vlačim s sabo. Zato je fajn imeti s sabo mašinco s 3-4 diski v RAIDu, četudi izpustiš recimo DVD enoto in jo imaš mogoče posebej v torbi kot externo enoto...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Evo ponudbe za najcenejši Intel based GX700 ( WUXGA CPU T7500 2.2GHz, 2GB RAM , disk SATA 250 GB etc.):

http://showtime.online-reseller.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1361997&rid=po

Evo ene za AMD based zadevo ( WUXGA , Turion TL-64 na 2.2 GHz, 2 GiB RAM, 250 GB SATA disk etc):

http://showtime.online-reseller.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1361993&rid=po
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Mogoče tale zverca?

Brane2 ::

Ta zverca mi je v bistvu dala mislit ( uvaža jih Asbis), vendar ima bistveno slabšo grafikuljo ( X1600 ), počasnejši proc in manjši disk od tanove zadeve, ki ima intlov 965 chipset z dodatki za šparanje štroma, 800 MHZ FSB in seveda ATI X2600HD oziroma nVidia 8600GT. TUdi baterija je večja pri MSIju ( 6600 mAH)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zheegec ::

Uh, ta MSI je pa res super. Vse je OK, tudi baterija zna zdržati kar lepo preko 3h. Priključke ima vse...
Vse MSI, ki sem jih dosedaj imel v rokah (no, ravno veliko jih ni bilo), so dobro narejeni...

Kaj naj rečem... go for it!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

OK. Še par vprašanj: Kolk je razlike med Turionom in Intlovim T7xxx na isti frekvenci ( a je to praktično isto ali ne itd) in kje leži ATIjev mobility X2600 HD in kje nVIdijin 8600GT ?

ATIjeva zadeva ima baje nekakšen Hypermemory za preostalih 256 MB ( se pravi 256MB dedicated + 256 MB HYpermemory), nVidija pa dedicated celih 512M.

Zanimajo me detajli okrog tega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Po porabi sta si C2D in novi Turion64 (65nm, če je 690čipset je gor tudi 65nm T64) zelo podobna, clock-for-clock je pa C2D hitrejši vsaj 15%, prej več.

HD2600 bi znala biti mičkeno počasnejša od 8600M GT (čeprav novi AMD/ATI driverji delajo čudeže), ima pa nižjo porabo kot 8600M GT.
Tisto glede RAM je bolj ali manj marketing, 128MB je premalo, 256MB je pa čisto OK. Tisti Hypermemory/TurboCache je bolj marketinška fora, je popolnoma dinamični, tako da ti ni treba skrbeti, da bi ti po nepotrebnem porabljal sistemski RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Ja, zgleda da je potem GX700 lahko zame bolj optimalna izbira.

Čeprav so ti stroji zelo podobni Clevo 570RU, kli je zunaj kar nekaj časa seveda pod imeni proizvajalcev, ki v bistvu nanj samo limajo nalepko ( Sager etc), imajo mogoče nekaj novejši pridih zaradi novejšega čipseta in grafike- je pa ta stvart modularna, tako da se jo da dati tudi v Clevo 570RU, če jo že ne ponujajo.

Iz Clevo programa mi najbolj diši D900C, ki je prenosnik, vendar s hardverom varčnega namiznika, torej s pravim X6xx CPUjem itd.

Rad bi nekaj takega, vendar z AM2+ podnožjem,d a bi lahko stlačil not X4 Phenoma, ko pride...
On the journey of life, I chose the psycho path.

guljox ::

hey brane a si si že kupil svoj stroj bi me zanimalo kako si zadovoljen, jaz si bom najverjetneje omislil tole ima kdo slučajno izkušnje z dotičnim proizvajalcem?

Brane2 ::

Nisem še, zaenkrat sem pustil stvar v mirovanju. Imam druge probleme, tako da stari prenosnik sotji na mizi odprt.

Se ga bom lotil čez par dni. Poleg tega še nimam pripravljenega SWja, kib i ga rad imel na prenosniku, brez njega pa nočem plačati zadeve, ki me bo potem na polici čakala in jo bom občasno odnesel kam s seboj.

Rad bi za svoje namene najboljšo zadevo, ki jo lahko dobim tisti hip, ko jo res rabim.

Mam feeling, da se bo do takrat dalo dobiti poštenega QC z zelo solidno grafiko ali celo dvema.

Drugače bi pa ta tvoja izbira recimo znala biti v redu. Evo, še mesec nazaj je bil ATI v prenosniku bistveno slabša izbira, sedaj se pa je situacija obrnila.

Tudi Turion ni več tako inferioren, če skompajlaš kodo posebej zanj.

Skratka, prektičnih izkušenj s tem strojem še nimam, testov natanko zanj še nisem našel, našel pa sem kup dobrih mnenj o prejšnjih Megabookih ( folk očitno spoštuje MSIjeve zadeve) in tvoja izbira se vsaj meni zdi povsem smiselna. Mogoče bi si zraven omislil še rezervno baterijo in napajalnik za delov avtu....
On the journey of life, I chose the psycho path.

opeter ::

Brane2, a novi Turioni imajo po novem ime napisano kot "Turion 64"?
Ker do zdaj sem videl le, da ima AMD oznako Turion64 za enojedrne proce, Turion X2 pa za dvojedrnike...

Zheegec ::

Ne, Turion 64 so enojedrni, Turion 64 X2 pa dvojedrni.
Če je 690 čipset je tudi 65nm Turion64 notri s porabo podobno C2D.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

guljox ::

super pol, bom zadevo kr naročil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako čimceneje do Macbook Pro ali Air 13"?

Oddelek: Kaj kupiti
111524 (1300) zattara318
»

Bitka ATi-ju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6410396 (6394) Pšenični
»

Ima kdo izkušnje s Tron prenosniki??

Oddelek: Kaj kupiti
243384 (2904) Gogo
»

Mnenje - notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
141851 (1374) Neaktiven
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345142 (3472) okfec

Več podobnih tem