» »

Problem z monitorjem

Problem z monitorjem

Obssesen ::

Imam problem, in sicer prižgem PC ampak, mi gre monitor v stand-by način. V ozadj slišim "pozdravni" zvok Winsov in tudi v MSN ser normalno vpiše. Sem poskušal zamenjati grafične kartice in 3 monitorje a problem je še vedno isti.

Pred 10 dnevi je bila pri nas "nevihta", udarilo je samo enkrat, ampak na enmu PCju se mi je ta problem pojavil sedaj, pri drugem pa 3 dni nazaj. Problem je popolnoma identičen.

matg ::

zamenjaj napajalnik, se mi je isto zgodilo prejšnji teden.

solatko ::

Vzeti si bo treba čas in stestirati posamezne komponente:
1/ Ram - zelo velika verjetnost, zaradi udara strele
2/ napajalnik - enako kot rami - poškoduje eno linijo in navidez še zmeraj dela
3/ diski - malo verjetno, se pa zgodi
4/ plata - vizualno preglej kondenzatorje, največkrat je krivec prav MB, saj se pri udarih strele po omrežju ustvarijo velika nihanja v napetosti.
5/ procesor - najmanj možnosti, da je crknu

Če nimaš možnosti zamenjave komponent z drugimi, bo treba na servis, ali k prijatelju z podobnim sistemom.

solatko ::

matg - Pri tebi je šel napajalnik, ni pa nujno - potrebno je testiranje - ti si imel pač srečo, da je šel samo napajalnik, največkrat gre še ram po gobe.

Obssesen ::

Sam pomojem, RAMi niso, pravtako ne disk ker se mi Winsi naloadajo normalno im celo na net se poveže in vpiše v msn.

Pomojem, mi je skurl kej na plati ali pa je šou napajlanik, čeprav so se težave pojavle šele čez 14 dni od nevihte :-/.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910074 (7416) RC37
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939723 (7168) gregor
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636737 (4920) klemenSLO
»

kako ves, kaj je crknilo?

Oddelek: Strojna oprema
191827 (1356) jero_no1
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463392 (2320) krho

Več podobnih tem