» »

Menjava olja pri midimotocross 110ccm oz 125ccm

Menjava olja pri midimotocross 110ccm oz 125ccm

the_game ::

Mene zanima na kolk časa je fajn menjat olje. ko je še čisto ali ko je že umazano (prelavfano) ni več masno in črne barve. po preb.3mescih.??
Zdaj mam pa še en problem olje imam samo me neki glede izpusta iz mašine zanima kateri vijak je pravi ali sta kr oba za izpust olja ali je samo eden pravi tu je pa še slikca

DimmniBurek ::

Olje se običajno menjuje na 6000km, na motorjih(recimo 600ccm). Če je motor bolj kros narave(beri: stalno na obratih) potem je pametno menjati prej. Recimo KTM SMC 660 ima predvideno menjavo na 2500km.
Ker verjetno nimaš števca, potem ti priporočam menjavo na določeno število ur. Recimo če se povprečno voziš s 60km/h potem bi blo 3000km narjenih v 50h.
Ampak se verjetno ne voziš povprečno s 60km/h. In olje daj kako boljše od unega petrolovega. Priporočam Motul, Castrol, Motorex...

glede barve: Na mojem GSX-R600 se je olje obarvalo v črno že po kakih 500km. Tako da to ni tolko relevantno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

the_game ::

ja mam olje CASTROL GPS 10w40 rdeče barve noter je pa olje rumene barve sm nevem katero(ker je še orginal)
katiri šrauf naj odšravfam od teh dveh???

Urc ::

Probi. Pomoje zjebat nimaš kaj. Je pa res da nimam izkušenj s temi kopijami motorjev...:\

DimmniBurek ::

Nima vezez barva olja, glej samo da je olje za v mašino-če je motor 4takten. A nisi dobu kakih papirjev zraven? Jebovas kupavate ta jajca, pol pa se je pokvarlo.:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

the_game ::

a morda kdo ve je že menjal olje v midimotonu kateri šrauf odšraufat.

K0K0 ::

Najprej povej al maš 2 al 4 takten motor. Če imaš 4 taktnega moraš vedet če imata cilinder in menjalnik skupno ali ločeno olje. Na podlagi tega lahko potem izbereš tip olja.

the_game ::

mašinca je 4T 1valj(1celinder) 2ventila(sesalni,ispušni) ima oljno torzijsko sklopko in 4prestave.(daš v prestavo in dodaš gas,brez ročne sklopke na belanci) pomoje je olje sm 1not za mazanje sklopke, menjalnika in ojnice oz. bata. (ker sem probal mal odšravfat ta 2 šravfa in je na obeh enako olje.
nevem kaj je za eno not neke rumena barve zdaj bom pa dal CASTROL-a GPS 10w40.
tak je moj motor samo rumene barve

the_game ::

a je že kdo menju če mogoče kaj ve naj kr pove

the_game ::

no jst sem zamenjal olje not sem dal CASTROL GPS 10w40. predtem sm se mal vozu da se je mašina in olje segrelo potem pa sem spusil ole pri vijako (šraufu) nan paše ključ št. 17 ta veliki vijak. ta majhnega ne rabiš odvijat sm motor mal nagneš in steče olje ven. not sem pa dal 1l olja.vozu sem se cca. 30min in mašinca normalno laufa.

gewehr ::

jst sm dubu tak cross pa so vse žice potrgane tako da bi prosil če ima kdo kakšno vezalno shemo ali pa če bi kdo poslikal vse žice kako so povezane naj objavi ali pa mi pošlje sliko po mailu na jany__94@hotmail.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818887 (10143) hojnikb
»

motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6819060 (16110) andromedar
»

Twingo-kakšno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012635 (11113) krneki0001
»

Midi Moto cross 110ccm

Oddelek: Loža
155991 (5601) xabre

Več podobnih tem