» »

Kje v Sloveniji kupiti/dobiti vijake, prevlečene z gumo za trde diske? Ali pa predlagajte alternativno rešitev - HVALA!

Kje v Sloveniji kupiti/dobiti vijake, prevlečene z gumo za trde diske? Ali pa predlagajte alternativno rešitev - HVALA!

opeter ::

Torej, kot se že naslov glasi:
Kje v Sloveniji kupiti/dobiti vijake za trde diske, prevlečene z gumo?

Nekaj takega sem imel v mislih: FrozenCPU



Ali pa poznate kako alternativo?
V glavnem rabim rešitev, da mi ohišje ne bo vibriralo...

Vnaprej hvala za vse odogovore!
  • spremenil: opeter ()

icko ::

Lahko sam vstaviš gumijasto podložko vmes iz poljubno mehke gume...
lp

DJ MartiNi ::

Tukaj malo poglej.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

opeter ::

Hmm... kje se dobi pa takšna guma?
Tudi sam sem imel podobno idejo, da bi neko gumijasto cev odrezal na koščke (1 mm ali kaj podobnega), samo pa ne vem, kje bi se dalo dobiti kaj takega.
Kak Merkur, OBI ipd.?

bzp ::

Merkur, Obi, ni važno, načeloma povsod dobiš gumijaste podložke. Pa še poceni je.

icko ::

V bauhausu poglej pri tesnilih... važno je da luknja ni prevelika glede na deblo vijaka. Lahko daš tudi dva tesnila če je en pretanek...

Dvomim pa da ti bo to kaj veliko ublažilo treslaje. Najboljši sistem imajo starejši multi cd predvajalniki za v avto kjer je vse obešeno na male vzmeti.
Tudi sam sem že z vibracijami uničil laptop in par hd jev. Pri uporabi laptopa med vožnjo nimam teorije kako ustaviti tresljaje.
Bo izgleda kar treba odpret denarnico in si omisliti kakšen panasonicov tough book. Upam da bo potem ok.
lp

opeter ::

Hvala za vse dosedanje odogovore.
Bom šel po šihtu v Merkur, pa bomo videli, kaj se dobi.

LP

Calligula ::

icko Tough booki so dragi. Pocasi si bos itak lahko omislil solid state disk. Cene padajo.

frulz ::

Da ne bom odpiral nove teme - ko že govorimo o vijakih - me zanima, kje kupujete vijačni material in drug montažni drobiž, ki pride v poštev, če kaj dosti šariš po drobovju računalnikov. Predvsem sem že večkrat neuspešno iskal montažne elemente (vijake) za pritrditev matične plošče v ohišje.
Hvaležen bom za vsak predlog!

PaX_MaN ::

Jah, ne vem, vijake se ponavadi dobi zraven ohišja...

Kibby ::

Na nekaterih tujih straneh sem bral da tale zalman baje odlicno deluje oz. utisa diske... baje da bi naj delal "čudesa" z raptorji... ima kdo v slo kake izkusnje z njim nasplosno in z njim in raptorji? LP8-)

steev ::

Na zračnce od kolesa/motorja jih obes. Tiho delovanje zagotovljeno.
:|

trek@s ::

Tako ja. Jaz sem disk vpel na gumice z vseh 8 vogalov v ohišje. Disk je zelo tišji, poleg tega pa lahko nosim kišto okoli ne da bi se bal, da bo disk kam udaril. Kvečjemu gumice dobro ublažijo sunke, če npr. po pomoti udariš v ohišje ali kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kak način pritrditi ATX matično na lesen podstavek?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111809 (1390) šajtrga
»

Hlajenje vrmjev na grafični

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172796 (2496) DejaVu
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302423 (1758) Racko
»

Chieftec "problem"

Oddelek: Pomoč in nasveti
141704 (1354) ferjan
»

Pleksi okno v stranici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281870 (1335) Boeing

Več podobnih tem