» »

Spet XP problem

Spet XP problem

mb ::

Imam naslednji problem z XP windowsi:
kar na lepem se mi računalnik resetira in to ponavadi ob večjih obremenitvah (npr.:ko mi testira v 3D Marku)
Kaj naredit da se ta problem ne bo več pojavljal?

BigHugo ::

Nehaj testirat in rajše začni kaj pametnega delat.

LP BigHugo
LP BigHugo

Lime ::

Tole bi znala biti plata ali napajalnik.

_Mare_ ::

Mogoče maš pa vkloplen da se ti avtomatsko resetira ob kakšni napaki.
Probi tole izklopit:
Control Panel -> System -> Advanced -> Startup and recovery settings -> pa izklop Automatically restart.

SLOWWWeb.net ::

Ne dolgo nazaj sem imel podoben problem pri stranki, vendar ne pri testiranju mašine. Sistem se mu je normalo nalozu, le ko je dal zahtevek za izvajanje kaksnih operacij se je masina resetirala. To se je zgodilo dvakrat. Resitev? Sel sem pogledat v BIOS T 81 stopinj 8-O . Razlog: med ventilatorjem in napajalnikom ni bilo niti za en prst prostora!

Poglej stanje T in delovanje ventilatorjev.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

mb ::

Pogledu sem temperaturo (duron 1ghz (nenavit) -> 45 stopinj).
Tisto kar je reku Lime: Z napajalnikom mam res težave. Včasih se mašina res ne vklopi, po udarcu po napajalniku pa lahko vklopim računalnik. Samo mislim da to ni problem, ker se to dagaja tudi drugim.

[t502] ::

Komu drugemu? Pa ves da to ni normalno.

Napajalnik mora delat BP drugace pa reseti/shut downi pri malo vecjih obremenitvah.

Jaz mam en 400W PSU in se lepo sam zazene kak pa eno 1W lucko gor priklopis pa se vgasne :D

mb ::

Zdej sem odkril nov način, da mi samodejno resetira:
ko sem na internetu, in potem ga sklopim, ne da bi prej zaprl explorerje, se že na novo zaganja.

Nekdo je prej omenil, da naj izklopim tisto, kjer piše automatically restart. Ko to naredim, se mi pojavi moder zaslon in potreben je reset...

Kaj je narobe?!?!

Marko007 ::

Jaz sem menjal drajverje za zvočno kartico, ki jo mam integrirano na plati. Zdaj je kak mesec od tega in modrega zaslona nisem več videl. Pa upam, da ga tudi ne bom več. :D

Thanatos ::

preberi si tole

mb ::

Glede zvočne: Js jo mam tudi integrirano na plošči (neka creativova), pa so winsi dali kar sami gor driverje. Na internetu pa se jih ne dobi za XPje, ker sem že iskal :(

-Notalent- ::

Najbrž pre slab napajalnik!

mb ::

220 Wima napajalnik. Bi bilo pametno kupiti 300W?

mb ::

Še vedno nisem rešil problema.

ToniT ::

Preveri še RAM.

Maxtor ::

Meni se dogaja isto (samodejni restart). Bojda se to dogaja na vseh MSI osnovnih ploščah. Če imaš MSI, ne boš rešil problema, sicer pa ...

Marko007 ::

No jaz mam msijevo plato (in poznam jih še kar nekaj, ki imajo msi plato+win xp), pa se jim to ne dogaja. Jaz še vedno mislim, da so bli pri meni krivi drajverji za zvočno. Pač probaj dat gor samo drajverje, ki jih je microsoft pregledal oziroma jim je dal certifikat (al nekaj podobnega) pa boš potem videl, kaj bo.

Maxtor ::

Jaz nisem namestil niti enega svojega gonilnika, saj so bili vsi že vsebovani v win xp, torej so vsi s strani Microsofta ustrezni, pa se mi je PC zelo pogosto sam od sebe resetiral, tako da ne vem, kaj je krivo. Drugega nisem imel nameščenege, kot easy cd creator, Word, winamp in nekatere malenkosti, tako da tudi nekompatibilnost s programi ni problem. Vsi ostali winsi delajo brez kakršnikoli težav.

Marko007 ::

Sam imam Easy cd creatorja v win me, kjer dela brez problemov (bolj ali manj), ko sem ga pa na xpje dal, pa je trdil, da nimam pekača! Zato pač zdaj uporabljam nerota.
Če boš pa ugotovil pravi vzrok, zakaj se ti xpji resetirajo, pa napiši.

McHusch ::

Win NT/2000/XP nimajo ASPI layerja. Windows 9x/ME majo okrnjeno razlico, ki zadostuje za Easy CD Creator, v WinXP pa moras instalirati forceaspi17.zip. Poisci na spletu.

Nero ne nuca ASPI, ker uporablja svoj sistem, vendar je original ASPI bol ziher

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP in Nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
121230 (949) SkIDiver
»

Problemi, problemi, in še enkrat problemi (s K7S5A?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141333 (969) Boky
»

Teac RW 24x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171450 (1146) Dirkac
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442416 (1433) Maxtor
»

CDRWIN ?!?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151302 (1164) Mr.B

Več podobnih tem