» »

Teac RW 24x

Teac RW 24x

~Panter~ ::

Mam en čudn problem.Dons sm kupu Teaca pa ga lepo namontiram v mašino, pržgem računalnik, windowsi mi ga pa prepoznajo kakor običen CD-ROM drive. Tud Nero mi noče dat na razpolago Teaca, sam Image recorder, čeprou mi v file browserju pokaže da je cd RW drive tam.Kaj mi je storiti?:( Aja, mam pa Win Xp pa BH 6 plato.

rc-car ::

In zakaj moras to 2x prasat? :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

miranpozar ::

Dolpotegni si NAJNOVEJŠO verzijo Nerota.

rc-car... evo samo zate sem odstranil dvojni post...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Zgodovina sprememb…

~Panter~ ::

Hvala. Zdej mam Nerota 5.5.6.4 pa mi dela b.p. Ta pru cd je že spečen, mal mn kt pa 5 minut. Full razlike od prej kt sm meu 2x8-)
Hvala še enkrat.

miranpozar ::

Baje ta Teac raztura! Predvsem pa lahko kopira vse mogoče zaščite. Jutri si ubodem jaz svojega, mojega ljubega Mitsumija 4x pa bom s težkim srcem prodal :'(

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kamilo ::

Nabavil sem plextorja E-IDE (ATAPI) Interface
24x Write, 10x ReWrite, 40x Read8-O800mb cd speče v 5 minutah, iz cd na cd tudi okoli 5 minut... Ne vem pa zakaj pa mu read buffer pada, prej ko sem imel 8x plextorja je bil skoz na 98%.Se še ga da morda z optimizirat?Burnprof -upočasni pečenje?
Lep pozdav

Tomi ::

No, jaz imam doma Teaca 24x in zadeva res seka.
Sicer ne vem zakaj, da mi peče malo nad 6 minut, samo ker ne pečem ravno vsakih pet minut, me to ne moti.
metrodusa.blogspot.com

Paramedic ::

Jaz tut mam Teaca 24x (men peče ene 4-5 min.
Ena štorija: sem imel en CD, na videz nič poškodovan, ko mi ga Pioneer 16x/10x ni mogel prebrat (Transfer error), potem dem probu še s Teacom, pa je blo. Naj povem, da ga ni mogel prebrat samo pri kopiranju iz CDja na disk. CD je bil posnet s filmom :)
End transmission.

Dirkac ::

Fantje jaz mam pa za vas eno vprašanje. Mam Teac 16/10/40. Za snemat uporabljam Nerota, drugač pa mam še WinOnCD, EasyCd Creator. Zdaj že dva dneva poskušam presnet en glasben CD.

V nerotu dam CopyCD (brez on-the-fly). Snemam z 8x hitrostjo, pa še simulacijo dam, da je bolj sigurno. Ko pride na približno 42% simulacije vse skupaj zablokira. Probal sem narest tud image z image recorderjem, pa mi tud zmeraj zablokira. Na vaš nasvet iz enega drugega posta, sem si dol potegnu gonilnike ASPI, pa ni nič bolje.

V WinOnCD-ju, pa sem naredu image na disk in potem dal snemat z 8x hitrostjo. Po približno polovici vse skupaj zablokira.

Nerota mam najnovejšo verzijo, WinOnCD 3.7. Particijo, kamor naredim image, mam fragmentirano do konca, disk je 7200.

Do sedaj sem uničil že 5 CD-jev Philips (najnovejših 16x). Kaj naj naredim?

DrSergioDJ ::

jest sm si pa dans Acer 20/10/40 omislu...33k, pa 18 praznih cd-jev zravn ( 7cd-rw in 11 cd-r ) :D pa zaenkrat fletno dela ( prejsnji teden mi je umru plextor 12/10/32A, slava mu :'( )
...

Han ::

Dirkac, "usposobi" DMA in gonilnik zanj. Verjetno je s tem nekaj narobe.

Ali lahko podatkovne in druge glasbene plošče normalno snemaš?

Dirkac ::

In kako to usposobim?

Han ::

Če imaš VIA čipovje, naložiš Via 4in1 in preveriš, ali je DMA za Teaca obkljukan... Podobno velja za Intel čipovje, čeprav je le to kar dobro podprto že v samem operacijskem sisitemu.

Več ti ne morem povedat, ker ne poznam tvojega računalnika v podrobnostih...

Dirkac ::

Mam Epox-ovo plato, 128 RAM-a, 10 GB disk(IBM), Voodoo 3 2000, Pentium 3 450 MHz. Glasbeni CD iz MP3-jev mi normalno zapece, pa tud s podatkovnimi ni problemov. V Systemu sem si mal spremenu nastavitve za DMA, pa ni razlike.

ferjan ::

Dirkac: Easy CD Creator oziroma njegov dodatek direct CD velikokrat povroča zelo čudne stvari...jest bi ga odstranil.

Dirkac ::

Na plate se ne spoznam kaj preveč, lahko napišem samo celo oznako: EP-61BXA-M (Epox). Ne vem pa če ima VIA chipset.8-O

miranpozar ::

Najlažji način, da izveste ali imate VIA ali Intel chipset je da greste v Device Manager in tam kliknete na plus znakec (+) poleg IDE/ATAPI kontrolerja.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Dirkac ::

Ugotovu sem, da mam Intel Chipset, pol pa naložu driverje in v osmo (8)!! mi je le uspelo presnet ta k***** CD.

Šrečnga pa zdravga vsem, pa čim manj problemov z računalnikom!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161147 (928) Han
»

dvd + cdrw

Oddelek: Kaj kupiti
151678 (1448) miranpozar
»

Udf

Oddelek: Strojna oprema
111427 (1269) matevzm
»

S kom pecete audio cd-je?

Oddelek: Programska oprema
272134 (1731) celica
»

DMA nastavitev

Oddelek: Strojna oprema
151571 (920) mojsterpeter

Več podobnih tem