» »

windows Xp - problem

windows Xp - problem

Maxtor ::

Imam windows xp 2600 RTM pro corporate. Včasih se mi zgodi, da se mi računalnik brez razloga resetira, potem pa dobim report o napaki, ko se vrnem v windows. Enako se dogaja še pri dveh kolegih, ki pa imata popolnoma drugačno strojno opremo, kot jaz. Torej problem hardwareja in gonilnikov je izključen. Zanima me, če se še komu to dogaja in kako to rešiti, ali obstaja kaki patch ali kaj drugega, da se to ne bi več dogajalo.

LP

andrej ::

kako lahko izkljucis hardware in gonilnike? tega ne mores kar tak...

poskusi izklopit "Automatically reboot" opcijo. Bos dobil malo vec podatkov o napaki...

fictionel ::

men se tut to dogaja... od zacetka se mi (se ni) zdj pa skos bl pogost....

kje mas ta auto reboot??

Maxtor ::

Andrej: Sem izklopil automaticali restart. Hardvare lahko izključim zaradi naslednjega: Imamo trije enak problem, pa povsem različen hardware - niti ena komponenta ni enaka, še ram ne, vsebina modrega zaslona pa je pri vseh treh enaka - iste cifre, vse isto, pri vseh treh pa piše, da naj poženemo preverjanje gonilnikov. Pri vseh treh se napaka zgodi povsem brez razloga in čisto naključno, neglede kaj delaš z računalnikom. Zanima me, če se je to dogajajo morda pri kakem RC2, potem je možno, da moj XP vseeno ni original, je pa bild 2600, prime pa corporate koda. Vsakega mnenja bom vesel. LP

andrej ::

da recimo na treh razlicnih compih dela isto ni nujno, da harver ali driverji niso krivi. Samo 3 pc-ji so premalo. Ravno ta nakljucnost je najveckrat problem pri hardveru/gonilnikih...

Kaj tocno ti izpise?

Maxtor ::

Javil se je še en uporabnik, ki se mu to dogaja (dva posta višje). To se mi nikoli še ni dogajalo v nobenih windowsih, pa sem jih imel kar nekaj gor, hardwarea pa že nisem nič menjal kaki dve leti, z gonilniki pa je vedno bilo vse ok.

Pa recimo, da je kriv hardvare. Kako naj ugotovim, katera stvar mi povzroča te probleme?

LP

Tomi ::

Potem imaš pa slabo verzijo XP. Ker sam imam tudi Corporate, pa mi dela prav lepo, in to dlje časa ( tudi par dni skupaj ).
Poskusi z drugimi XP. Ali pa počakaj na 25. oktober:D
metrodusa.blogspot.com

Paramedic ::

4 pc-ji: men se tut to dogaja. kr kreshne, brez razloga. Pa lahko da mas samo namizje, nobenih programov ali map...
End transmission.

Maxtor ::

Imaš RTM verzijo?

stefanm ::

Tudi jaz imam windows xp 2600 RTM pro corporate, pa mi dela isto kot rednex-u. Kar naenkrat se resetira brez razloga.

andrej ::

izklopi Automatically reboot in potem postaj natancno napako, ki se izpise...

Maxtor ::

Po prihodu nazaj v windows dobim naslednji report:

Slika je na lokaciji:

ToniT ::

Meni so se XP-ji restartali zaradi gonilnika za tiskalnik od NT-jev. Ko sem ga deinstaliral, stvar deluje BP

Maxtor ::

Jaz nisem vsilil nobenega starega gonilnika, vse sem pustil tako, kot je, saj imam v xp-jih ves hardware podprt. Tisti, ki imate podobne probleme, opišite malo kakšno konfiguracijo PC-ja imate, morda imamo kako komponento skupno. Jaz imama:
C400, MSI 6163 PRO, 128MB RAM, ATI XPERT @ PLAY 98 8MB, DISK MAXTOR 20GB - VL40, zvočna CREATIVE VIBRA 95 - ISA.

Naštel sem samo glavne komponente, ostale pa mislim, da nimajo velikega vpliva, pa vseeno: tiskalnik EPSON SC 440, MIš Logitech M-48, Tipkovnica CHERRY G-83, CD ROM TEAC 40 in CD RW TEAC 8/8/32.

Upm da nisem kaj pozabil. Prosim napišite še ostali, da primerjamo.

LP

fictionel ::

jst mam pa tb 1400, abit kg7 raid, 512 ddr rama, kyrota2, sblive, hp 930, typhoona misko, cherry cybo@rd line tipkovnco,...

sploh ni vazn kva pocnem, se mi zmer sesuje.... zdj mi gre ze proj na ****

kje se ta auto reset izklop??????

plz pomagite cimprej!!!!!

TinkaPinka ::

fictionel: Auto Restart izklopiš tule:
Control Panel | System | Startup and Recovery zavihek; odkljukaš nastavitev "Automatically Restart".
I am easy to please as long as I get my way.

krucymucy ::

Men tud lepo delajo ze 14dni skupaj pa sem jih sam 2x resetiral vmes!
Mogoce nimate srece s hardware-om 8-O

fictionel ::

tinka pinka: jst ne najdem auto reboot opcije

tm je sam da izklops sys recovery...

zdj mi gre vse skup ze ful na jetra!!!!! ;(

andrej ::

odpri System propertis, na Advanced tabu kliknes settings for Startu and recovery in potem mas tam "Automatically restart"

Tr0n ::

A zaradi tega je meni kr zlepega naenkrat resetiralo masino? Damn bitch!

Maxtor ::

Tron: no zdaj ti mašine ne bo več zlepa resetiralo, ampak ti bo zlepa vrglo plavi ekran, zlepa resetirat pa boš moral sam, saj ti bo izkloplo disk, prijel pa bo samo reset na kišti. Probaj malo prepisati vsebino plavega ekrana in jo postaj, da jo vidi Andrej. Meni namreč noče več XP zajebavat, pa ravno zdaj, ko bi rad, da vidim vsebino plavega ekrana...

LP

andrej ::

hehe, plavi zaslon pa res ne mores videt kar tak - vidijo ga samo izbranci:D

fictionel ::

neki sm ugotovu...

k sm dau na kyrotu 2 antialiasing na 4 mi je zmer restartal masino ce sm pognov ksno opengl igrco >:D hehe

jst sm se pa na igija pa serious sama kregov :D

stefanm ::

Vsebina modrega ekrana - andrej glej:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed. if this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

Run the driver verifier against any new (or suspect ) drivers. If that doesn' t reveal the corrupting driver, try enabling special pool. Both of these features are intended to catch the coruption at an earlier point where the offending driver can be identified. if you need to use safe mode to remove or ....
.
.
.
If problems continue disable or remove any newly installed hardware or software. disable bios memory options such as cashing or shadowing.

Technical information:
*** STOP: 0x0000000C5 (0X00000004, 0X00000002, 0X00000001, 0X80537215)
Beginning dump of physical memmory. Physical memory dump complete. Contact your system administrator or tecnical support group for further assistence.


Popolnoma enak plavi ekran je tudi pri kolegu, ki ima čisto vse komponente drugačne, razen logitech miške.

beli_ninja ::

jEST tud imam win xp in delajo super. samo malo so zamrdani. Vedno ko rač resetiram se pokaže črna slika in ne gre naprej - mislim, da je kriv monitor. če potem pritisnem reset ni scandiska in to pomeni, da tio ne škodi. napiše mi tud CD-RECORDING PROBLEMS ali nekaj takšnega vedno ko pridem v računalnik. Imam rekorder LG. Dobri pa so zelo ti windowsi le cracki ne grejo vednopri USAF, Tony 2, In še mnogih cracki ne delujejo???????????????????????pomoč
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

beli_ninja ::

IN ZDAJ si predstavljajte to. Imam p3 1000 in kyrota 2 in ko naložim gonilnike za kyroya se slika poslabša vse jenekam bolj izostreno ne zaobljeno. kaj za vraga je to? prej je bil nameščen nek windows gonilnik ali nekaj podobnegga.
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

Maxtor ::

Andrej: vsebina modrega ekrana je pri meni popolnoma enaka kot pri stefanm-ju. Celo cifre so čisto iste.

LP

andrej ::

bom prevero kaj pomenijo...

eno vprasanje. kasno verzijo mas? cracknjeno, eval, ali corp?

Maxtor ::

Andrej: imam verzijo 2600 RTM corporate, torej nobenega cracka.

LP

Tomi ::

To pa že tako ali tako ptički na vejah čivkajo, da imajo skoraj vsi za build:D
metrodusa.blogspot.com

Aljo1 ::

A ste že kaj rešili! Isti problem ista napaka
Msi 6340, duron700, rivatnt2,WD20G, motorola modem
Karkoli stisnem, npr.: zaženem raziskovalca ali odprem meni start se kar resetira.

Po izklopu Automatically reboot pise na blue scren med drugim:
IRQL_NOT_LES_OR_EQUAL
potem pa ostalo kot je že napisano v enem izmed prejšnih postov.

rc-car ::

Meni tudi zašteka in se čez nekaj sekund resetira. Ko pa se ponovno zažene napiše, da je kriv geforce, sedaj sem dal nov driver in še čakam kako se bo obneslo :8)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Maxtor ::

Še vedno čakam na kaki pametni odgovor glede mojega problema - samodejni restart windowsov. Andrej, ti si obljubil, da boš nekje preveril, kaj pomeni par postov zgoraj napisani plavi ekran.

LP

andrej ::

nisem se naletel na dokumentacijo za ta error. ko bom bos prvi vedo...

Aljo1 ::

Sem rešil moj problem!
1. problem je bil da se XP niso instalirali pravilno ker na začetku instalacije nisem pritisnil tipke F6 in naložil PROMISE66 driverja (imam plato ATA66) in tako XP- niso znali pravilno delat s HDD
2. problem je bil RAM. V ME je delovalo vse vredu, igre brez blokiranja ampak XP so takoj zablokirali. S programom MEM TESTER tu sem testiral ram in je bilo kar 40 errorjev. Sedaj sem dobil novega (garancija) pa XP DELAJO že 4 dni !!!!!!

Upam da imate isti problem in da ga boste rešili kakor jaz.

Sodom ::

Pa če je samodejni reset, pomeni da se je comp. oz. winzi so se sesuli. Ni več bluescreenov.

Jaz uporabljam beta 2 release in moj uptime je: 148h 00m 47s
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

BlackHole ::

Bluescreen ali pa samodejni reset je tak isti ku*ac!

Paramedic ::

Men tut napiše irql_not_less_or_equal al neki takega...
End transmission.

Tr0n ::

BlackHole: ni isti qurac ... pri blue screenu lahko vidis, kaj je slo narobe, imas vcasih vsaj moznost, da zakljucis delo, medtem pa se ti pri avtomatskem resetu pac naenkrat kr resetira masina :)

Aljo1 ::

Paramedic si probal moj nasvet?

Maxtor ::

Nekoliko sem razmišljal o tem sesuvanju in samodejnem restartanju XP-jev. Glede na to, da je na večih popolnoma različnih PC-jih enaka vsebina plavega ekrana in da se nobenemu od teh PC-jev to ne dogaja v drugih windowsih, ampak samo v xp, sklepam, da hardware definitivno ni kriv. Torej moram imeti verjetno nameščen kaki program, ki povzroča sesuvanje PC-ja in to čisto naključno. Zanima me, če je možno da je kriv program in kateri so najbolj kritični.

LP

zile ::

Ma dejte procesor mal downclockat. Jest sem ga mogu za 20MHz. Zdej ni nobenega blue screena ala IRQ not less or equal pa technical information. Pa tisiti ki imate geforce kartice si dajte 21.88 detonatorje gor, kjer prime coolbits.reg za win2000 tudi na XP-jih.

Maxtor ::

Na nobenem izmed PC-jev, ki se to dogaja, ni procesor navit !!!

BBB ::

S katerim programom za peko pa ste zapekli to verzijo WinXP Pro Corporate (2600)? V nekem drugem postu so pred nekaj casa pisali, da Nero in se neki drugi program malenkost zaserjeta CD s to vsebino. Je kaj resnice na tem? Kolega je rekel, da je probal to verzijo, zapeceno z Nerotom, instalirat in mu je javljalo napake. Ker mi ni povedal vse v detajle, ne vem ali gre za slabo kopijo CDja zaradi Nerota ali je pa problem zaradi kaksnih driverjev, ki bi jih moral nainstalirat, pa jih ni. Vse ostale zadeve Nero tip-top zapece.

Maxtor ::

Sebi sem prekopiral z Nerotom CD, pa sem ga lahko normalno namestil. Pač pa sem naredil za sošolce 2 kopiji z Easy CD Creatorjem, pa noben CD ni delal. Zanimivo. Eno kopijo pa sem spet naredil z Nerotom, pa je delala. Kot da bi Cd imel neko ziščito.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Run time error in podobne napake?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121210 (1117) nokia6310
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191228 (989) AvAkI
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72122 (1923) Border
»

Problem z BLUE SCREEN-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
381850 (1462) kuglvinkl
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231669 (1258) RUSKIE

Več podobnih tem