» »

GPL licenca -malo razjasnitev, prosim

GPL licenca -malo razjasnitev, prosim

jan01 ::

Doslej, sem imel predstaavo, da če imaš v programu kodo, knjižice oz karkoli, ki ima gpl(ne lgpl!) licenco, da mora biti tudi tvoj program pod gpl.
Kakor pa sem videl pri nekaj plačljivih programih, da lahko uporabljajo to gpl kodo, vidim, da mi ni čisto jasno glede gpl licence. Ne govorite, da naj preberem licenco, ker sem jo, a pravnik pač nisem

Prosim (kdo se spozna) naj malo razjasni gpl!

MiranRxx ::

GPL licenco ima nekdo, ki je opravil izpit za pilota jadralnega letala. Po tekstu v vprsanju, pa verjetno ni to to. Je izgleda po nakljucju enaka kratica.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

borchi ::

> da mora biti tudi tvoj program pod gpl.
Kakor pa sem videl pri nekaj plačljivih programih

kako ti licenciraš in koliko računaš za tak program sta dve različni zadevi. drugo vprašanje je, koliko je stranki vredno, da ji ti skompajlaš program, tvoja podpora, etc...
l'jga

BigWhale ::

Ce uporabljas kodo, ki je izkljucno pod GPL licenco, potem mora biti tudi tvoj izdelek GPL. No more, no less.

Vse kar si drugega videl je bilo: a) narejeno tako kot ne bi smelo biti b) si narobe videl

:)

SaXsIm ::

si siguren, da je bila gpl licenca? To o čemer govoriš, me spominja na BSD licenco.
SaXsIm

Brane2 ::

Whale:

Samo če ta tvoja koda vsebuje ali se linka na GPL kodo.

Če uporabljaš GPL python interpreter samo na svoji mašini, ti zaradi tega še ni treba dati svoje python kode kot gpl.

Enako velja mislim da za gcc, čeprav so tam en delček priloženih knjižnic posebej licencirali ravno zaradi tega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jan01 ::

Recimo program dvd rebuilder

BigWhale ::

Brane,

> Samo če ta tvoja koda vsebuje ali se linka na GPL kodo.
> Če uporabljaš GPL python interpreter samo na svoji mašini, ti zaradi tega še ni treba dati
> svoje python kode kot gpl.

Ja, vsekakor, pod 'uporabo' je bilo misljeno linkanje in vkljucevanje kode v svojo.

> Enako velja mislim da za gcc, čeprav so tam en delček priloženih knjižnic posebej
> licencirali ravno zaradi tega.

GCC ima nekaj posebnih izjem, zato, da ti omogoca, da ga uporabis za prevajanje non-gpl programov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po treh desetletjih izšel pcc 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
248049 (6360) poweroff
»

Prodaja programov

Oddelek: Programiranje
423857 (2140) BigWhale
»

Microsoft prodaja Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9610314 (6980) 'FireSTORM'
»

Prodaja GPL-ed kode

Oddelek: Programiranje
152009 (1683) arjan_t
»

Kolikšen del programske kode je še zaščiten?

Oddelek: Programiranje
231931 (1337) yeti

Več podobnih tem