» »

Monitor HP LCD LP3065 - izkusnje

Monitor HP LCD LP3065 - izkusnje

zee ::

Pozdravljeni.
Zanima me, kaksne izkusnje imate z monitorjem HP LCD LP3065HP LCD LP3065 ?

Uporabljal ga bom v sluzbi za programiranje in ostala podobna opravila.

Hvala.

Edit: polepsal naslov
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

punknotdead ::

Omenjeni monitor uporabljam sedaj že 8. mesec.
Problem st.1. so grafične kartice in gonilniki za prikazovanje 2560x1600. Namreč pojavljajo se iskre oziroma zvezde ali črte itd.
Če znižam ločljivost na polovico 1280x800, vse nepravilnosti izginejo. V računalniških trgovinah prodajalci nimajo pojma, ko jim začneš razlagati omenjeni problem.
Problem st.2 pa je občasno resetiranje grafične vpu recovery.
Problem St.3 je zmanjševanje svetlobe, ker je za normalno delo potrebno znižati svetlobo na minimum, če nočeš imati prežgane oči. Z gumbom na zaslonu se sicer da zmanjšati svetloba, toda potem monitor brni kot varilni transformator.
Edini način je torej programski, ko je monitor popolnoma tih.
Seveda z omenjenimi problemi st.1 in 2.
Do zdaj se preiskusil samo ati- jeve x1950 in hd2600.
HD2600 je bistveno boljša. Manj zvezdic, toda z zadnjim gonilniki je katastrofa - črte nonstop letijo preko ekrana.
Monitor se tudi dosti greje, zato ni dobro glavo preveč približevati ekranu.
Monitor je še najbolj uporaben kot hdtv, ko ga gledam iz razdalje 2m. Za profesionalno delo pa svetujem monitor z nisko svetilnostjo 250cd/m2 ali manjšo. Ker 30" ne obstoja, je pač potrebno imeti na mizi 2x 20+ monitorja.:\

zee ::

Hvala za nasvet.

Graficna kartica, ki bo tole gnala je Nvidia 7600GS, operacijski sistem je Linux, vendar kot sem razbral iz tvojega sporocila, tale 30'' zverina ne deluje ravno najbolje (vsaj z ATIjevimi karticami).

bom vrgel oko se na 22' LCD-je.

Prav lepa hvala za sporocilo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

biokill ::

predlagam dell 2007WFP :D

zee ::

kaj pa kaj vecjega?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Na 7600GS sem ravno ta monitor sprobal - slika je bila čisto OK, nisem opazil nobenih artefaktov ali česarkoli. Gonilniki so bili tisti, ki so po default v Visti, torej nič spektakularnega.

Za igre ti odsvetujem, ker je grafična bistveno preslabotna za poganjanje česarkoli (še šah v Visti obupno šteka na low nastavitvah).

Kolega ga ima na probi (priklopljenega na 8800GTS), in je ves navdušen, o kakšnih artefaktih ni poročal. Mogoče je to samo težava v grafični kartici...

Če ga misliš uporabljati za gledati LEGALNE HD-filme malo pazi, ker HDCP preko dual-link DVI afaik podpira samo HD2900 serija.

Drugače imaš pa Dell 2707WFP (27") ali pa pač 24" 2407WFP oziroma LP2465 (pravzaprav enaka monitorja), vsi imajo seveda 8-bit matrike, torej super za bolj zahtevno uporabo. Edina izjema je tako in tako Samsung 245B s TN matriko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zee ::

aha. torej so artefakti posledica "dobrih" gonilnikov od ATIja. Hmmm.

Hvala za nasvete. Bom preveril se monitorje, ki si mi jih predlagal, ceprav me se vedno mika 30'' HP...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

murmur ::

na voljo imas tudi samsung 305t, ki je po review-ih sodec super. Pa seveda ultra hud nec 2690WUXi.

punknotdead ::

Ker me je zanimalo, kako se moj hp obnaša z nvidio sem kupil 8500gt s 512ddr2.
Rezultati so zelo dobri, kar se tiče isker, opazil nisem niti ene.
Uporabil sem kar gonilnike s priloženega cd - ja.
Potem sem zagnal strojno dekodiranje satelitskega HDTV z uporabo codeca PowerDVD Ultra 7.3. v programu Dvbviewer 3.8.
Obremenitev procesorja je bila 40% napram ATI HD2600 6 - 12%.
Tako, da ostajam na ATI HD2600 s catalystom 7.6 in odkljukanim alternate dvi. S to kombinacijo sem zaenkrat zadovoljen.
Slika HDTV je res odlična. Za dosego popolne črnine pa je seveda potrebno počakati na nove tehnologije.

Še enkrat poudarjam, da za resno delo ne kupujte potrošniških monitorjev s osvetlitvijo nad 300cd/m2.

Primer dobrega monitorja za profesionalno delo: EIZO CG241W

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ali pa zgoraj omenjeni NEC MultiSync 26"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 30" monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
153417 (2951) nejko8
»

HP 30" monitor: LP 3065 ali ZR30W

Oddelek: Kaj kupiti
191038 (724) Fizikalko
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505618 (3985) wade
»

Gateway izdal 30 palčni LCD s šestimi različnimi vmesniki

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
244536 (3310) nejcek74
»

21" LCD monitor za CAD/CAM?

Oddelek: Kaj kupiti
202891 (2364) Smorny

Več podobnih tem